Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słowniczek działań UKE - część II

Słowniczek działań UKE - część II

WitekT 22 Lipca 2006 15:27

0 0

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – Anna Streżyńska – dziarsko zabrała się do pracy. W ciągu pół roku bycia najpierw pełniącym obowiązki, a później pełnoprawnym prezesem, wydała kilka ważnych decyzji, ważnych przede wszystkim dla zwykłego abonenta. Nie wszyscy jednak rozumieją, co tak naprawdę zostało wprowadzone w życie albo lada moment zostanie, dlatego też postanowiliśmy to wszystko wytłumaczyć w prosty i przystępny sposób, czasami – uprzedzając purystów – sprawę lekko upraszczając, ale bez przekłamania i zaciemnienia sytuacji. W dzisiejszym słowniczku zajęliśmy się dwoma zagadnieniami - oferta ramowa i LLU.




Dalszą część można przeczytać w dziale Artykuły, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2006-07-23 10:12:38

    adam98: po pierwsze - opóźnienia były już za Grabosia. Po drugie - nie udawała, że pracuje, wystarczy popatrzeć na decyzje (BA, RIO, tańsza przenośność, WLR, rynek 16 i kilka pomniejszych). Poza tym chyba niespecjalnie rozumiesz rolę UKE przy bitstream access - UKE wydaje oferty RAMOWE, a nie decyzje o współpracy dwóch operatorów. Umowy podpisują dwaj OPERATORZY. I chcę Ci powiedzież, że aż 13 negocjuje z TP umowy na ten temat. Ale tego się z dnia na dzień nie podpisze i od razu nie zacznie świadczyć usług - to wymaga trochę uzgodnień i przygotowania technicznego.

  • 0

    6. ~hettman  2006-07-23 13:06:33  host: host86-140-6-255.range86-140.btcentralplus.com

    ludzie,co wy pieprzyta:-) tpsa planowala zwolnienia przed decyzjami UKE a teraz przenosi odpow. na UKE bo tak wygodniej. a UKE wprowadza tylko zmiany ktore mialy byc juz z rok...

  • 0

    7. ~  2006-07-23 15:30:58  host: p03-07.opera-mini.net

    Fanom PiSu i ich interpretacjami liberalizacj i demonopolizacji polecam artykul w sobotnio-niedzielnym wydaniu Wyborczej , na stronie 29 w dziale Gospodarka. Dziekujemy Pani Aniu! Jak wam tylki zmarzna w zwiazku z dzialaniem Pani politycznych kolegow , bedziecie mogli chociaz taniej zadzwonic. Do Krystyny z gazowni. Nomen omen. Mowilem , ze to mistrzowie swiata w uszczesliwaniu obywateli.

  • 0

    8. ~  2006-07-23 15:33:56  host: p03-07.opera-mini.net

    Czyims kosztem rzecz jasna. Tym ktorzy nie dadza rade przebic sie przez calosc , polecam szczegolnie poczatek i koncowa konkluzje. Yaro (i UKE) ho akkbar. PiS wam morde lizal prawicowi komunisci , to ostatnie wybory w ktorych glosowalem.

  • 0

    9. ~  2006-07-23 16:55:07  host: p03-07.opera-mini.net

    Czekam na kolejny szlachetny gest urzednikow! Z niecierpliwoscia! W ramach solidarnego panstwa i solidaryzowania sie ze spoleczenstwem urzednicy i menadzerowie spolek skarbu panstwa zrzekna sie czesci swoich niemalych jak mniemam pensji na rzecz wybranych domow dziecka i chorych dzieci za leczenie ktorych nie chce placic NFZ. Oczywiscie urzednikom zostawimy GODZIWE pensje po przycieciu.

  • 0

    10. ~  2006-07-23 17:03:12  host: p03-07.opera-mini.net

    Zacznijcie wiec od dzielenia swoich zyskow. Bedzie to bardziej warygodnie wygladalo.

  • 0

    11. ~  2006-07-23 17:03:17  host: p03-07.opera-mini.net

    Zacznijcie wiec od dzielenia swoich zyskow. Bedzie to bardziej warygodnie wygladalo.

  • 0

    12. ~  2006-07-23 18:31:59  host: public-gprs3949.centertel.pl

    ***7,8,9,10,11- strasznie jedziesz zgniłą komuną- taką monopolistyczną gierkowszczyzną...:)))))

  • 0

    13. ~arnie  2006-07-23 18:33:31  host: public-gprs3949.centertel.pl

    jw- coś mi nick zaginął...

  • 0

    14. ~  2006-07-23 19:04:51  host: p03-07.opera-mini.net

    ***12,13 - jak masz problemy z interpretacja oczywistych faktow i lekko prowokujacych sugesti , to trudno. Jak rozumiem pierwszy po osiagnieciu sredniej krajowej zyskow w miesiacu , dekretem premiera zrzeczesz sie reszty zyskow. Powodzenia zycze:)

  • 0

    15. ~  2006-07-23 19:11:04  host: p03-07.opera-mini.net

    "zrzekniesz". Widac , ze nawet nie rozumiesz co znaczy monopol. Na szczescie nie wszyscy sa skazani na polaczenia glosowe i internet od firmy centertel. Wnioski plynace z ekstrapolacji sa proste. Myslenie nie boli:)

  • 0

    16. ~  2006-07-23 19:14:53  host: p03-07.opera-mini.net

    A po lekturze niektorych komentarzy na forum , wydaje mi sie , ze niekiedy tak. Widocznie wlasny smrod Prawa i Sprawiedliwosci (dla wybranych) , jest slabiej wyczuwalny. No tak - stolki moga stepic stanowczosc decyzji lub innaczej ja ukierunkowac.

  • 0

    17. ~  2006-07-23 22:15:09  host: p08-02.opera-mini.net

    To link dla naiwniakow www.skocz.pl/niemono:-pol Jak sie blokuje firmy , ktore sa zagrozeniem dla prawdziwego monopolu. Kiedys myslalem , ze Strezynska robi dobra robote i moze dalej bym tak myslal , gdyby mnie nie olsnilo jak panstwowa firma moze doic Polakow , majac przychylnosc politykow , ktorzy to na innym froncie dzielnie wybieraja kasztany z ognia. Cudzymi rekami:)

  • 0

    18. ~arnie  2006-07-23 22:36:57  host: public-gprs13143.centertel.pl

    **14,15,16,17- nie "sugesti" tylko SUGESTII...a jeśli masz problemy emocjonalne, to znajdź sobie stosowne forum, lub najlepiej udaj się do specjalisty, a nie zasmiecaj TELEPOLIS swoimi wypocinami...

  • 0

    19. ~  2006-07-24 08:21:26  host: p08-02.opera-mini.net

    ***18 - jak rozumiem jestes zapewne jednym z tych , ktorzy glosowali na PiS. Nie majac do powiedzenia nic rozsadnego robi sie lustracje (wycieczki osobiste). Jaka partia , tacy zwolennicy... Napisz w ktorym miejscu zawodzi tok mojego rozumowania w odniesieniu do oczywistych faktow , albo daruj sobie daremne wypowiedzi typu ***18.

  • 0

    20.  2006-07-24 18:00:08

    17 MASZ rację ale chcesz płacić za internet i telefon NAJWYŻSZE stawki w ŚWIECIE???

  • 0

    21.  2006-07-24 18:00:08

    17 MASZ rację ale chcesz płacić za internet i telefon NAJWYŻSZE stawki w ŚWIECIE???

  • 0

    22.  2006-07-24 18:02:13

    i dlaczego do kur*** wszyscy sie rzucili na Panią Streżyńska?? Nie widzicie ze mamy najwyższe stawki za połączenia nawet na Świecie??? dlaczego ?? w inmie czego ?? tych paru prezesików i ich limuzyn ?? to jest chore!!!

  • 0

    23. ~arnie  2006-07-24 22:41:41  host: public-gprs6660.centertel.pl

    *19- to, na kogo głosowałem, to moja prywatna sprawa, ty zapewne głosowałeś na SLD, bo jak wspomniałem wcześniej, jedzie od ciebie komuną. Nie mogę natomiast napisać, w którym miejscu zawodzi twój tok rozumowania, ponieważ go, mimo usilnych starań, nie odnalazłem :)

  • 0

    24. ~arnie  2006-07-24 22:50:02  host: public-gprs6660.centertel.pl

    *olek_skype- nie wszyscy się rzucili na Panią Streżyńską, pomyśl- komu tak naprawdę przeszkadza Prezes UKE??

Dodaj swoją opinię