Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słoneczne UPC

Słoneczne UPC

LuiN 10 Czerwca 2010 15:42

0 0

UPC Polska w trosce o środowisko naturalne rozpoczęło instalacje paneli słonecznych w wybranych biurach UPC. Akcja ma na celu obniżenia emisji CO2 do środowiska.

UPC Polska rozpoczęło wykorzystywanie paneli słonecznych jako źródła energii odnawialnej. Pierwsze panele słoneczne zainstalowane zostały w Szczecinie, Katowicach i Warszawie. W Szczecinie zamontowano panele o mocy 12,2 kWp , w Katowicach o mocy 8,7 kWp, a w Warszawie o mocy 11,2 kWp.




Energia z paneli wykorzystywana jest m.in. do wspomagania klimatyzacji oraz zasilania oświetlenia. W planach jest również wykorzystanie paneli słonecznych przy zasilaczach typu XM2 (zasilacze sieciowe służące do zasilania urządzeń w terenie np. wzmacniaczy i odbiorników optycznych) oraz instalacja turbin wiatrowych.

Łączna moc zainstalowanych dotychczas paneli pozwoli UPC na zmniejszenie poziomu emisji CO2 o około 21 ton rocznie.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~  2010-06-10 18:10:57  host: t24-08.opera-mini.net

    Sezon ogorkowy juz sie zaczął? rcicho

  • 0

    8.  2010-06-10 18:25:10

    Oszczędzanie nazwane ekologią, zwał jak chciał, ważne że do przodu. Firma do firmy i ton Co2 wyrzucanych do atmosfery będzie mniej.

  • 0

    9. ~mix  2010-06-10 19:06:48  host: ems251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jeszcze ktoś się łapie na ściemę z "globalnym ociepleniem" !? mit trwa dalej w najlepsze.

  • 0

    10. ~:)  2010-06-10 20:12:42  host: 2.ken.abpl.pl

    Ciekawe czy przeliczyli koszt i serwis paneli słonecznych? Pewnie nie. A za wszystko i tak zapłacimy MY w f-vat. Wtedy to będzie "Deszczowe UPC"

  • 0

    11. ~impassive  2010-06-10 20:13:13  host: ip-94-42-14-175.multimo.pl

    Obniżenie CO2? Buahahahahah! Niech lepiej przestaną kupować napoje nasycane CO2.

  • 0

    12. ~impassive  2010-06-10 20:14:09  host: ip-94-42-14-175.multimo.pl

    2. Dziura ozonowa to też ściema. Podobnie jak żarówki "ekologiczne" i inne tego typu wałki.

  • 0

    13.  2010-06-10 20:30:51

    #12: Żarówki ekologiczne nie są żadnym wąłkiem. Chodzi o zmniejszenie zużycia energii bo energię trza oszczędzać.

  • 0

    14.  2010-06-10 20:49:20

    @12 ekologiczne czy energooszczedne? bo to dwie rozne sprawy...

  • 0

    15.  2010-06-10 20:57:13

    #14: bardziej energooszczędne choć oszczędzanie energii jest samo w sobie ekologiczne :)

  • 0

    16.  2010-06-10 21:13:04

    @15 no zarowki energooszczedne w zdecydowanej wiekszosci nie sa niestety ekologiczne, zwlaszcza te tansze... nie zebym cos do takich zarowek mial, bo rzeczywiscie pozwalaja oszczedzac ;)

  • 0

    17.  2010-06-10 21:31:36

    #16: zgadzam się. Jakiś czas temu ojciec kupił taką taniochę w markecie. Toż to ledwo bździło, chyba moc około 1-2 świece :-D Dobrze że było można oddać :)

  • 0

    18. ~lubek  2010-06-10 21:33:37  host: chello089074165119.chello.pl

    To jest bardziej wyczekiwany ruch UPC niż sprawa przyłączenia TVP HD lub TVP Sport!

  • 0

    19. ~Nie_wiem  2010-06-10 21:52:30  host: chello089078019138.chello.pl

    A czy Autor notatki wyjaśni mi co to jest za jednostka mocy kWp?

  • 0

    20.  2010-06-10 22:00:47

    kiloWatoPanel :D

  • 0

    21.  2010-06-10 22:09:03

    #19: to oznacza kilowat mocy szczytowej. Taka moc może być osiągnięta w specjalnych warunkach takich jak temperatura otoczenia, nasłonecznienie itp.

  • 0

    22. ~kono  2010-06-10 23:08:28  host: 153-dom-9.acn.waw.pl

    I tak elektrownie mogą handlować emisjami wiec to co oni nie wypuszczą do atmosfery wypuści ktoś inny

  • 0

    23. ~energetyk AGH EAIiE  2010-06-10 23:35:15  host: user-109-243-38-235.play-internet.pl

    16, 17: świetlówki kompaktowe nawet te droższe _nie są ekologiczne_ !! owszem pozwalają obniżyć koszta oświetlenia danej powierzchni, ale jest to tylko oszczędność na zużyciu energii elektrycznej, natomiast mało kto raczy wspomnieć o: 1. ogólnie gorszej jakości oświetlenia w porównaniu ze światłem żarowym (nawet drogie, markowe świetlówki: Philips, Osram, mają marny współczynnik oddawania barw mimo oznaczenia Daylight), 2. zniekształceniach harmonicznych jakie takie świetlówki wprowadzają do sieci energetycznej, 3. kosztach produkcji oraz utylizacji oraz co najważniejsze (4.!) szkodliwych pierwiastkach użytych do produkcji każdej świetlówki (!!!). i co wy na to Wielcy Ekolodzy ??

  • 0

    24. ~zzz  2010-06-10 23:38:29  host: 77-253-129-243.adsl.inetia.pl

    Bawią mnie te proekologiczne akcje... Nikt nie zadaje sobie trudu aby policzyć ile zasobów, czy naładu energetycznego jest potrzbne dla wyprodukowania takiego ogniwa słonecznego czy innego wiatraka... Przecież w niektórych przypadkach twór taki nie zbilansuje poniesionych nakładów, no ale takimi pseudo akcjami tworzy się trendi markę. Żenada.

  • 0

    25. ~aa  2010-06-10 23:57:19  host: 94-75-74-219.home.aster.pl

    panele beda przesylac swiatlo z predkoscia 100 Tbps

  • 0

    26. ~  2010-06-14 21:10:02  host: 77-255-95-154.adsl.inetia.pl

    Ale bzdury. W Katowicach zarówno siedziba przy Murckowskiej jak i BOK przy Granicznej są w nowych budynkach więc instalowanie czegokolwiek a w szczególności paneli słonecznych leży w gestii zarządcy a nie UPC.

Dodaj swoją opinię