Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfon? Tak, ale w domu

Smartfon? Tak, ale w domu

LuiN 25 Maja 2015 10:48

7 1

Jak się okazuje, korzystanie ze smartfonów poza domem to wciąż domena osób młodych, do 29 roku życia. Starsi korzystają z aplikacji mobilnych głównie w domu.



Osoby młode (15-29 lat) stanowią główną grupę korzystającą ze swoich smartfonów na dworze oraz w trakcie podróżowania. Najpopularniejszą aktywnością outdoorową, wybieraną przez młodych jest korzystanie z mediów społecznościowych, granie i oglądanie materiałów wideo - wynika z badania Ericsson Consumer Lab.




Właściciele smartfonów powyżej 30-stki korzystają z aplikacji mobilnych głównie w domu. Jednocześnie, niezależnie od miejsca w którym przebywają, znacznie częściej niż osoby młode, korzystają z tradycyjnych form kontaktu, czyli połączeń głosowych i SMS. Zaledwie 13% użytkowników biorących udział w badaniu jest zadowolonych z jakości Internetu podczas korzystania z mediów społecznościowych na dworze. Jeszcze mniej pozytywnych opinii dotyczy oglądania materiałów wideo. Zaledwie 1 na 10 użytkowników odczuwa satysfakcję z korzystania z tego typu usług poza domem.

Osoby do 30 roku życia są grupą która najchętniej płaci za możliwość lepszego połączenia z Internetem. Chodzi jednak głównie o Internet stacjonarny - niezależnie od wieku, chętniej płacimy za poprawę parametrów domowego Internetu, niż mobilnego.

Młodzi Europejczycy (do 30 roku życia) są zdeklarowani płacić najwięcej za poprawę dostępu do mobilnego Internetu, bo zwyczajnie częściej i szerzej korzystają z aplikacji na smartfony i tablety. Żyją mediami społecznościowymi i muzyką z Internetu bez względu na miejsce przebywania. To zachęta dla pomysłodawców nowych aplikacji, bo właśnie w tej grupie wiekowej znajdują się ich użytkownicy - powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor do spraw marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: smartfon | internet mobilny | ericsson

w sumie: 33
  • 0

    14.  2015-05-25 12:33:59

    Ja sporo po 30 i w domu korzystam z laptopa. Po co ślęczeć nad małym ekranikiem ? Na dworze to smartphone bo nie będę łaził z laptopem w ręce ;)

    Jakość internetu mobilnego, na zewnątrz, jest dla mnie zadowalająca. Korzystam z nawigacji czy radia internetowego uruchomionego non stop jak jadę samochodem i zasięg mam wszędzie. Wieś, miasto, droga ekspresowa 140 km/h działa dobrze ;)

  • -2

    15. ~LTE  2015-05-25 12:39:19  host: 178.180.151.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam najtańszy smartphone Samsunga 3,3 cala i poza domem tylko dzwonię, a zabawa w domu, mieszczę się w przedziale wieku.

  • 0

    16.  2015-05-25 12:39:54

    Korzystanie z aplikacji mobilnych w domu to jak jedzenie zupy łyżeczką do herbaty. One są po to, by korzystać z sieci POZA DOMEM (no ewentualnie jeszcze w łóżku przed snem), inaczej tracą sens. No ale co ja będę ludzi uczył jak żyć ;-)

    Natomiast jeśli chodzi o grupę wiekową najmocniej korzystającą z internetu mobilnego, to chyba od dawna wiadomo, że są to ludzie młodzi. Wystarczy popatrzeć na ludzi w miejscach publicznych oraz reklamy operatorów, gdzie target jest wybrany przecież nieprzypadkowo. Badanie Ericssona nic tu nie wnosi.

  • 3

    17.  2015-05-25 12:47:05

    #6: http://tlp.is/6eo
    "Na dworze" jest formą poprawną, "na polu" jest formą poprawną, ale regionalną, "na dworzu" jest formą regionalną niepoprawną. Dwór kiedyś to nie tylko budynek, ale i otoczenie wokół tego budynku.

  • 2

    18. ~lol...  2015-05-25 13:05:04  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    A co to kogo obchodzi kto gdzie z czego korzysta, najlepiej ludzi zaszufladkować... Jeśli mam ochotę korzystać z aplikacji mobilnych w domu, a ktoś inny stacjonarke ciągnie na przedłużaczu na ławkę to wolna wola, a wygod to pojęcie względne.

  • -2

    19.  2015-05-25 13:16:28

    18 - nikogo nie obchodzi i nikogo się nie szufladkuje ;-) To statystyka.

  • 1

    20. ~  2015-05-25 13:18:44  host: adcg167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    aaaa tam marudzicie... niech każdy używa jak chce. Ja używam i w domu i poza domem. Jak jestem w domu i mam przy sobie telefon, a nie chce mi się wstać do komputera to sobie posprawdzam wszystko w telefonie.

  • 4

    21. ~  2015-05-25 13:33:37  host: user-46-113-239-143.play-internet.pl

    @zxc: Większość mieszkańców Polski zamieszkuje w mieszkaniach blokach/kamienicach albo w domach, a wychodzi z nich na dwór i używa polszczyzny "czystej" - literackiej, pozbawionej regionalizmów lub z niewielką ich liczbą. Dla nas "pole" to teren uprawny, albo potocznie wartości liczbowa powierzchni figury geometrycznej.

    Przyzwyczaj się do tego, że gwara/regionalizmy są znane i używane tylko przez mieszkańców konkretnego obszaru kraju i nie jesteście większością, żeby coś nam narzucać.

  • 3

    22. ~  2015-05-25 13:38:08  host: user-46-113-239-143.play-internet.pl

    @zxc: Jeszcze jedno, skoro z Ciebie taki szlachcic, że masz swój dworek, to jaki jest Twój herb?

  • -5

    23. ~zxc  2015-05-25 14:26:33  host: public-gprs516538.centertel.pl

    @22 Mieszkam na Wawelu chłopcze

  • 5

    24. ~  2015-05-25 15:02:14  host: user-46-113-239-143.play-internet.pl

    @23: A imię Twoje, Lech?

  • 1

    25.  2015-05-25 15:03:25

    Ja tam tylko poza domem jak jadę do pracy to przeglądam wiadomośći

  • -2

    26. ~  2015-05-25 17:18:48  host: user-94-254-198-208.play-internet.pl

    Nie prawda, młodzi do 30 roku życia są zdeklarowani płacić najwięcej za poprawę dostępu do mobilnego Internetu, bo płzcą nie oni tylko rodzice.

  • 1

    27. ~barni2  2015-05-25 19:00:29  host: user-164-127-68-22.play-internet.pl

    Ciemnota regionalna niech nie miesza jezyka literackiego.

  • -1

    28. ~  2015-05-25 19:51:39  host: axg95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy wymyślą jakieś ustrojstwo wszczepiane w ciało, żeby być facebook online non stop

  • 0

    29. ~Mniodek  2015-05-25 20:02:47  host: user-94-254-145-65.play-internet.pl

    na dworze to po mazowiecku a na polu to po malopolsku ; ) po prostu roznice wynikaja z tego gdzie chlop chodzil. Jak widac wGalicji bylo wiecej wolnosci ; ) jak juz, to niektorzy tu na poludniu mowia na podworcu. Dworzec byl kolejowy a nie panski. a jak panski to bywalo sie we dworze.

  • 0

    30.  2015-05-25 20:48:39

    A ja korzystam tylko z telefonu. Laptopa używam wyłącznie do włączenia goldvod tv do niczego wiecej. Mój Windows 8 jest tak wolny, ze szkoda mi czasu.

  • 0

    31.  2015-05-25 20:53:58

    30). To co Ty masz za sprzęt?
    :- D
    Może cache wyłączyłeś w procku?

  • 0

    32.  2015-05-26 02:28:28

    HP nie wiem niby 3 GB ram ma, a muli jakby miał 256mb

  • 1

    33. ~Madak  2015-05-26 08:40:06  host: 217.153.182.70

    Wchodzę w komentarze pod artykułem i większość komentarzy to albo kłótnia o sens korzystania z internetu na komórce oraz kłótnia o to czy pisze się na polu czy na dworze. Całe telepolis. Aż przypomniał mi się kawał "ilu forumowiczy potrzeba, żeby wymienić żarówkę".

Dodaj swoją opinię