Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słowniczek działań UKE - część I

Słowniczek działań UKE - część I

WitekT 6 Lipca 2006 22:54

0 0

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – Anna Streżyńska – dziarsko zabrała się do pracy. W ciągu pół roku bycia najpierw pełniącym obowiązki, a później pełnoprawnym prezesem, wydała kilka ważnych decyzji, ważnych przede wszystkim dla zwykłego abonenta. Nie wszyscy jednak rozumieją, co tak naprawdę zostało wprowadzone w życie albo lada moment zostanie, dlatego też postanowiliśmy to wszystko wytłumaczyć w prosty i przystępny sposób, czasami – uprzedzając purystów – sprawę lekko upraszczając, ale bez przekłamania i zaciemnienia sytuacji. W dzisiejszym słowniczku zajęliśmy się dwoma zagadnieniami - bitstream access i WLR.




Dalszą część można przeczytać w dziale Artykuły, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2006-07-07 11:51:42  host: p03-14.opera-mini.net

    Nie jestem jakims tam znawca praw rzadzacych panstwem , ale po wczorajszej lekturze artykulu dotyczacego stworzenia giganta (monopolisty?) na polskim rynku energetycznym , zaczynam sie zastanawiac dlaczego Panstwo Polskie z takim zapalem nakazuje innym konkurencyjnosc , robiac jednoczesnie w innym sektorze gospodarki cos zupelnie innego , co zapewne zaowocuje wzrostem cen dla...

  • 0

    2. ~  2006-07-07 11:53:38  host: p03-14.opera-mini.net

    ...dla uzytkownikow koncowych!Paranoja... Nie palam nadmiernym afektem do TP , ale cos mi sie zaczyna wydawac , ze skoro prywatna firma wybulila miliardy euro za infrastrukture i ktos chce teraz jej kosztem robic dobrze innym firmom w imie konkuremcyjnosci , to cos tu jest nie tak.
    Gdybym byl na miejscu TP jak lew bym bronil swoich praw/pieniedzy. I mialbym w d*pie traktowanie mnie...

  • 0

    3. ~  2006-07-07 11:56:29  host: p03-14.opera-mini.net

    ... (prywatnej firmy) jako monoplisty.

  • 0

    4.  2006-07-07 11:59:03

    Spójrz na to z innej strony - jeżeli ktoś wydaje miliardy euro na infrastrukture, to powinien mieć ją bardzo dobrą i szeroko dostępną. To znaczy, że jest w stanie zaoferować dobrą ofertę. A jeżeli nie jest to znaczy, że ma 30-40% marży (tyle ma TP na neo) i chce tylko "wycyckać" klientów. A UKE mówi - hola, hola, zabezpieczamy klientów przed takimi inwestorami, którzy mają kasę i mogą dyktować warunki innym i zarabiać na tym duże xx% rocznie. Nikt im inwestować nie kazał - skoro się zgodzili, to prędzej czy później musieli liczyć się z tym, że jeżeli będą zbyt zachłanni, to pewne urzędy się sprawą zainteresują. Tym bardziej w tak ważnym sektorze jak telekomunikacja, który znacząco wpływa na rozwój społeczeństwa.

  • 0

    5. ~  2006-07-07 12:50:48  host: p03-14.opera-mini.net

    A jak sie ma to tlumaczenie do uslug glosowych i MEGA konkurencyjnego rynku , szczegolnie dzieki telefonii komorkowej? Dlaczego wpuszcza sie glosowych pasozytow? Poza tym nie przyjmuje tego tlumaczenia do wiadomosci - jak to , sprzedaje sie komus firme o tak strategicznym znaczeniu (we Francji to wlasnie sektor strategiczny) , bedac nieswiadomym skutkow , stosujac potem regulacyjny WYMUS???

  • 0

    6.  2006-07-07 12:56:13

    Hym... Megakonkurencyjny rynek i ponad 1 MLD ZŁ ROCZNIE CZYSTEGO ZYSKU? Najwyższe stawki interconnectowe w Europie? No bez przesady... Poza tym to są działania normalne dla rynku europejskiego, nie wiem gdzie Ty tu widzisz WYMUS. Czy oni każą świadczyć TP usługi poniżej kosztów? Nie - chcą tylko utemperować zapędy telekomu, dają nawet stosować godziwą marżę. Do tej pory to był rozbój w biały dzień.

  • 0

    7. ~  2006-07-07 12:56:32  host: p03-14.opera-mini.net

    Wytlumaczenie jest proste - najlatwiej zrobic komus dobrze CZYIMS KOSZTEM. Szczegolnie celuja w tym wlasnie politycy. Uwazam , ze TP jako PRYWATNA FIRMA powinna pokazac Panstwu Polskiemu takiego wala. Trzeba bylo myslec o przyszlosci jak sie sprzedawalo firme , a nie o tym , zeby miec kase na obietnice politycznych gruszek na wierzbie.

  • 0

    8. ~  2006-07-07 13:02:53  host: p03-14.opera-mini.net

    Czy ja sie myle , ze wystarczylo kilku kutych na cztery nogi pracownikow PTC by pchnac telekomunikacyjny rynek na zupelnie nowe tory i zrobic prawdziwa rewolucje? Czy moze zrobil to jakis pracownik URTiP? Czy nie ma Pan za te same pieniadze co kiedys o wiele wiecej?

  • 0

    9. ~  2006-07-07 13:17:35  host: p03-14.opera-mini.net

    Juz widze jakie mielibysmy "niskie" ceny na internet jakby ekipa Buzita i Krzaka nie sprzedala TP. To monopol Panstwa w danym sektorze jest z reguly najbardziej niebezpieczny dla klienta jak pokazalo i pokazuje zycie, a nie monopol prywatnej firmy:-P

  • 0

    10. ~gz  2006-07-07 13:23:25  host: bku217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czemu sie tu dziwic...francuziki nas jebią razem z naszymi kochanymi poliytykami i to po równo dla tego nie korzystam z usług tp a na wybory nie chodze.tez ich pierdole;-))

  • 0

    11. ~  2006-07-07 13:32:06  host: p03-14.opera-mini.net

    Gdyby zabojady nie kupily Tepsy , to mielibysmy "Polostrade" , z cenami na pewno 2* drozszymi niz Neostrada i w perspektywie kazdego roku minimum 5 podwyzek , z tego 2 zablokowane prze UKE wlasnie ;)

  • 0

    12. ~  2006-07-08 09:49:56  host: eap6.internetdsl.tpnet.pl

    Nie sądze - ale jeśli nawet to ta kasa zostawala by u nas czyli w POLSCE a nie we francji. Po pierwsze prezesi sa z francji a po drugie za kazda oprogramowanie do neo (zobacz w jakim katalogu sie instaluje- WANADOO) placimy licencje zabojadom
    Nie sprawdzalem cyfr ale biorac pod uwage pensje prezesow i inne skladniki ktore wedruja do francji (dywidenda !) to FT juz zarobilo wiecej niz dali za TP i to z obietnica ze utrzymamy monopol przez kilka lat !!! Po prostu bankrut kupil dobrze prosperujacy telekom i wyszedl dzieki temu na prosta !!!

  • 0

    13. ~issa  2006-07-08 10:52:10  host: axl77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No tak - kasa zostawałaby w Polsce. Przyznaję , że podobny pogląd wyznaję jeśli chodzi o sprzedaż Polkomtela Vodafone , do której mam nadzieję jednak nie dojdzie. śmiałem się w tylko z hipotetycznej "Polostrady" i blokowania podwyżek przez UKE , mając w pamięci analogię na wspomnianym rynku energetycznym , kiedy to PGNiG jak tylko może zasupuje Urząd Regulacji Energetyki prośbami o możliwość kolejnej podwyżki cen gazu , motywując to np. koniecznością konserwacji gazociągów (inwestycjami w infrastrukturę). Jak rozumiem TP ma inwestować w infrastruklturę przy spadających przychodach z telefonii stacjonarnej o 7% , ze sforą wymuszonej konkurencji na karku i obniżając ceny Polski moloch i monopolista energetyczny już nie.

  • 0

    14. ~issa  2006-07-08 10:55:44  host: axl77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakie standardy panują w polskiej gopsodarce dowiesz się jak przeczytasz reakcję Ministerstwa Gospodarki na pomysły zakupu tańszej energii elektrycznej z Ukrainy i Baiłorusi. Tu już możliwośc obniżej ma się we wspomnianej d*pie , chroniąc polskich producentów energii. W w/w komentarzy miało być "i obniżając ceny. Polski moloch i monopolista energetyczny już nie".

  • 0

    15. ~issa  2006-07-08 11:05:15  host: axl77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W zasadzie to mam jedno pytanie - ***WitekT napisał "Poza tym to są działania normalne dla rynku europejskiego, nie wiem gdzie Ty tu widzisz WYMUS." Czy gdyby TP była firmą będącą w 100% w rękach Państwa , czy też w której skarb Państwa ma większościowy pakiet udziałów , UKE mógłby wydać/wydałby takie same decyzje w stosunku do TP jakie wydaje teraz , wpuszczając konkurencję na państwowe , nie prywatne i zabierając kasę państwu a nie prywatnej firmie?