Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słabe wyniki Motoroli i kolejne zwolnienia

Słabe wyniki Motoroli i kolejne zwolnienia

sirmark 3 Listopada 2008 07:38

0 0

Motorola w trzecim kwartale zanotowała stratę w wysokości 397 mln dolarów, w stosunku to 60 mln dolarów zysku jaki miała w analogicznym okresie zeszłego roku. Firma już zapowiedziała kolejne zwolnienia.

Zwolnienia mogą dotyczyć ok. 3 tys. pracowników. Motorola na koniec 2007 roku zatrudniała na całym świecie 66 tys. osób, a z najnowszymi informacjami od początku 2007 roku prace straci do 13 tys. osób.

W trzecim kwartale producent dostarczył na rynek 25,4 mln sztuk telefonów, co uplasowało go na czwartym miejscu tuż za Sony Ericssonem. Szczegółowo o rynku telefonów komórkowych pisaliśmy w tej wiadomości.
Motorola obniżyła swoje prognozy wyników na pozostałą część roku, ale zapowiedziała, że obniżenie kosztów spowoduje roczne oszczędności w wysokości 800 mln dolarów w przyszłym roku.

Na 2009 rok planowane jest także wydzielenie z struktury firmy spółki zajmującej się produkcją telefonów komórkowych, o czym pisaliśmy już w tej wiadomości.

Źródło tekstu: AFP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-11-03 08:09:41

    Motorola wygląda mi jakby podążała drogą Siemensa. Mimo, że obsługę Motoroli uważam za intuicyjną inaczej, to szkoda by było takiego gracza. Oni tworzyli historię

  • 0

    2. ~  2008-11-03 14:28:12  host: 213.25.189.50

    szkoda-ludzi,których muszą zwolnić-no niestety motorola ma coraz gorsze tel.zero nowości,zero pomysłów-to co teraz wprowadzili to poprostu-nie znajdzie nabywcy,

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet