Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Służbowe iPhone'y i iPady dla szwedzkich posłów

Służbowe iPhone'y i iPady dla szwedzkich posłów

Ringu 8 Kwietnia 2011 20:38

0 0

Członkowie szwedzkiego parlamentu będą używać iPhone'ów 4 jako swoich telefonów służbowych. Wcześniej korzystali z Nokii N97. Administracja rozważa także wyposażenie każdego posła w iPada.



Przejście z Nokii N97 na iPhone'a 4 to jak skok 10 lat w przyszłość. Jestem bardzo zadowolony z nowego smartfonu. Byłem przeciwnikiem produktów firmy Apple przez całe życie, dopóki w zeszłym roku nie trafił w moje ręce iPhone. Teraz jestem zbawiony! - mówi parlamentarzysta Henrik Ripa, który jest zachwycony pomysłem modernizacji i unowocześniania narzędzi pracy




Administracja szwedzkiego parlamentu rozważa także projekt stworzenia systemu wspomagania pracy instytucji przy użyciu tabletów iPad.

Nie wiadomo dlaczego nie zdecydowano się na - ewidentnie tańsze - rozwiązania innych producentów.

Z polskich polityków z iPadów prywatnie korzystają m.in. Jarosław Kaczyński i Waldemar Pawlak.

Źródło tekstu: ScandinaviaNow, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    20.  2011-04-09 05:31:34

    11. - przy ich podatkach, taki wydatek z kasy publicznej to pikuś ;-)

  • 0

    21. ~  2011-04-09 07:18:41  host: z32-07.opera-mini.net

    Skoro w Polsce operatorzy sa w stanie dac niemal darmowe rozmowy w abonamentach dla administracji panstwowej to co dopiero we Szwecji.

  • 0

    22. ~wilk100  2011-04-09 08:07:08  host: 81.168.254.13

    Ostatnio Jaro na forum pisał ze zrobił JB na 4.3 i tylko sie skarzył ze mu stary baseband został.

  • 1

    23. ~  2011-04-09 08:11:16  host: z03-05.opera-mini.net

    To że Kaczyński ma iPada i z niego korzysta, jest solą w oku dużej grupy medialnej,która dorabia mu gębę analfabety internetowego.. Już teraz można tym człowiekiem dzięki owym mediom straszyć dzieci- na ludzi myślących to nie działa;) Słyszałem,że w Kancelarii Prezydenta chciano wybrać dla pracowników chyba jakiegoś HTC,lub nokię,ale nie znam szczegółów.. Czy ktoś orentuje się co wybrano?

  • 0

    24. ~  2011-04-09 09:05:48  host: z04-09.opera-mini.net

    18 - nie chodzilo o to czy cos jest publiczne czy nie, tylko czy ktos by zechcial w innym przypadku ukuc z tego news. Jakos watpie. 23 - myslacym ludziom wystarcza, ze ktos po tym jak potrzebowal ich glosow w kampanii wyborczej mowi im, ze byl na prochach, albo, ze (cynicznie) zazratowal z "politykiem lewicowym starszego pokolenia". Jesli ktos wierzy, ze on uzywa ten tablet, a nie jak kiedys napisal wlo "nosza go za nim na potrzeby mediow". Coz, bez komentarza...

  • 0

    26. ~Transfokator  2011-04-09 12:10:43  host: apn-77-113-42-104.dynamic.gprs.plus.pl

    obiektywnie muszę przyznać (po długim zastanowieniu), że jak ktoś wprowadzi do końca Jarosława w XXI wiek, to wtedy z jego zaletami (bo ma ich wiele, ale trudno je dostrzec przez pryzmat robienia z niego głupka przez mało rozgarniętych dziennikarzy, których przerasta intelektem), ma szansę na nowe życie. Niech się nauczy korzystać z rad mądrzejszych, w dziedzinach, w których jest (a może już tylko "był) zacofany. Kto wie, może po dewastacji gospodarki przez rząd ostatnich 3-ch lat zagłosuję na Kaczora :)

  • 0

    27.  2011-04-09 13:53:15

    Najbardziej podoba mi się zdanie "Teraz jestem zbawiony!". Wybór telefonu podniesiony do rangi zbawienia duchowego. Posiadacze to ludzie zbawieni, a Ci którzy go nie potrzebują lub widzą jego wady to osoby których nie stać.

  • 0

    28. ~code  2011-04-09 14:14:38  host: 89-78-99-210.dynamic.chello.pl

    niekoniecznie zbawienie oznacza wyzwolenie duchowe; może oznaczać np zbawienie od problemów z organizacją czasu. nie generalizuj.

  • 0

    29.  2011-04-09 14:25:19

    Tja, czuję się zbawiony, bo dostałem fajny organizer. "Zbawienie – uwolnienie się z niekorzystnego stanu lub okoliczności. Szczególnie istotny w chrześcijaństwie i judaizmie akt wybawienia ludzi przez Boga". Więc jeżeli ktoś go nie wybawił ze śmiertelnego niebezpieczeństwa to raczej nikt nikogo nie zbawi organizując mu czas.

  • -1

    30.  2011-04-09 14:40:01

    23. - ja osobiście nie wierzę, zęby z niego korzystał ;-) Owszem, może i korzysta, ale tak jak mój teść z dość zaawansowanej komórki w typie... Nokii 6151 ;-) - nauczył się jak wybierać numer z książki na karcie (książka kontaktowa w telefonie to już za dużo danych), zielona słuchawka i... halo! no to ja, co tam słychać? Nie chcesz rybki na obiad? lina mam (albo ładnego karpia czy szczupaka ;-))

  • -1

    31.  2011-04-09 14:47:38

    ~code - wiesz co jest najlepszym zbawieniem w kwestii organizacji czasu? głowa! po prostu GŁOWA! Ja już tyle sposobów na organizowanie czasu szukałem, ze nie wiem czy Jarosławowo jego służba tyle zaproponowała ;-) Nie ma szansy, żeby jakiekolwiek urządzenie było w stanie mi zorganizować czy pomóc zorganizować czas, bo wystarczy jedno ważne spotkanie, które się mocno przedłuża i szlag trafia następny termin... Jedynie może mi przypomnieć, ze powinienem tam być - ale jha zdążyłem już wcześniej zadzwonić, że niestety nie będę i przełożyłem to na inny termin. Wiec sprowadz siet o do zwykłej przypominaczki, a te są w każdym, nawet najprostszym telefonie.

  • -1

    32. ~code  2011-04-09 15:52:48  host: 89-78-99-210.dynamic.chello.pl

    s1k0r3k: http://sjp.pwn.pl/slownik/2544843/zbawienie .nie obrażaj swojej własnej osoby brakiem znajomości języka. wlo: jak rozumujesz organizację czasu jako organizację terminów w kalendarzu, to nic dziwnego, że nie znalazłeś nic pod siebie..

  • 0

    33.  2011-04-09 17:02:44

    32 napisałem również że może to być wybawienie z jakiegoś niebezpieczeństwa. Widocznie mamy inne rozumienie słowa TRUDNA w tym akurat przykładzie. Akurat otrzymanie nowego telefonu nie uważam za ZBAWIENIE. Może mu ten telefon uratował życie? Sprawił że się stał lepszym człowiekiem? To dla mnie znaczy zbawienie i słowo trudna akurat w tym przykładzie. Ty jak chcesz to możesz się do IP nawet modlić. Ale wtedy zbawienie i tak wchodzi na poziom sakralny. A ten poseł mógł użyć innych słów, np, ten telefon ułatwił mi pracę, umożliwił lepszą organizację pracy itp. Ale w jakim stopniu on go zbawił?

  • 0

    34. ~Maruda  2011-04-09 17:41:39  host: 89-76-148-62.dynamic.chello.pl

    "Nie wiadomo dlaczego nie zdecydowano się na - ewidentnie tańsze - rozwiązania innych producentów." Komentarz człowieka, który nie ma pojęcia o tym, jak wyglądają takie umowy. Sprzęt pewnie dostali za darmo, a nawet jeśli nie, to jego koszt był pomijalny przy skali całego kontraktu. Plus kwestie wizerunkowe (żeby wygrać taki przetarg operator pewnie zgodziłby się nawet na dorzucenie do każdego telefonu dwutygodniowych wczasów na Teneryfie). Naprawdę nie każdy kupuje telefony na Allegro albo w pleju, z abonamentem za 50 zł.

  • 0

    35.  2011-04-09 18:07:52

    @s1k0r3k, code Facet powiedział "nu är jag frälst", co oznacza "teraz jestem zbawiony". Frälsa to po szwedzku zbawienie w sensie religijnym.

  • 0

    36.  2011-04-10 11:18:04

    No to sobie pogadają, szczególnie jak złapią go "nieodpowiednio" zasięg bach :D

  • 0

    37.  2011-04-10 12:46:49

    U mnie (lubelskie) wszyscy radni sejmiku województwa lada dzień dostaną po laptopie.

  • 0

    38. ~code  2011-04-10 21:56:26  host: 89-78-99-210.dynamic.chello.pl

    Dzięki tryt :)

  • 0

    39. ~MK  2011-04-11 00:50:46  host: 212.160.172.70

    Sądziłam że w kołach rządowych tylko Blackberry. Co z bezpieczeństwem?

  • 0

    40. ~code  2011-04-11 15:28:44  host: 89-78-99-210.dynamic.chello.pl

    BlackBerry to raczej w kołach rządowych USA i Kanady, raczej nie w UE, właśnie ze względu na bezpieczeństwo.

Dodaj swoją opinię