Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfon obsługiwany bez użycia rąk

Smartfon obsługiwany bez użycia rąk

orson_dzi 12 Listopada 2014 18:59

4 0

Osoby nie mające władzy w rękach nie są w stanie w pełni korzystać ze smartfonu. Ułatwić ma im to oprogramowanie Sesame.

Sesame, to bezpośrednie nawiązanie do historii o Alibabie i 40 rozbójnikach. Podobnie jak sekretne drzwi w baśni, smartfon uruchamia się słowami sezamie otwórz się. Oprogramowanie jest specjalną nakładką na Androida, która dzięki rozpoznawaniu mowy i wychwytywaniu ruchów głowy dzięki przedniej kamerze, pozwala na swobodne poruszanie się po Menu smartfonu. Oprogramowanie zostało stworzone dla Nexusa 5.

Ruchami głowy, osoby sparaliżowane lub chore choćby na stwardnienie rozsiane, są w stanie bez problemu wykonać połączenie, napisać wiadomość, a nawet zagrać w gry takie jak Angry Birds. Oprogramowanie póki co współpracuje tylko z Nexusem 5, ale jego twórcy chcą w przyszłości dopasować je do innych smartfonów.
Zestaw z Nexusem 5 i fabrycznie wgranym Sesame miałby kosztować co najmniej 350 dolarów. Twórcy oprogramowania chcą zebrać kwotę 30 tys dolarów, która umożliwiłaby im dokończenie prototypu i rozpoczęcie produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze urządzenia miałyby trafić do odbiorców w marcu 2015 roku.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Engadget; wł     

Dodaj do:

Tagi: nexus 5 | sesame

w sumie: 2
  • 2

    1.  2014-11-12 19:17:01

    Cos takiego, tylko do sterowania komputerem zrobili i napisali polscy studenci - http://tlp.is/4j8

  • 0

    2. ~Piotr Indor  2014-11-13 06:58:09  host: user-94-254-208-19.play-internet.pl

    gdyby poprawił szczegóły dla niewidomych w tzw.talk backu czyli czytniku ekranu producent androida to inwalidzi nie przepłacaliby kupując iphony a telefony z androidem. Głównie chodzi o niezaetykietowane przyciski. Czyli na gładkim ekranie dotykasz jakiegoś pola a ono nie jest oznajmiane głosowo.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet