Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słaby kwiecień HTC

Słaby kwiecień HTC

LuiN 5 Maja 2015 18:36

4 1

Gdy HTC zaprezentował flagowego One M9, nie brakowało komentarzy, że urządzenie jest zbyt wtórne. Teraz komentarze te przełożyły się na wyniki sprzedaży.






Choć tak naprawdę niewiele da się zarzucić One M9 w kwestii funkcjonalności, wygląda na to, że Samsung odświeżonym designem Galaxy S6 i S6 Edge pokrzyżował szyki Tajwańczykom. W kwietniu HTC odnotował sprzedaż na poziomie 441 mln dolarów - o 38,7% mniejszą niż przed rokiem.

Sprzedaż spadła też w stosunku do marca, o 32,4%, a przecież w marcu nie był jeszcze dostępny flagowy One M9 (premiera 10 kwietnia). Rynkowa premiera smartfonu HTC zbiegła się z rozpoczęciem sprzedaży nowych Samsungów i olbrzymimi działaniami marketingowymi Koreańczyków. Nie powinny więc dziwić komentarze, że "Samsung ukradł HTC cały show".

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | wyniki

w sumie: 19
  • 3

    1. ~  2015-05-05 19:13:34  host: user-94-254-198-142.play-internet.pl

    HTC przechytrzył, przywalili cenę z kosmosu zamiast ją za ten odgrzewany kotlet obniżyć.

  • 0

    2.  2015-05-05 19:21:54

    1, Oj wcinałbyś tego kotleta wcinał. Najlepiej, darmowego jeszcze. Design jest zbliżony, choć różnic jest sporo. Natomiast w środku zupełnie inny sprzęt.

  • 0

    3. ~tt  2015-05-05 19:33:02  host: 213.158.219.113.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Powiem tak. Testuje ten sprzet od 4 tygodni i czym duzej sie bawie widze wiecej zalet. O wykonaniu nie trzeba sie rozpisywac.

  • 1

    4. ~Bohan  2015-05-05 20:07:20  host: 77-253-43-192.adsl.inetia.pl

    HTC wypuściło bubla i na dodatek oszukało klientów. Wydajność tego smartfonu to poziom najszybszych słuchawek... Ale sprzed roku, to już nawet nie jest thermal throttling, bo oprogramowanie steruje całym procesorem (Snapdragon 810) włączając i wyłączając poszczególne rdzenie, kiedy mu pasuje, oraz zaniżając mocno taktowanie zarówno CPU jak i GPU .

    Ten smartfon nigdy nie pracuje z takimi parametrami podzespołów jakie są podawane w jego oficjalnej specyfikacji, szykuje się pozew sądowy? Dla przykładu: 2 "duże" rdzenie (A-57) są domyślnie wyłączone od razu po wyjęciu "nówki" z pudełka.

  • 1

    5. ~  2015-05-05 20:22:03  host: user-94-254-198-73.play-internet.pl

    Brak aktualizacji, brak wsparcia. Ta firma nastawia się tylko na sprzedaż, a potem rób co chcesz użytkowniku, bo mamy już kase na koncie.

  • -1

    6. ~Caĺm7.  2015-05-05 20:25:47  host: n19-10-05.opera-mini.net

    4). Nie wiem czy oszukało - nie wnikam.
    Jednak sugeruję Ci, abyś zaznajomił się DOKŁADNIEJ z pojęciem ,,bubel".

  • 0

    7. ~heheheh  2015-05-05 20:30:41  host: 178-36-61-84.adsl.inetia.pl

    M9 to tragiczny smartfon, taki śmieszny flagowiec pokazuje poziom jaki reprezentuje firma, HTC to dno, kiedyś robili W MIARĘ dobre telefony, teraz bubel za kosmiczne pieniądze.

  • -1

    8. ~Caĺm7  2015-05-05 20:39:02  host: user-94-254-209-112.play-internet.pl

    HTC ma całkiem dobre telefony tylko baterie krótko trzymają.

  • -1

    9.  2015-05-05 21:29:49

    mam Htc M9 od marca jest maj a ja zaledwie go moze tydzien używałem tak caly czas w serwisie!!! Nie polecam!!!

  • -4

    10.  2015-05-05 21:37:40

    Serce rośnie na myśl, że nakreślając los HTC nie myliłem się.

  • 0

    11.  2015-05-05 23:19:42

    @2 - design jest zbyt zbliżony. Poległo na tym Sony, przejechał się Samsung. Odświeżanie kotleta działa raz, za drugim razem (trzeci model bez zmian) producent dostaje po łbie i dziwię się, że nikt w HTC nie zauważył tej zależności. PS. Bebechy są zupełnie inne, ale niekoniecznie lepsze - telefon się szybko grzeje, bardzo mocno throttluje (przez co po chwili jest wolniejszy od M8), jest wolniejszy od poprzednika w codziennym użytkowaniu, ma też od niego gorszą baterię.

  • -1

    12. ~  2015-05-06 07:55:02  host: 213.158.222.70

    http://tlp.is/687

  • -1

    13. ~pipipi  2015-05-06 08:15:28  host: 185.13.106.85

    @12 LuiN gdzie jestes? Dkaczego nie pracujesz-za co ci placa?

  • -1

    14. ~pipipi  2015-05-06 08:18:34  host: 185.13.106.85

    @12 LuiN gdzie jestes? Dkaczego nie pracujesz-za co ci placa? Moze uprawiasz seks z matka?

  • 0

    15. ~hmmm  2015-05-06 08:31:56  host: 212.160.172.84

    Usługodawca może także udostępnić zasoby systemu teleinformatycznego Serwisu w
    celu zamieszczania i przec
    howywania przez inne podmioty treści o charakterze
    reklamowym (które nie muszą być związane z Usługami), np. Google AdSense.
    Wszelkie wpływy z tytułu zamieszczania i przechowywania w
    Serwisie
    treści
    reklamowych przysługują wyłącznie Usługodawcy. Szczegółow
    e warunki
    zamieszczenia i przechowywania treści o charakterze reklamowym jak i zasady
    odpłatności ustala każdorazowo Usługodawca z podmiotem zainteresowanym
    zamieszczeniem i przechowywaniem takich treści.

    Co to znaczy? że camperia ma dane i są wyłącznie dla niej ale moze je w celach reklamowych wykorzystywać?

  • 0

    16. ~Jacek  2015-05-06 09:33:53  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @5 Kto jak kto ale HTC od czasu M7 najlepiej wspiera flagowe modele tak wiec twoje argumenty sa kiepskie

  • 0

    17. ~kz  2015-05-06 09:42:37  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    Moim zdaniem HTC to bardzo dobre telefony. Szczególnie jeśli chodzi o przykładanie uwagi do detali. Śmiało można pokusić się o wyrażenie, że HTC robi najlepsze obudowy telefonów na rynku.

  • 0

    18. ~Spajro  2015-05-06 09:46:26  host: 81.219.84.18

    @14 Ktoś widze ma wolne bo są matury...

  • 0

    19. ~fh  2015-05-06 10:10:18  host: 89-74-186-119.dynamic.chello.pl

    HTC zbyt skupiło się na swoich naj naj mu delach, zapominając, że to nie flagowce dają największe udziały w rynku. M9 jest ciekawą opcją, lecz nie w cenie przekracząjacej 3k zł. Trochę HTC namieszało wczesniej z olewaniem wszystkich modeli poza tymi naj, i teraz są efekty. Seria One jest ładna, ale wygląd to nie wszystko.

Dodaj swoją opinię