Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słaby zasięg? Operator nie pozyska nowych klientów

Słaby zasięg? Operator nie pozyska nowych klientów

Q! 19 Lipca 2012 18:35

0 0

Od 23. lipca trzech operatorów w Brazylii nie będzie mogło sprzedawać nowych aktywacji. Taka decyzja wydana została przez tamtejszego regulatora rynku, a powodem był słaby zasięg, na który skarżyło się coraz więcej klientów.

Na problemy z zasięgiem, który powodował przerywanie rozmów lub zrywanie połączeń, skarżyło się coraz więcej klientów. W związku z tym tamtejszy regulator, Anatel, postanowił nałożyć kary na trzech operatorów: TIM, Claro oraz Oi.

Zgodnie z decyzją, przez kolejne 30 dni operatorzy ci nie będą mogli w wybranych stanach sprzedawać nowych aktywacji głosowych oraz do transmisji danych. Najbardziej dotkliwą karę otrzymał TIM - w jego przypadku zakaz dotyczyć będzie 19 z 27 stanów. W przypadku Claro zakaz dotyczy 3 stanów, w tym biznesowego Sao Paulo. Oi nie pozyska nowych klientów w 5 stanach.




Dodatkowo każdy z operatorów będzie musiał zapłacić karę w wysokości około 99 tys. dolarów za każdy dzień oraz każdy stan, w których obowiązywać będzie kara.

Oprócz tego operatorzy otrzymali 30 dni na przedstawienie swojego pomysłu na rozwój sieci i zapewnienie zasięgu. Jeśli projekty te spotkają się z uznaniem regulatora, to kara zostanie zniesiona.

Źródło tekstu: Mobile Business Briefing     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • -1

    14. ~  2012-07-19 20:13:05  host: user-31-175-205-40.play-internet.pl

    @10 nie używaj słów, których znaczenia nie znasz. Kara na operatorów jest dotkliwa i być może będzie skuteczna ;)

  • -1

    15.  2012-07-19 20:20:22

    Dla mnie Play jest o tyle fajne, że ma zasięg w wagonach warszawskiego metra, gdzie żadna inna sieć nie ma zasięgu pomiędzy stacjami. :)

  • -1

    16. ~  2012-07-19 20:29:21  host: z11-10.opera-mini.net

    niesamowicie wnerwia mnie fakt nazywania Play pasozytem. Pasozyt to cos co zeruje na zdrowym organizmie nie oferujac nic w zamian. Play natomiast placi ciezkie miliony za dzierzawe nadajnikow !!! Gdyby nie kasa Playa to polowe promocji w waszych sieciach by nie bylo bo maja kase od Play. GRUBA KASA - GRUBE MILIONY. Poczytajcie w sieci ile za to placi Play zamiast powtarzac glupoty!!!

  • -3

    17.  2012-07-19 20:37:07

    play to pasożyt..

  • 0

    18. ~ant  2012-07-19 20:39:00  host: apn-46-77-162-72.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawa karta w ujęciu prawa. W zasadzie możliwe kary muszą być zwarte w przepisach prawnych, żadne inne nie mogą być stosowane. Taraz taka kara pozbawia kogoś możliwości sprzedaży aktywacji/usług jest powiedzmy dla naszego systemu prawa delikatnie mówiąc dość specyficzne. Oczywiście można te kartę rozumieć jako karę finansową ale sposób jej stosowania też musi być jasno określony i stosowany. No mają tam ciekawie to rozwiązane. Carnival na maxa :)

  • 0

    19.  2012-07-19 20:44:39

    16 niech sobie gadają co chcą po prostu zazdrość ich zżera, że ich opek wyciska z nich ostatnie soki. Oby jak najszybciej PLAY przestał już korzystać z roamingu bo już mu jest nie potrzebny a wtedy oranie i plus będzie jeszcze droższy. Już nie moge sie doczekać tego momentu:) Dodam, że używam tylko i wyłącznie play zasięgu ustawionego na sztywno. Więc nie potrzebny mi żaden roaming. A orange to w ogóle nie ma zasięgu z kolei plus traci w piwnicy.

  • 0

    20. ~raul32  2012-07-19 21:10:59  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    Temat dotyczy słabego zasięgu 3 sieci w Brazylii, a na forum oczywiście fanboje Play przedstawiają dowody jako to ich sieć jest wspaniała. Ludzie!!! Odnieście się do tematu przewodniego. P.S. Play to bagno

  • -1

    21. ~jojo  2012-07-19 21:11:00  host: ip-78-30-103-219.free.aero2.net.pl

    co wy chcecie od Playa? Liczba numerów przenoszonych do P4 mówi sama za siebie. Zasięg najlepszy w tej chwili dzięki handoverom pomiędzy Polkomtelem, większość z was pewnie nie jest w Play albo była kiedy ta sieć stawiała pierwsze kroki.

  • 0

    22. ~  2012-07-19 21:43:26  host: 37.130.224.202

    20. Kupić ci okulary raul32? A post nr 2 to pies? reszta to konsekwencja tego. Play to bagno? I co jeszcze. Ja w tym bagnie mało płacę i zawsze mam kontakt. A temat przewodni? Jak ty chcesz porównywać Brazylię z Polską? Porównaj sobie powierzchniowo. Nie znamy sprawy od podszewki, więc brak wiedzy i możliwości dyskusji o decyzji ichniejszego UKE. Ciekawe jakie kary będą w Polsce za niewywiązanie się z inwestycji w "białe plamy". Jak znam życie za obecnej prezes żadne.

  • -1

    23. ~mirekb  2012-07-19 21:54:39  host: apn-77-113-204-159.dynamic.gprs.plus.pl

    lobbysci w3 ostro dzialaja.wiadodmo temat drazliwy dla w3.co do wysokosci kar to wlasnie tak byc powinno-to tak jak z reklamacjami za awarie u mno 1/30 wydatkow max z 90 dni-brawura-a gdybym mogl zarobic w jedem dzien np 10 tys??to sie nazywa stymulowanie inwestycji-niech sie magda uczy.w pl porozumienia z mno sa ok bo i tak mtr bedzie rzedu 6-8 gr od 2013 ale niech sie starają bo tak dobrze jak maja to powinni sie cieszyc.wiecznie tak nie powinno byc

  • 2

    24. ~  2012-07-19 22:52:14  host: ip-37-209-130-29.free.aero2.net.pl

    uuu, znowu o play w komentarzach, widac konkurencja dobrze placi trendsetterom- nawet dobrze naśladują denny poziom komentarzy roznych inetowych trolli i pieniaczy. DObry poziom, musza wam niezle placic ! Tak trzymac ! :)

  • 1

    25. ~  2012-07-19 22:53:58  host: ip-37-209-130-29.free.aero2.net.pl

    Chciaz zeby napisac komentarz o tak niskim poziomie , jak wiekszosc powyzej, wcale nie trzeba byc bystrym i bieglym literatem- wiekszosc studentow i uczniow dorabiajacych w ten sposob- ma to we krwi - mysla że sa oryginalni- a sa zaledwie prymitywni.

  • 0

    26. ~Adam  2012-07-19 23:34:54  host: adfj77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plucie na Play jest po prostu żałosne i pokazuje jak bardzo Play zagraża W3. A że zagraża ich pozycji to jest dla każdego myślącego oczywiste. Poza tym porównywanie infrastruktury pięcioletniej sieci do molochów z W3 jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. No ale żeby do tego dojść trzeba zacząć myśleć.

  • 1

    27.  2012-07-20 03:37:00

    Nas tym portalu Play i Apple są święte i nie ma sensu pisać ile problemów te firmy narobiły w życiu bo i tak nikt nie uwierzy :)

  • -1

    28. ~W4Ready  2012-07-20 07:02:12  host: 89-70-77-107.dynamic.chello.pl

    Niestety UKE z p. Gaj nie już jest zdolne nawet do namiastki takich czynów.

  • -1

    29. ~Misiek  2012-07-20 10:02:14  host: 89-72-109-17.dynamic.chello.pl

    Szkoda, bo coś takiego może zrobiłoby porządek z jakością połączeń w Orange, szczególnie w dużych miastach. Wprowadzenie zakazu sprzedaży nowych aktywacji przez orangutana bardzo szybko by poprawiło jakość usług tej sieci... Szczególnie w Warszawie, gdzie Play wygrywa.

  • 1

    30. ~darko28  2012-07-20 11:09:58  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    Problem białych plam w przyparku Play może ciężko wyjść. Bardzo mało inwestują we własny zasięg. Zamiast płacić te "grube miliony" o których ostatnio ktoś pisał to zajęliby się stawianiem własnych masztów

  • 0

    31. ~Janes  2012-07-20 11:39:45  host: user-164-127-125-240.play-internet.pl

    I to jest prawidłowe dostana prawie 3miliony dolarów kary a nie to co u nas że jak okradna klientów to marne kilkaset tysięcy złotych tylko

  • 0

    32. ~Adi  2012-07-21 00:34:03  host: n37ip173.piekary.net

    To kiedy ORANGE tak zablokują ?? Normalnie jak bym czytał o moim operatorze. Na szczęście umowa mi się kończy w listopadzie. Zrezygnował bym wcześniej ,ale się wycwanili i dali 4000zł kary . Masakra

  • 0

    33. ~Adam  2012-07-21 17:35:13  host: addp201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Adi wydaje mi się że kary już nie można naliczać przy zerwaniu umowy, co najwyżej musisz oddać ulgi które dostałeś proporcjonalnie do okresu który Ci został.

Dodaj swoją opinię