Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfon na kółkach

Smartfon na kółkach

WitekT 9 Listopada 2009 13:34

0 0

Alcatel-Lucent przedstawił koncepcyjny pojazd - LTE Connected Car - wyposażony w samochodowy system komunikacji szerokopasmowej opracowany wspólnie z organizacją ng Connect Program.

Projekt ten udowodnił, że mobilna technologia dostępu szerokopasmowego 4G/Long Term Evolution (LTE) umożliwia udostępnienie wielu nowych aplikacji i usług szerokopasmowych w samochodach, czego nie zapewniają obecnie używane technologie bezprzewodowe. Wykorzystując swoje doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych mobilnych usług szerokopasmowych triple play oraz sieci multimedialnych, Alcatel-Lucent, we współpracy z innymi firmami należącymi do organizacji ng Connect, opracował koncepcję nowej kategorii urządzeń mobilnych.

Alcatel-Lucent integruje i testuje ten otwarty ekosystem aplikacji i urządzeń z kompleksową siecią LTE w całości opartą na protokole IP. Firma połączyła szerokopasmowe łącze radiowe LTE, które zapewnia dostęp do usług multimedialnych opartych na infrastrukturze internetowej, ze środowiskiem WiFi wewnątrz pojazdu. Ułatwia to integrację z tradycyjnymi usługami dostępnymi w domu. Alcatel-Lucent pomógł również w integracji bezprzewodowych sieci samochodowych z pokładowym systemem operacyjnym firmy QNX Software Systems — jednego z głównych dostawców systemów wbudowanych. Ponadto, firma dokonała kompleksowej integracji usług multimedialnych, takich jak łączność mobilna, gry wideo dla wielu graczy, wideo na żądanie i wiele innych. W rezultacie koncepcyjny pojazd oferuje szeroki zakres usług nawigacji, bezpieczeństwa, obsługi samochodu oraz informacji i rozrywki (tzw. infotainment) zarówno kierowcy, jak i pasażerom.
LTE Connected Car jest tylko jednym z nowych rozwiązań, które umożliwią dostawcom usług mobilnych rozszerzenie zakresu oferty komunikacyjnej oferowanej abonentom. Wchodzimy w erę technologii 4G, w której szerokopasmowe usługi bezprzewodowe oparte na protokole IP będą powszechnie dostępne. Usługodawcy i ich klienci będą szukać nowatorskich, ciekawych sposobów wykorzystania możliwości takich sieci. Alcatel-Lucent ma wizję tego, co jest naprawdę możliwe i osiągalne w tym zakresie, i stara się wykorzystać doświadczenia najbardziej kreatywnych przedstawicieli różnych branż, aby tę wizję realizować — powiedział Derek Kuhn, wiceprezes ds. nowych technologii i mediów Alcatela-Lucenta.

Projekt LTE Connected Car został opracowany wspólnie przez firmy Alcatel-Lucent, Atlantic Records, QNX Software Systems, amerykański oddział Toyoty, chumby i Kabillion. Został opracowany i wyprodukowany w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Rozszerzone usługi i aplikacje przedstawione w koncepcyjnym pojeździe LTE Connected Car, łączące sprawdzone funkcje sieci operatora z otwartymi innowacjami opartymi na Internecie, w przyszłości mogą stać się ogólnie dostępne dzięki realizacji wizji Alcatela-Lucenta. Otwarte, inteligentne rozwiązania pozwolą operatorom udostępniać twórcom aplikacji i dostawcom treści informacje dotyczące m.in. lokalizacji i preferencji użytkowników (w sposób bezpieczny i chroniący prywatność abonentów), zachęcając ich do tworzenia nowych usług.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2009-11-09 15:14:03  host: v04-12.opera-mini.net

    Jezu jaki bełkot

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet