Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słuchawka Bluetooth zamiast biżuterii

Słuchawka Bluetooth zamiast biżuterii

Q! 27 Lipca 2009 12:04

0 0

orbheadset Co zrobić ze słuchawką Bluetooth w naszym uchu, z której aktualnie nie korzystamy? Ciągłe jej noszenie nie wygląda zbyt ciekawie, a ciągłe jej ściąganie i zakładanie może być dosyć kłopotliwe. Okazuje się jednak, że nie trzeba nic z tym robić pod warunkiem, że korzystamy z zestawu o nazwie Orb.

Orb to zestaw słuchawkowy Bluetooth, który przeznaczony jest dla kobiet. Przypominająca biżuterię słuchawka o obłym kształcie ma srebrny kolor, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego zestawu - nie umieszcza się jej bezpośrednio w uchu. Zakładana na małżowinę uszną słuchawka działa w oparciu o technologię NXT, która korzysta z przewodzenia kostnego. Oznacza to, że dźwięk przekazywany jest do ucha środkowego poprzez kości czaszki.

Zestaw słuchawkowy Orb będzie dostępny w dwóch wersjach - podstawowej oraz Deluxe. Bogatszy zestaw dodatkowo będzie wyposażony w specjalne urządzenie w kształcie pierścienia, zakładane na palec. Znajdzie się na nim ekran wykonany w technologii FOLED (elastyczny OLED), który prezentować będzie nazwę osoby dzwoniącej oraz kalendarz, a także będzie wyposażony w funkcję voice-to-text. Pierścień, będący dodatkiem w wersji Deluxe, dostępny ma być w kilku różnych rozmiarach.
W sprzedaży ma się również pojawić limitowana wersja zestawów Orb, które będą przyozdobione drogocennymi kamieniami.

Podstawowy zestaw słuchawkowy Orb ma się pojawić na rynku w styczniu przyszłego roku, natomiast na wersję Deluxe trzeba będzie zaczekać kolejne trzy miesiące, do kwietnia. Ich cena wyniesie, odpowiednio, 129 oraz 175 dolarów. Wersja limitowana pojawi się w tym samym czasie co wersja Deluxe, jednak jej cena wciąż nie jest znana.

Źródło tekstu: electronista     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2009-07-27 12:40:05

  Powiem szczerze, że kupiłbym żonie coś takiego ;-) Podoba mi się.

 • 0

  2.  2009-07-27 14:17:34

  No dla mnie bomba.

 • 0

  3.  2009-07-27 17:16:31

  W końcu coś ciekawego, a nie złote telefony do niczego.

 • 0

  4. ~Dina  2009-07-27 18:52:09  host: f143-057.opera-mini.net

  Słuchaweczka super! Szalenie elegancka i designerska zarazem. Podoba mi się i chciałabym mieć takie cacko.

 • 0

  5. ~głest  2009-07-28 17:59:29  host: 195.116.217.4

  A tam dla kobiet... Pewien czas temu noszenie przez faceta pierścieni, kolczyków, chodzenie w czymś co obecnie byłoby uznane za suknię (nie wspominając o noszeniu rajstop i podwiązek) wcale nie było uważane za niemęskie (raczej podkreślało stan społeczny i majętność noszącego niż odmienność). Tak, wiem że minęło kilkaset lat i że nie każdy był możnowładcą w tamtych czasach :-) W każdym razie mam nadzieję, że noszenie takiej słuchawki ma szanse przyjąć się dla obu płci. (i tak się pocieszam, że u nas uniformizacja wyglądu nie poszła tak daleko jak np. u dalekowschodnich azjatów)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet