Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słoń z komórką

Słoń z komórką

BBurns 15 Marca 2005 23:44

0 0

Słonie z kenijskich rezerwatów otrzymały telefony komórkowe, przesyłające do strażników SMS-y z informacją o miejscu pobytu zwierząt.
Sprzężony z komórką system lokalizacyjny ma pomóc w ostrzeganiu przed wycieczkami słoni z rezerwatów na pola uprawne. Niszczenie upraw przez słonie jest dla kenijskich rolników poważnym problemem. Dlatego – przy wykorzystaniu faktu, że większa część kenijskiej sawanny pozostaje w zasięgu lokalnych sieci komórkowych – stworzono rozwiązanie pozwalające na określenie miejsca pobytu i kierunku przemieszczania się zwierząt. Teraz odpowiednio wcześnie poinformowani strażnicy będą mogli wyprzedzić słonie – dotrzeć na miejsce przed nimi i przegonić z powrotem.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~fotograf  2005-03-16 07:39:00  host: pc06.instal.pl

    Ciekawe czy mają telefony z aparatami fotograficznymi .... :).... i gdzie ładuja te telefony :-D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet