Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słaba sprzedaż telefonów z bada OS

Słaba sprzedaż telefonów z bada OS

Q! 26 Września 2011 21:41

0 0

System bada OS od Samsunga nie sprzedaje się najlepiej. Prognozy z początku 2011 roku są mocno rozbieżne z tym, co systemowi uda się osiągnąć po 10 miesiącach - informuje serwis Sammyhub.

Na początku 2011 roku Samsung prognozował, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy uda mu się sprzedać ponad 10 mln telefonów z systemem bada OS. Tymczasem po 10 miesiącach tego roku jego wyniki są dalekie od oczekiwań.

bada os sprzedazSerwis Sammyhub przedstawił infografikę z której wynika, że sprzedaż bada OS przekroczy 10 mln sztuk już na przełomie października i listopada, jednak liczba ta dotyczyć będzie wartości skumulowanej. Jednym słowem - wskaże ona sprzedaż wszystkich telefonów z tym systemem od chwili wprowadzenia go na rynek, czyli od maja 2010.




W praktyce oznacza to, że w ciągu 10 miesięcy 2011 roku Samsung sprzeda zaledwie 5 mln urządzeń pracujących pod kontrolą bada OS. Czy uda mu się sprzedać kolejne 5 mln w ciągu 2 kolejnych miesięcy? Mało prawdopodobne, nawet biorąc pod uwagę gorący, przedświąteczny okres.

Co zatem stanie się z bada OS w najbliższym czasie? Na ten temat Samsung się nie wypowiada, jednak pewne działania, na temat których pojawiły się nieoficjalne informacje, zdecydowanie mogłyby pomóc systemowi. Mowa tu o uwolnieniu kodu systemu i udostępnieniu go w formule open source. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Źródło tekstu: sammyhub, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    24. ~Lillandr  2011-09-27 09:18:50  host: 94.75.84.90

    U mnie zabil go KIES i nie mozliwosc aktualizacji przez komputer. No i mala ilosc przydatnych aplicji, za to miliony motywów rozniacych sie tylko kolorem tapety...

  • 1

    25. ~rain86  2011-09-27 09:18:59  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @23 i jeszcze Ipla, porządnych komunikatorów, programów do obróbki zdjęć, emulatorów, nakładek graficznych (typu SPB, vhome itd)dobrej nawigacji, porządnego kalendarza, list to do i jeszcze paru innych spraw. Czy taki bardzo dobry ten system to nie wiem. Brak pełnego multitaskingu, brak możliwości zakładania folderów zarówno na pulpitach jak i w menu, problemy z wyciekającym ramem, słaba przeglądarka internetowa. Choć fakt sam system działa szybko i w miarę stabilnie.

  • 1

    26. ~funpan  2011-09-27 09:27:12  host: 77-223-217-165.kielce.hypnet.pl

    Dla mnie największą wadą telefonów Samsunga z Bada OS jest brak wsparcia dla VoIP.

  • 1

    27.  2011-09-27 10:26:30

    W Bada 2.0 sa i foldery i skroty na pulpicie. A dobra nawigacja juz jest i to nie jedna. np NDrive niezle sobie radzi. Route66 tez byl w promocji i jest niezly. nie wspomne o kilku innych. Przegladarka moze nie jest tak dobra jak w ostatnich Androidach ale przechodzi testy ACID prawie na maxa. Najwiekszy problem pozostaje z VoIPem wlasnie w tym ze Skypem

  • 0

    28. ~  2011-09-27 10:29:18  host: 88-199-232-98.tktelekom.pl

    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem S8500 i powiem wam szczerze.. Jeśli chodzi o działanie.. prędkość.. czułość dotyku.. to ustępuje chyba tylko IPhone'owi.. Inne dotykowe smatrphone'y chowają się.. ale jeśli chodzi o dostępność aplikacji.. to jest niestety druga strona medalu.. różnorodność aplikacji jest na żenująco niskim poziomie.. brak dobrych gier, który mogłyby umilić czas.. brak podstawowych programów.. W prawdzie samsung cały czas chwiali się coraz większą ilością programów w swoim App ale moim skromnym zdaniem to 3/4 są motywami.. a tym nie ma co się chwalic..

  • 0

    29. ~rain86  2011-09-27 10:32:21  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @27 NDrive dobry? to ma być żart? z Apple store wycofali to g*** ze względu na bardzo mierną jakość, sam też to testowałem na obszarze szczecina i okolic - krótko mówiąc lipa - jedyny plus to to, że jest tania licencja. Route 66 miałem wykupioną licencję - na terenie mojego miasta i okolic spisywał się jeszcze ok, ale pewnego razu postanowiłem go sprawdzić w trasie i wyprowadził mnie w las, zupełnie nie w tym kierunku co trzeba. Obie nawigacje choćby do darmowej Ovi jeszcze mają długą drogę. Problem to nie tylko Skype ale i ogólnie aplikacje. Skoro wprowadzili w Bada 2.0 foldery i skróty na pulpit to dobrze - choć jedno:) ja już nie wytrzymałem z badą i poszła do innego właściciela dawno temu- za duże braki, w pracy praktycznie nieprzydatny , słaby aparat, nagrywanie video ok ale dźwięk kiepski podczas nagrań był.

  • 0

    30.  2011-09-27 10:49:27

    @28 A jakich to programow niby brak? Bo tylko skype i opery brakuje, a i tu mini mozna postawic. Co do gier to jest kilkadziesiat dobrych tytulow. Space hell, worms, dungeon hunter itd. wiec nie bredz z laski swojej i zametu nie siej.

  • 0

    31. ~rain86  2011-09-27 11:06:56  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @30 poczytaj moje posty to będziesz wiedział jakich brak...popatrz na inne systemy i zasób aplikacji to jeszcze bardziej zobaczysz jakie są braki. Jeśli Tobie wystarcza to co jest, to dobrze, znaczy, że nie masz dużych wymagań względem smartfona - i nie piszę tu o grach bo to osobny temat - wzgledem iOSa to bada ma ochłapy a nie gry - ew już dawno jest ich kontynuacja a bada ma 1 część:)

  • 0

    32.  2011-09-27 11:18:58

    Aparta robi bardzo dobre zdjecia. Video tez jest jednym z lepszych w HD. Gier jest naprawde sporo brakuje tylko Angry Birds, z tych najpopularniejszych. Gorzej jest z Appsami, bo gier jest sporo, ale juz o tym pisalem. Mnie ani NDrive ani Route66 nie wyprowadzil w pole, ale to moze zalezec od rejonow. Co wiecej Route66 nawet w Hiszpani mi dzialal i Irlandii calkiem fajnie i sprawnie. Jak bedzie VoIP i poprawki w przegladarce bedzie dobrze.

  • 0

    33. ~rain86  2011-09-27 11:41:31  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @32 bardzo dobre zdjęcia to robi N8 czy Pixon 12, Galaxy S II czy INNOV8 ale nie wave - wave robi przeciętne zdjęcia jak na segment 5mpx - np do takiego Samsunga Soul sporo traci. Video jest jednym z lepszych w HD?Jakościowo tak, ale dźwięk przeciętny - zobacz jak nagrywa N8 lub ip4. Gier jest sporo? to gdzie jest Nova 2, GTA Chinatown Wars, Angry Birds, Fifa 11, Fight Night 4, Dungeon Hunter 2, Dead Space, Predators, Driver, Rage, Real Racing 1 @ 2, THPS 2, Back Stab, NBA Jam, NBA Elite i cała masa innych tytułów, które można by tu wymieniać bez liku.

  • 0

    34.  2011-09-27 12:03:43

    "Ipla" - SPB TV tylko angielski trzeba znać bo polskich stacji mało. "porządnych komunikatorów," - NIMBUZZ, Badu, Parlingo. "programów do obróbki zdjęć" ImageBlender, iPaint. "emulatorów" tu się zgodzę." nakładek graficznych (typu SPB, vhome itd)" po co? "dobrej nawigacji," co kto lubi, mi wystarcza to co jest. "porządnego kalendarza" mi wystarczy wbudowany, ale po Samsung Apps masa się tego wala. "list to do" he?

  • 0

    35.  2011-09-27 12:07:40

    @33 a gdzie na innych platformach jest Space Hell, Last Man of Mars, symulator żaglówek i wiele innych świetnych tytułów?

  • 0

    36. ~rain86  2011-09-27 12:13:16  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @34 No proszę Cię, SPB Tv to nawet nie jest namiastka Ipli więc żaden zamiennik - komunikatory - gdzie skype, gadu-gadu (owszem można podpiąć pod nibuzz ale to nie to samo) - te programy, które wymieniłeś są tak podstawowe, że nawet wbudowany w bada os edytor jest lepszy - przyrównaj to do programów z iosa, androida czy choćby z symbiana - różnice w możliwościach widać gołym okiem. Po co SPB, vhome itd? po co zakładasz różne ubrania, przecież ciągle możesz nosić takie same...skoro nie wiesz co to jest to do to list to wierzę, że Tobie taki kalendarz wystarcza, mnie w pracy potrzeba znacznie bardziej rozbudowanych możliwości bym mógł zarządzać swoim czasem jak najwydajniej i bym wiedział kiedy co jest do zrobienia.

  • 0

    37. ~rain86  2011-09-27 12:14:16  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @35 space hell i reszta - wszystko można znaleźć w apple store tylko pod innymi tytułami

  • 0

    38.  2011-09-27 12:41:50

    @36 gadu-gadu = badu. "skoro nie wiesz co to jest to do to list to wierzę, że Tobie taki kalendarz wystarcza," to może wytłumaczysz? z resztą pisałem już o tym, że masa tego w Samsung Apps siedzi. " Po co SPB, vhome itd? po co zakładasz różne ubrania, przecież ciągle możesz nosić takie same..." a tematy po co są? "space hell i reszta - wszystko można znaleźć w apple store tylko pod innymi tytułami" tak, a Battle Frogg to to samo co Angry Birds tylko, że nazwa inna... Co do wad nie dopisałeś o braku porządnego pakietu office za normalne pieniądze. Ale na dniach wyjdzie bada OS 2.0 i co najmniej połowa wad wyparuje. A jak nie to na październik zapowiedziano stabilnego Androida 2.3

  • 0

    39.  2011-09-27 12:46:15

    Nie mozna powiedzic, ze jak nie ma gierek z iPhone to juz jest nie tak. Bo to nie jest zaden wyznacznik. Sa zamienne a niektore sa i tu i tu. Nokia N8 przed ostatnia poprawka nagrywala gorsze wideo niz Wave a w najlepszym razie porownywalne. Zdjecia moze robi wave gorsze od kilku innych telefonow, ale w kategori 5 mega jest duzo powyzej przecietnej. @rain86 rozumiem, ze juz zmieniles system i probujesz sobie moze potwierdzic trafnosc zmiany. Cieszymy sie, ze teraz ci odpowiada. Kazdy ma wybor. Ja znam wady Bady i Wave i brakuje najbardziej VoIPa. Za to system jest mniej pradozerny od androida i jakis taki przyjemniejszy w typowo telefonicznych zadaniach

  • 0

    40. ~rain86  2011-09-27 13:06:03  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @39 nic nie próbuję potwierdzić: Tak się składa, że na co dzień pracuję na iOS, Android i Symbian Anna (do niedawna także BadaOS)- więc posiadam realne zestawienie tego co jest. Co do nagrywania video N8 do niedawnej poprawki - to żart prawda? Jakościowo N8 nagrywała lepiej (teraz jeszcze się ta różnica pogłębiła) aniżeli wave, do tego dźwięk stereo w bardzo dobrej jakości z systemem odszumiania. Nie twierdzę też, że jak nie ma gier z ios to jest nie tak i owszem nie jest to żaden wyznacznik, ale bada nie może poszczycić się równie udanymi tytułami, które są exclusivami w przeciwieństwie do ios. Co do ostatnich 2 zdań to w 100% się z Tobą zgadzam. @ Maniiiek tematy a nakładki graficzne na UI to 2 różne sprawy - dla przykładu goły android, android z HTC Sense, różnica jest prawda? fakt cena office'a trochę spora, ale jak kogoś stać na wydanie paru stówek na telefon to i tę parę zł może dołożyć do programu - jednakże miło by było zobaczyć konkurencyjne rozwiązania. Swoją drogą ciekawie się zapowiada pojedynek pomiędzy Bada 2.0 a WP7 Mango - póki co bada miała większe możliwości, ciekaw jestem jak to teraz będzie się przekłądało. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych użytkowników poszczególnych systemów - dopóty jest konkurencja, każdy znajdzie coś dla siebie:)

  • 0

    41.  2011-09-27 13:11:36

    @40 cena jak cena. To tylko kropla która przelewa czarę goryczy bo aplikacja nie najwyższych lotów.

  • 0

    42.  2011-09-27 16:59:33

    Znalazłem wersję opery mini zmodyfikowaną tak, że pod bada OS działa świetnie.

  • 0

    43. ~  2011-09-28 13:32:19  host: 89-74-130-3.dynamic.chello.pl

    widzicie maniek kupil telefon z bada i jak zachwala wszystko tam jest nawet symulator zalgowek

Dodaj swoją opinię