Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słabe wyniki sprzedaży Nexus One

Słabe wyniki sprzedaży Nexus One

WitekT 8 Lutego 2010 10:47

0 0

Pierwszy tydzień dla Nexus One nie był spektakularny, bo sprzedano tylko 20 tys. sztuk. Cały miesiąc to również porażka Googla. Jak pisze serwis Chip, nabywców znalazło zaledwie około 80 tys. urządzeń.




Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez Flurry. Badania Flurry nie są precyzyjne, gdyż metodologia firmy polega na analizowaniu obsługiwanych aplikacji mobilnych łączących się z Internetem. To jedyne źródło danych tego badania, istnieje więc szansa (aczkolwiek mało prawdopodobna), że gros użytkowników "goglofonu" nie zainstalowało żadnej popularnej aplikacji z Android Market - dlatego też warto poczekać na oficjalne wyniki sprzedaży.

Źródło tekstu: Chip     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2010-02-08 10:48:51

    Cena,cena i niesprawdzony producent,w Europie może być jeszcze gorzej.Design telefonu jest niezły,ale wnętrze też jest ważne.

  • 1

    2.  2010-02-08 10:51:14

    Google w ogóle nie promowało sprzedaży tego telefonu. Może nie są jeszcze przygotowani na sprzedaż tego rodzaju sprzetu na szeroką skalę i w zasadzie to testują na przykładzie N1?

  • 1

    3. ~pisul  2010-02-08 10:59:46  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Ludziska juz znudzila ilosc systemow operacyjnych.Wychodza z zalozenia ze przecietnie telefon uzywa sie tylko jeden rok.Nexsus jest niesprawdzony i pierwszy wiec warto poczekac na nastepny model.I w usa rzadzi iphon.Kiedys porownywalem aplikacje do tlumaczenia dla iphona i symbiana.W symbianie mozna bylo zrobic zdjecie tekstowi.Ten go analizowal i po chwili kazde ze slow bylo przetlumaczone.Nie tlumaczylo calych zdan tylko slowo po slowie.I wynik to tylko suchy tekst.W iphonie ekran podzielony na pol u gory jedna flaga u dolu innego panstwa.I dwie czerwone kropki(record).Wciskalo sie rekord i mowilo zdanie po chwili pojawial sie tlumaczenie calego zdania i lektor plynnie w tlumaczonym jezyku mowil to konkretne zdanie.I wlasnie o tym mowa.Ludzie maja wybor wiedza czego mozna sie spodziewac po kazdym systemie.A w przypadku nexusa one?Jedynie co prasa podchwycila ze ma problemy z 3G.

  • -1

    4. ~Longman  2010-02-08 11:40:22  host: adda147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @rcicho(2), wyciągnąłeś mi to spod klawiatury. Przede wszystkim należy sobie sprawę - czy komuś się to podoba czy nie - że ludzie łykają sprawnie marketingową papkę, a Google ma zasadę nienachalnego marketingu lub wcale go nie ma. Dobitnie to kontrastuje to z produktami Apple. Gdzieś na sieci (chyba BetaNews.com czy engadget) czytałem, że sprzedaż iPada przekroczyła ilościowo sprzedaż Nexusa One, pomimo że jest to produkt droższy, za dodatkowe funkcjonalności trzeba oddzielnie zapłacić (za moduł 3G za 130 dolców) a 37% wyjątkowo lojalnej klienteli Apple jest niezadowolona z niego (ale pieniądze na niego już wydała, kupując praktycznie "w ciemno"!!!). Zadowolonych jest 18% kupujących (mniej niż co piąty!). Przyznam, że jak to przeczytałem to stwierdzam, że chyba powinien zająć nie tyle psycholog społeczny ale wręcz psychiatra.

  • 0

    5. ~bsrtp  2010-02-08 11:53:30  host: idss-bp-1.cs.put.poznan.pl

    Longman, trudno kupić coś czego jeszcze nie ma, a jeszcze trudniej być z tego zadowolonym. iPad w sprzedaży pojawi się pod koniec marca (wersja bez 3G) i na razie nie można go nawet zamówić.

  • 0

    6. ~  2010-02-08 12:10:57  host: kwiatkowskiego.res.pl

    -bsrtp bardzo sie mylisz juz nawet na polskim allegro pojawiaja sie oferty sprzedazy! http://allegro.pl/item914508471_wreszcie_ipad_32gb_w_przedsprzed azy.html

  • 0

    7. ~Peterwww  2010-02-08 12:27:35  host: public12641.xdsl.centertel.pl

    zgodnie z wyliczerniami techcrunch w pierwszym tygodniu sprzedano 80 tys sztuk - metyoda polegala na anlizie serii numerow zamowien sereyjnych ( 501xxxxxx - xx to kolejne nuemry zamowineia )

  • 0

    8.  2010-02-08 12:50:40

    @4 całkiem niezła jest sprzedaż ipada według ciebie biorąc pod uwagę fakt że jeszcze go nie ma w sprzedaży :)

  • 0

    9.  2010-02-08 13:25:46

    @6 no wszystko z wporządku ale masz tam napisane ,,Po udostępnieniu się produktu w Stanach będzie on bezzwłocznie wysyłany do Polski, tu sprawdzany i przesyłany do odbiorcy. Apple oficjalnie zapowiedział udostępnienie tego warianta iPada w marcu.'' więc powodzenia ;]

  • 0

    10. ~  2010-02-08 13:52:02  host: v11-03.opera-mini.net

    A czego się spodziewać? O ile wiem to kolejny model HTC, i to wcale nie rewolucyjny. Wygląd bynajmniej dla mnie w zestawieniu z niektórymi HTC, ajfonem czy Xperia tez marny.

  • 0

    12. ~Bob  2010-02-08 16:27:03  host: srv.westside.kielce.pl

    @1 nie rozumiem... przeciez wnetrze N1 jest jednym z lepszych na rynku, RAM, procesor ekran... Za mala sprzedaz odpowiada nienachalna kampania reklamowa oraz dostepnosc jedynie w USA i w UK. Ponadto Apple ma mase sklepow firmowych w ktorych mozna od reki kupic iPhona, plus sieci komorkowe z wylacznoscia na ten produkt. Nexus One oferowany jest w sprzedazy bezposredniej bez kontraktu, bez zobowiazan. Proste... Na marginesie, to niezle sa te urzadzenia na androidku, ale dlaczego nie daja do nich radia fm, kamery do videocall (wiem wiem malo ludzi korzysta z tej funkcji, ale naprzyklad gluchoniemi tak i to bardzo czesto widuje ich podczas takiej rozmowy plus to ze niektore programy a'la skype moga ja wykorzystac do polaczen voip) minusem jest tez brak hotswap dla kart pamieci....

  • 0

    13. ~get  2010-02-08 20:35:04  host: host-81-190-101-4.rzeszow.mm.pl

    @1nemo - niesprawdzony ? przecież to produkuje HTC... @4Longman - zapominasz o jednym, to nie tylko marketing, który w sposób przystępny i przyjemy przedstawia ludziom ich produkty, a także ewentualne dla nich zastosowania, mało tego, wygląda na to że ludzie z appla - już nie mówię o Jobsie, ale chociażby Phil Schiller - robią to z nieudawaną pasją... ale poza faktycznie bezbłędnym marketingiem, najważniejsze jest to że konsumenci apple są bardzo zadowoleni z produktów tej firmy i dla tego są lojalni, właśnie dla tego kupują produkty appla, które na papierze mają mniej niż produkty konkurencji, a kosztują więcej, pewnie nie bez znaczenia jest dobra jakość, dużo użytecznych funkcji, przyjemny interface itp. zobacz ilu zaciekłych, fanatycznych wręcz obrońców ma apple, na forach, szczególnie amerykańskich - można by porównać np. microsofta, który przecież bardzo stara się zmienić swój wizerunek, wydaje MILIARDY na marketing i trzeba przyznać że robi to całkiem umiejętnie, a jednak - czy widziałeś kiedyś żeby ktoś bronił produktu microsofta, tak jak bardzo często ktoś broni appla ??? ja też nie :]

  • 0

    14. ~get  2010-02-08 20:38:15  host: host-81-190-101-4.rzeszow.mm.pl

    a co do sprzedaży nexusa to muszę powiedzieć że jestem zszokowany, bo to wydawała mi się godna konkurencja dla iphona, bardzo fajny wygląd, możliwości, darmowy GPS, generalnie może nie rewolucyjny, ale bardzo dobry - a tu taki zonk... może faktycznie jest tak jak mówi @pisul - wiadomo że średnio jeden telefon używa się przez rok, czasem trochę dłużej, więc ludzie boją się ryzykować i wolą poczekać na drugą edycję nexusa...

  • 0

    15. ~Emil  2010-02-08 22:05:16  host: ip-89-174-120-120.multimo.pl

    Nie ma radia FM, więc to krok wstecz. Ja nie kupię.

  • 0

    16. ~  2010-02-09 10:15:36  host: 212.160.172.70

    masz dobry programik do stremu radia przez internet wiadomo placimy za pakiety albo czerpiemy z wifi mianowicie broov adore zawsze jakas alternatywa

Dodaj swoją opinię