Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słaby wzrost liczby kart SIM

Słaby wzrost liczby kart SIM

sirmark 23 Kwietnia 2008 11:41

0 0

Play w I kw. zdobył 326 tys. klientów i jest jedynym liczącym się na rynku operatorem, który w zasadzie nie musiał odłączać nieaktywnych kart - wynika z nieoficjalnych informacji Gazety Prawnej.

Polscy operatorzy wyłączają karty działające w systemie pre-paid zazwyczaj w 12 m-c od chwili, gdy skończyły się połączenia wychodzące.




Na podstawie danych GUS, wg których w I kw. przybyło tylko 228,8 tys. nowych kart, oraz danych operatorów za poprzednie kwartały można przypuszczać, że dwaj liderzy rynku - PTK Centertel i Polkomtel - zaczęli intensywnie odłączać nieaktywne karty pre-paid. Polkomtel po raz pierwszy zrobił to na dużą skalę w IV kw. 2007 r., gdy PTK Centertel pozyskał nadspodziewanie dużo klientów pre-paid. Polska Telefonia Cyfrowa, trzeci gracz na rynku, wzrostu liczby klientów usług przedpłaconych nie odnotowuje już od IV kw. 2006 r. Wszystkie trzy sieci odnotowały zapewne wzrost liczby abonentów. Można też przypuszczać, że PTK Centertel nadal ma najwięcej klientów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2008-04-23 11:58:42  host: chello089076191013.chello.pl

    przeciez to oczywiste ze ludzie ida tam gdzie jest lepiej

  • 0

    2. ~mirekb  2008-04-23 12:06:18  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @1 tak ale potem czytamy w badaniach ze 40procent ludzi ma zle dobrane plany taryfowe i bardzo przepłaca ;-)

  • 0

    3.  2008-04-23 12:16:27

    ~mirekb nie wierz tak badaniom ;-)A moje karty sim PLAY nadal aktywne 1 pobiła rekord ponad rok reszta te 3 tez aktywne :)

  • 0

    4. ~angelo  2008-04-23 12:29:02  host: 206.19.210.8

    no ciekawe dane. czyli trzej pozostali w I kw. -100 000 sim. To czy Centertel jest nadal na 1 miejscu to już jest wątpliwe

  • 0

    5. ~mateo  2008-04-23 12:45:15  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    kwistas: szybko wyłącza mbank mobile, heyah. Pozostałe, to tak jak im się zachce. W Tak Taku wygląda to komicznie, gdyż co 10 dni wysyłają SMSy, że to już ostatnie 10 dni, bo później numer przepada...i tak od stycznia ;-)

  • 0

    6. ~~mungo  2008-04-23 13:37:36  host: f143-054.opera-mini.net

    Czy komuś z Was wyłączyli juz jakąś kartę Playa? Ja mam juz włączona w czerwcu i nie doładowywaną nigdy kartę która jest nadal aktywną. W sumie jest mi to na rękę bo chciałbym zachować jej fajny numer na przyszłość. Jak bym wiedział kiedy ma przepadnąć to może bym nawet doładował. Interesuje mnie czy komuś juz wyłączyli, po jakim czasie i czy wcześniej oszczegali?

  • 0

    7.  2008-04-23 13:43:45

    ~mateo ja w Tak Taku miałem zarejestrowaną kartę, wyłączyli dopiero po 13 miesiącach nic nie ostrzegali anie nie przesyłali smsów, po prostu włączyłem kartę sim o tak sobie i nagle brak zasięgu. :P Zobaczymy na oficjalny komunikat Orange czy są na pierwszym czy na innym miejscu dla mnie to i tak nie istotne, wyścigi typu kto ma najwięcej abonentów jest trochę głupie... :)

  • 0

    8. ~  2008-04-23 13:44:12  host: oo8.ipartners.pl

    #6 Jesli nie doladujesz to zapewne Twoja karta umrze gdzies w sierpniu-wrzesniu...

  • 0

    9. ~tower  2008-04-23 14:04:23  host: host246-89-206-2.limes.com.pl

    mateo - do mnie zadzwoonila pani z Pleya i powiedziała mi że jak do 16 kwietnia nie doładuję to wyłączą , a dzwoniła przed 10-tym kwietnia i faktycznie 16 kwietnia wieczorem zasięg się skończył

  • 0

    10. ~mateo  2008-04-23 14:22:18  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    Mnie się też wydaje, że okres, po jakim wyłączają zależy też od tego czy karta była ładowana kiedykolwiek, a jeżeli tak, to jak często itd...Aczkolwiek mogę się mylić... To tylko moje przypuszczenia.

  • 0

    11. ~krzykliwy  2008-04-23 14:33:00  host: chello087207041175.chello.pl

    Jak u Ery dla osób przedłużających umowę będzie dalej tak kiepsko to sam zasilę PLAY. Niebawem.

  • 0

    12. ~  2008-04-23 15:04:06  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    @9-tower: A jak długo miałeś nieaktywne rozmowy wychodzące?

  • 0

    13.  2008-04-23 16:28:08

    #5,7: mam obecnie dwa numery tak taka (a miałem z dziesięć) i potwierdzam to, że straszą. Jak się skończy termin na przychodzące to przysyłają za kilka dni esemesa, że jak nie doładujesz to numer przepadnie. Jak delikwenta to nie "ruszy" i nie widać szans, że doładuje to zaczynają nęcić. Dostajemy wtedy wiadomości, że jak doładujemy minimum za tyle to a tyle to dostaniemy w gratisie bonus np. 10zł. Wysokość bonusu zależy od tego jak często i za ile delikwent wcześniej zasilał. No i jeszcze jedno - aby dostawać takie esemesy trzeba trzymać kartę we włączonym telefonie a nie w szufladzie ;-) Numer, tak jak mówi news, w TT jest deaktywowany po około roku od chwili, gdy skończyły się połączenia wychodzące.

  • 0

    14. ~denis  2008-04-23 17:54:08  host: nat.mtk-tv.pl

    Jeżeli play zdobyl w 1 kw 326 tys.klientów to przy prawie 100% nasyceniu rynku ,ktoś tych klientów chyba stracil,ciekawe kto?A swoją drogą przylączać ponad 100tys. abonentów miesiecznie...no,no.

  • 0

    15.  2008-04-23 18:17:28

    Poczekamy na oficjalne info. ~#denis do reszty opów jest więcej niż 100tys. na miesiąc się przyłącza, ale to normalne w czasach pre-paid gdzie starter możesz kupić na stacji benzynowej wykorzystać, a potem wyrzucić i zapomnieć... :P

  • 0

    16. ~denis  2008-04-23 19:05:28  host: nat.mtk-tv.pl

    # 15 ok zgadza się, ale myśle że sporo z tej liczby to klienci abonamentowi,po ostatniej ofensywie promocyjno-urodzinowej to wielce prawdopodobne.

  • 0

    17. ~  2008-04-23 20:02:43  host: eeq162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas (7) co to znaczy "włączyłem kartę SIM"? Na pewno przysyłali Ci wiadomości (na 10 dni przed końcem ważności konta) z prośbą o doładowanie. Jednak maksymalna ważność SMS-a, to chyba 7 dni... Więc jeżeli nie miałeś karty SIM włożonej do telefonu przez dłuższy okres, to wiadome jest iż SMS-y informacyjne przepadły. ;-)

Dodaj swoją opinię