Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słoneczny telefon Samsunga

Słoneczny telefon Samsunga

sirmark 11 Czerwca 2009 20:30

0 0

samsung e1107Firma Samsung zaprezentowała swój pierwszy, komercyjnie dostępny telefon wyposażony w panel słoneczny - Samsung E1107 Crest Solar. Dzięki niemu możliwe będzie doładowanie baterii urządzenia jedynie poprzez wystawienie go na działanie promieni słonecznych.

Samsung E1107 Crest Solar posiada kolektor słoneczny, który znalazł się na jego tylnej obudowie. Według producenta godzinna ekspozycja urządzenia na działanie promieni słonecznych pozwoli na przeprowadzenie dodatkowo od 5 do 10 minut rozmów.




samsung e1107 Nowy Samsung nie zaskakuje parametrami. Ponieważ jest to urządzenie przeznaczone głównie na rynki rozwijające się, jego możliwości są dosyć ograniczone. Ten dwuzakresowy telefon posiada ekran CSTN o przekątnej wynoszącej 1,52 cali i rozdzielczości 128 x 128 pikseli, który wyświetli do 65 tys. kolorów. Obsługa radia FM, dzwonków MP3, funkcji Mobile Tracker i fałszywego połączenia oraz wbudowana latarka to jedyne opcje dodatkowe, na jakie możemy liczyć. Jego wymiary to 105,2 x 44,2 x 16,4 mm, a za zasilanie odpowiedzialne jest ogniwo o pojemności 800 mAh.

Na rynku Indyjskim Samsung E1107 znany jest jako Solar Guru i dostępny jest za jedyne 59 dolarów. W czerwcu ma on być również dostępny na rynku europejskim, południowej Azji oraz Ameryki Łacińskiej.

Źródło tekstu: Samsung Hub. wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~qaz  2009-06-11 22:36:44  host: agm64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @iskra -- "fake call" - symbianowcy wiedzą o co chodzi :)

  • 0

    9.  2009-06-11 23:12:47

    Nokia też będzie ładowana z powietrza.

  • 0

    10. ~mk  2009-06-11 23:54:48  host: chello084010214018.chello.pl

    Kolejny budżetowy telefon z kolorowym wyświetlaczem o marnych parametrach. W jakim celu producenci upychają je w tego rodzaju słuchawkach?

  • 0

    11. ~piyoter  2009-06-12 00:40:29  host: 195-205-94-12.pub.krusz-lan.pl

    @mk bo bateria słoneczna nie uciagnie jakichś 3" wyswietlaczy i techniki z kosmosu. to ma byc tel mało wymagający energetycznie. @qaz dzieki samsungowi nie tylko "symbianowcy" @iskra po nacisnieciu klawsza sciszania telefon zachowuje sie tak jakby ktos do ciebie zadzwonil ( mozna nawet dołączyc opcje "z głosem" wczesniej nagranym)

  • 0

    12.  2009-06-12 00:41:30

    mk: czy Twoim zdaniem wszyscy ludzie kupuja topowe modele? uwazasz ze te 1,2 mld telefonow co zostalo sprzedanych w 2008 roku, to topowe?

  • 0

    13. ~kwistas  2009-06-12 04:09:01  host: 213.158.194.228

    Ciekawa sprawa tylko za słaba ta noc z tych baterii, nie lepiej cały fon z takich baterii zrobią.

  • 0

    14. ~~kwistas  2009-06-12 08:01:40  host: apn-77-112-224-178.dynamic.gprs.plus.pl

    a_lex A moze mk chodzilo, ze w takim telefonie w ogole nie jest potrzebny kolorowy wyswietlacz? Czyli ze wystarczylby mono? Ja tak zrozumialem.

  • 0

    15.  2009-06-12 08:48:39

    Bardzo fajny telefon. Słoneczny panel może w pewnych sytuacjach bardzo się przydać.

  • 0

    16. ~bambo  2009-06-12 09:31:34  host: 188.33.111.234

    #zajac: 80% powierzchni Polski ma b.dobre usłonecznienie? Wiesz o czym bredzisz? Chyba w grudniu po południu ma dobre nasłonecznienie.

  • 0

    17. ~User  2009-06-12 09:32:45  host: g3-69.md4.pl

    Apple opatentował fajną technologię polegającą na tym, że bateria słoneczna będzie znajdować się... pod ekranem. Nie wiem, jaką wtedy będzie miała sprawność taka bateria, albo na pewno będzie to lepiej wyglądało niż obecnie w omawianym Samsungu, ponieważ tej baterii nie będzie w ogóle widać :)

  • 0

    18. ~zajac  2009-06-12 10:20:36  host: eeb67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @bambo, następny znawca... poszukaj, sprawdz pozniej sie wypowiadaj... zreszta nie bede przekonywał ludzi twojego pokroju...

  • 0

    19. ~mk  2009-06-12 12:45:32  host: chello084010214018.chello.pl

    piyoter, simarK: Bądźcie pewni, że dobrze zrozumieliście treść posta, na który odpowiadacie. Nierzadko jeden przecinek zmienia sens zdania, a wasze odpowiedzi zdradzają brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

  • 0

    20. ~tymis  2009-06-12 12:55:54  host: 082139032195.radom.vectranet.pl

    Mała ciekawostka, w roku 1997 Nokia oferowała model 1611 z obsługą baterii słonecznych Li-Jon, 400mAh. Miało to wystarczyć na 73h czuwania lub 2,5h rozmów.

  • 0

    21. ~bambo  2009-06-12 13:11:49  host: 94.254.183.227

    zajac, a co żeś czytał? Tinę, czy życie na ciepło? buhaha. Wielki mi specjalista z wyższych sfer. Nie ośmieszaj się przynajmniej strugając znawcę jak nie masz o czymś większego pojęcia.

  • 0

    22. ~bambo  2009-06-12 13:13:25  host: 94.254.183.227

    To że w Tinie cię ostrzegali byś nie wychodził latem na słońce bez posmarowania się kremem z filtrem jeszcze niewiele znaczy :-)

  • 0

    23. ~gerwazy  2009-06-12 20:19:09  host: public792.xdsl.centertel.pl

    Jakbym brał udział w rajdzie dakar to może i by mi się przydał taki telefon ale w codzinnym życiu kompletnie bezuzyteczny. Jeszcze nie ma żadnych specjalnych funkcji które przemawiały by za tą słuchawką. Raczej jestem zwolennikiem nowinek tehcnicznych które coś wnoszą ciekawego. HTC wprowadził nowgo smartfona Magica z system Android i to jest

  • 0

    24. ~get  2009-06-14 03:26:15  host: host-81-190-118-86.gdynia.mm.pl

    @mk - czyli uważasz że NIE powinni takiej podstawowej rzeczy jak kolorowy wyświetlacz "upychać" ?! ocipiałeś ?! kto będzie korzystał z telefonu z wyśw. mono - to tak jak byś muzyki słuchał z gramofonu, czas odmierzał klepsydrą, a do pracy jeździł powozem :D zastanów się co mówisz... a tak na marginesie to wyświetlacze AMOLED nie zużywają wiele więcej energii niż stare wyświetlacze mono, a jakość mają o niebo lepszą od obecnie powszechnie używanych LCD

  • 0

    25. ~get  2009-06-14 03:32:51  host: host-81-190-118-86.gdynia.mm.pl

    @gerwazy - to jest użyteczne, nie zdarzyło ci się że tel rozładował ci się na mieście, musiałeś zadzwonić, albo czekałeś na telefon a tu zong ? właśnie dlatego jest to dobra sprawa, tylko że nie w takiej postaci, gdyby dało się to zrobić tak jak pisał @user - panel słoneczny pod dużym ekranem dotykowym - to ideał, żadnych mankamentów, jedynie zalety, ale generalnie to powinno się takie technologie rozwijać, tak czy inaczej ze względu na dostępną NIEOGRANICZONĄ, DARMOWĄ energię słoneczną, jak by tak każdy telefon używany obecnie na świecie miał możliwość doładowywania się od promieni słonecznych, to było by to ileś tam milionów ton CO2 w atmosferze mniej !

  • 0

    26. ~  2009-06-16 00:05:21  host: ip-89-200-165-184.system-net.pl

    Tylko im mniej Co2 w atmosferze tym większy efekt cieplarniany :D Bo więcej światła dociera do ziemi [ mniejsza ilość Co2 ] a co za tym idzie to parowanie wody która jest jednym z efektów cieplarnianych a wody na ziemi jest ponad 70%.

  • 0

    27. ~  2009-10-21 12:46:30  host: host-89-228-251-183.olsztyn.mm.pl

    W upalnej Hiszpanii się sprawdzi tam mają 300 dni na rok słonecznych . U nas niestety nie średnia to 90/100 dni...

Dodaj swoją opinię