Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfon wywołał pożar w Ciężkowicach

Smartfon wywołał pożar w Ciężkowicach

msnet 21 Sierpnia 2017 16:58

5 1

phone fire

W niedzielne, późne popołudnie strażacy z Ciężkowic zostali wezwani do pożaru budynku, który prawdopodobnie został wywołany przez smartfon.

Jak informuje radiokrakow.pl, do pożaru doszło przy ulicy Potokowej w Ciężkowicach. Został on szybko ugaszony, także przy znacznym udziale właściciela domu. Gdy już było po wszystkim okazało się, że prawdopodobnym źródłem ognia był telefon komórkowy podłączony do ładowarki i leżący w czasie ładowania na krześle obitym łatwopalną gąbką. Choć to tylko wstępne ustalenie, to jest ono wysoce prawdopodobne.




Straż pożarna przy tej okazji przypomina, że telefony komórkowe w trakcie ładowania baterii nagrzewają się, co może powodować zapalenie się obrusów, krzeseł, czy ubrań. W opisanym wyżej przypadku skończyło się na strachu i niewielkich stratach materialnych.

Dziękujemy Michał za informację.

Źródło tekstu: radiokrakow.pl, wł     
Źródło zdjęć: flipsy.com

Dodaj do:

Tagi: pożar | smartfon

w sumie: 15
  • 1

    1. ~  2017-08-21 17:06:58  host: public-gprs358714.centertel.pl

    Mój Samsung Grand Neo leży od prawie roku ciągle na ładowarce 500mAh i jest 2 razy grubszy niż był 3 lata temu - tak spuchła bateria [od roku siedzi w nim numer stacjonarny] i właśnie się jakieś 2 miechy temu zacząłem zastanawiać czy nie zainwestować w nową baterię - teraz po tym artykule będzie to trzeba zrobić ;-)

  • 1

    2. ~  2017-08-21 17:10:13  host: 89-64-18-75.dynamic.chello.pl

    Myślę , że w tytule powinien być znak zapytania ( ? ) Prawdą jest też , że nic nikogo nie zwalnia od myślenia. Jak na tą chwilę wszystkie smartfony bardzo się grzeją podczas ładowania . Pozostawianie ładującego się telefonu lub pawer banku na łatwo palnym podłożu to duża nieostrożność .

  • -1

    3. ~Calm7  2017-08-21 17:11:07  host: cpv215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze że iPhony nie wybuchają:-D

  • -1

    4. ~  2017-08-21 17:19:28  host: public-gprs213355.centertel.pl

    Ja moje samsungi ładuję wyłącznie ładowarką bezprzewodową podpiętą do laptopa, w związku z tym ładowanie jest małym prądem, nic się nie grzeje i wszystko jest OK. Polecam.

  • 0

    5.  2017-08-21 17:25:28

    @2 wszystkie czyli jakie? Rok temu miałem Sony, teraz mam iPhonea i ani jeden ani drugi nie cierpiał gorączke

  • 3

    6. ~  2017-08-21 17:30:35  host: test.blizniak.pcz.pl

    Krakowskie media => wiadomo, telefon był winowajcą. A na poważnie: czy kupując drugą baterię lub ładowarkę pokusimy się kupić ją w sklepie marki, np. punkcie Sony, czy jak większość - używamy powerbanka reklamowego, przewodu w stanie rozkładu i podrobionej ładowarki z allegro za 10 zł? Czy zwracamy uwagę na temperaturę otoczenia przy baterii, czy też jak większość - jest nam to obojętne? Grunt to prunt, a ten nie lubi ciepła.

  • 0

    7. ~Zbychu  2017-08-21 18:08:22  host: public-gprs354374.centertel.pl

    Ludzie, co wy macie za smartfony, że tak się nagrzewają? Podczas grania, to rozumiem, ale podczas ładowania? Ja kładę smartfon na parapecie, podłączam ładowarkę i idę spać. Może mam wziąć urlop i pilnować ładowarkę, telefon czy nie wybuchnie. Jak małe dziecko. To są losowe sytuacje. Wy bujcie się dalej. Nerwica gwarantowana. Hehe.

  • 1

    8. ~QQQ  2017-08-21 19:08:40  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    I Samsung Galaxy Note 7 na obrazku jako symbol wybuchających telefonów xD

  • -1

    9.  2017-08-21 19:50:30

    Ciekawe, czy był to zachomikowany samsung note 7...

  • 0

    10.  2017-08-21 20:30:46

    @8, QQQ - trochę nam Mariana poniosło :) Teraz jest Nokia E90 - pierwszy telefon jaki użyczył mi Telepolis.pl na testy... hmm to już 10 lat temu ponad.

  • 0

    11.  2017-08-21 22:11:29

    Pytanko, dlaczego producenci nie montują w komorze baterii czujnika temperatury, który by zmniejszał prąd ładowania, po przekroczeniu bezpiecznej wartości temperatury? To takie trudne?

  • 0

    12.  2017-08-21 22:28:02

    11). montują, montują... najwyraźniej nie zawsze się sprawdza.
    Poza tym, w tym przypadku nic nie wiemy co się wydarzyło...

  • 1

    13. ~Romano  2017-08-22 08:11:39  host: a12.net145.okay.pl

    Taaa od smartfona? pewnie pet mu spadł stąd ten pożar a co powiedziec miał ?

  • 0

    14.  2017-08-22 08:33:27

    13). no właśnie. Człowiek nie przyzna się do winy, aż mu ją udowodnią...

  • 0

    15. ~abc  2017-08-22 11:25:53  host: 212.160.172.86

    "Straż pożarna przy tej okazji przypomina, że telefony komórkowe w trakcie ładowania baterii nagrzewają się, co może powodować zapalenie się obrusów, krzeseł, czy ubrań. W opisanym wyżej przypadku skończyło się na strachu i niewielkich stratach materialnych." To jakieś żarty?

Dodaj swoją opinię