Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słabe I półrocze Polkomtelu z mobilnym Internetem

Słabe I półrocze Polkomtelu z mobilnym Internetem

WitekT 5 Listopada 2012 20:15

0 0
Polkomtel konsekwentnie nie ujawnia danych dotyczących liczby użytkowników dedykowanych taryf do transmisji danych. Bank HSBC, w oparciu o dostępne mu raporty operatora podał, że 30. czerwca Polkomtel miał 571 tys. takich kart - pisze serwis rpkom.pl.

W I kwartale Polkomtelowi przybyło 2 tys. takich abonamentów, ale w II kwartale tyle samo ubyło. Dla porównania, P4 przez pierwsze 6 miesięcy 2012 roku powiększył swoją bazę o około 100 tys. takich kart (miał ich 30. czerwca 1,1 mln), PTC w czerwcu miała ich 826 tys., a Centertel 848 tys. Dwaj ostatni sprzedawali w kwartale po kilkadziesiąt tysięcy takich abonamentów.


Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 92
  • 0

    74. ~xy  2012-11-06 16:35:38  host: user-164-127-20-2.play-internet.pl

    @67: Jaka to wieś?

  • -1

    75.  2012-11-06 17:10:18

    68. Patryk7588 - ja używam i rozdaję, bo mi niepotrzeba tyle - co rok mam umowy ;-) Kpię poza tym - przepraszam, zę nie skumałeś kpiny. Zresztą czy ab na pewno? Vide 69 - jednak szajs ;-) 72. ~xy - możesz mieć głosowe ;-)

  • 0

    76. ~jacek  2012-11-06 20:30:26  host: aepc220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    play chyba liczy tez te karty co rozdają do umowy w vectrze był czas ze dawali darmo jeden GB z play :) każdemu co chciał paczkę usług

  • 0

    77. ~wwwe  2012-11-06 22:43:46  host: apn-77-114-53-26.dynamic.gprs.plus.pl

    internet z laptopem, tabletem na 36 miesięcy to odstrasza

  • 0

    78. ~dziecko_Play  2012-11-06 22:47:38  host: user-164-127-130-17.play-internet.pl

    Solorz "musi" drastycznie zmienić podejście do sprzedaży LTE. Kupię LTE na warunkach : 30 GB za 30 PLN i nielimitowane nocne 22.00 - 10.00. Póki co, siedzę w PLAY. 24 GB za 34,95 , 6 Mbit/sek , nielimitiwane nocne 00.00 - 09.00. To jest moja roczna umowa utrzymaniowa.

  • 0

    79.  2012-11-07 08:32:34

    Myślał że jak błyśnie reklamami LTE w telewizji, to ludzie jak baranki do jego salonów polecą nie patrząc na cenę i warunki - nakupował pakietów danych w Mobyland za 13 mln gigabajtów i łącznej wartości 103 mln - a tu lipa :) Zrobił drogą ofertę z marnymi pakietami GB, i ludzie mają go w nosie :) To teraz majstruje w ofertach co tu zrobić żeby "żarło", bo za zakupione w Mobyland pakiety tak czy inaczej (bez względu na wykorzystanie) zapłacić i tak musi :)

  • 0

    80. ~  2012-11-07 09:02:13  host: gw4.pmrcorporate.com

    Witku, czy zestawienia Telepolis z cyklu "pełny obraz polskiego rynku kart SIM" obejmują również karty wykorzystywane w modemach na potrzeby dedykowanego dostępu do internetu oraz m2m?

  • 0

    81.  2012-11-07 09:10:33

    80: podajemy tak, jak podają to operatorzy i GUS. m2m leci z reguły do prepaida.

  • 0

    82. ~  2012-11-07 09:11:31  host: 77-254-70-165.adsl.inetia.pl

    @80 - za takie dane się płaci kolego, bo wnioskując po domenie nie jesteś anonimowym ktosiem z internetu pytającym z ciekawości...

  • 0

    83. ~  2012-11-07 09:39:30  host: gw4.pmrcorporate.com

    @81 Dzięki Witku. GUS nie ma bardziej szczegółowej definicji dotyczącej liczby kart SIM ponad wynikająca z ustawy Prawo telekomunikacyjne (2004 i późniejsza nowela), czyli "abonent i użytkownik" (post-paid + pre-paid) i de facto zdaje się na ocenę operatorów, a tu jest już różnie. Przykładowo, Centertel w liczbie SIM-ów ogółem ujmuje również m2m (tak jak piszesz "leci do prepaida"), ale już abonentów dedykowanych usług transmisji danych poza m2m (czyli de facto modemy) podaje osobno. @82 rozmawiamy o danych publicznie dostępnych, a w zasadzie o detalach metodologicznych, które interesują pasjonatów tematu. mam to szczęście, że moja praca to również mój konik ;)

  • 0

    84.  2012-11-07 09:58:16

    83: główne dane, jakie podaje Centek, to liczba prepaid i abo. DODATKOWO Centek pokazuje ile ma użytkowników dedykowanych taryf do transmisji, ale to wyszczególnienie pozycji z całkowitej bazy, a nie oddzielna pozycja.

  • 0

    85. ~  2012-11-07 10:08:27  host: gw4.pmrcorporate.com

    @84 Jakiś czas temu zadałem dwa pytania Centkowi: 1.Czy liczba kart SIM wykorzystywanych w dedykowanych usługach transmisji danych (mobilny internet) jest wliczana do ogólnej liczby kart SIM podawanej przez operatora? 2.Czy segment m2m jest wliczany do ogólnej liczby kart SIM podawanej przez operatora? Ad 1 nie jest Ad 2 jest Zdziwiłem się lekko, ale przyjąłem do wiadomości.

  • 0

    86. ~  2012-11-07 10:15:49  host: dkg67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    85 bo jest specjalna taryfa m2m droga jak cholera i to licza jako segment m2m a jak w maszynie siedzi ofnk to licza to jak zwykła karte pripaid

  • 0

    87.  2012-11-07 10:18:38

    86: taryfa m2m jest droga? Większość dużych zamówień to kilkuzłotowe taryfy...

  • 0

    88. ~  2012-11-07 10:40:10  host: dkg67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    87 no i właśnie dla tego niedostepne dla zwykłego kowalskiego i jak taki kowalski chce sobie załozyć monitoring alarm czy iine coś takiego to ładuje tam ofnk i kosztyje go to 3 czy 5zł na rok a taryfy m2m na rynku detalicznym to chyba niesą nawet dostepne

  • 0

    89. ~transm  2012-11-08 22:34:06  host: user-164-127-74-26.play-internet.pl

    Prawda jest taka ze nie ma dobrej sieci umts i lte poza miastami, a w salonie plusa każdemu wciskają lte i mówią ze działa wszędzie nawet ja ktoś korzysta stacjonarnie a jest w zasięgu edge.

  • 0

    90. ~miliard  2012-11-13 18:39:41  host: 176.97.24.87

    Mieszkam w Knurowie na Śląsku. Kolega ma LTE i ciągle go zrzuca na HSPA. Pojechał na Wszystkich Świętych na Podkarpacie i mówił, że mu półka spadła, bo tam miał LTE z pełną prędkością.

  • 0

    91. ~Arius Nowak  2012-11-14 21:06:50  host: user-188-33-169-191.play-internet.pl

    Nie wiem czy choćby podejrzewacie, jak szkodliwe są te wszystkie transmisje danych dla zdrowia?

  • 0

    92. ~fkicha  2012-11-15 20:05:57  host: 80.51.146.138

    plus notorycznie oszukuje, szczególnie tych co przedłużają umowy, ile trzeba się nawojować żeby otrzymać kod licencyjny do kasperskiego, więcej już nic u nich nie kupię, nawet jak będzie za 1 PLN. do Bydgoszczy będę jeździł a PLUSA nie kupię.

  • 0

    93. ~JzG  2013-02-01 10:48:47  host: apn-46-76-156-222.dynamic.gprs.plus.pl

    Facet będzie wkrótce bankrutem. Zaraz na androidy pojawi się stale włączony protokół mesh i żegnajcie nadajniki. W rok czasu niczym szereg geometryczny sieci się skończą i pkobp będzie w nielada problemie z niespłaconym kredytem Solorza. Lte nie wygra z mesh w aglomeracjach, a tylko tam był zysk! 2,3 nadajniki na miasto stykną by spuścić biznesmana do zlewu. Kto mu doradzał tąpnięcie w g. za 18 mld nie wiem, ale wiem, że za góra 5 lat przejdzie do historii największych bankrutów.

Dodaj swoją opinię