Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Słoneczna" torebka

"Słoneczna" torebka

sirmark 16 Grudnia 2005 10:11

0 0

Damska torebka, przedmiot kojarzony dotychczas z szykiem i elegancją, stał się obiektem zainteresowań "inżynierów – ekologów". Joe Hynek, naukowiec z Uniwersytetu Stanu Iowa zaprojektował torebkę Solarjo, której zewnętrzna powierzchnia składa się z ogniw słonecznych.

Choć idea integracji paneli słonecznych z torbami, plecakami czy nawet ubraniem nie jest nowym pomysłem, to jednak dotychczas żaden wynalazca nie pokusił się o próbę zaanektowania jako nośnika ogniw damskiej torebki.
We wnętrzu torebki skrywa się niewielki akumulator oraz złącze USB. Dzięki temu wynalazek może stanowić awaryjne źródło zasilania przenośnych urządzeń multimedialnych, które mogą być zasilane przez Solarjo za pośrednictwem złącza USB. Hynek zapowiedział, że będzie się starał tak udoskonalić swój wynalazek, aby można go było kupić w cenie poniżej 300 USD

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2005-12-16 10:17:41

    no to teraz trzeba sobie kupic torebke albo wszedzie z kobieta chodzic:) no i jak tu zrobic "przelew"?

  • 0

    2.  2005-12-16 17:17:05

    oj, jak wprowadzą to do Polski to chyba zwiększy się proceder "wyrywania" torebek Paniom ;) ...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet