Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słaba sprzedaż HTC One M9

Słaba sprzedaż HTC One M9

orson_dzi 21 Maja 2015 22:55

3 0

HTC może zmniejszyć zamówienia podzespołów potrzebnych do produkcji modelu One M9 o 30%. Czy to oznaka słabej sprzedaży smartfonu?

htc one m9 Źródła zbliżone do łańcucha dostaw tajwańskiego producenta informują, że zamówienia podzespołów do produkcji HTC One M9 mogą zostać zmniejszone o 30%. Sprzedaż smartfonu ma być płaska i ze względu na brak funkcji, które wyróżniają go na tle konkurencji, zainteresowanie nim nie spełnia pokładanych oczekiwań.




Wyniki finansowe HTC są obecnie najniższe od 10 lat. Ich flagowy model nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku, a dodatkowo mała ilość modeli z niższej półki zdecydowanie przegrywa na światowych rynkach, głównie z chińskimi producentami, takimi jak Xiaomi, Huawei, Oppo, Vivo, czy też Lenovo.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: digitimes; wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | htc one m9

w sumie: 28
  • 0

    9.  2015-05-22 07:54:12

    Bo lud pragnie nowości i świeżości, a HTC trzeci rok serwuje to samo z kosmetycznymi zmianami. Samsung zmienił plastiki na szkło i metal i od razu się ludzie rzucili do sklepów, nie patrząc na braki microSD czy wymiennej baterii.

    Dla szarego kowalskiego nie ma różnicy między M7/M8/M8 - wyglądają tak samo, różnią się cośtamcośtam cyferkami w środku. To się nie może udać...

  • -3

    10.  2015-05-22 08:13:11

    ehem...a nie mówiłem...?

  • 0

    11.  2015-05-22 08:41:19

    Dlaczego nic nie piszecie o awarii internetu w Play?

  • 0

    12. ~Misiek  2015-05-22 09:00:48  host: 89-70-83-61.dynamic.chello.pl

    Nic dziwnego - HTC jest tak zdesperowane, że chce w menu telefonu wyświetlać reklamy (już o tym pisaliście: http://tlp.is/6e0 Ludzie nie lubią desperatów.
    Dlatego zamiast HTC lepiej wybrać THC - różnica kolosalna, przynajmniej będzie weselej.

  • 0

    13. ~stano0  2015-05-22 09:04:10  host: 85-222-124-3.dynamic.chello.pl

    @11 gdzie ta awaria?

  • 0

    16. ~  2015-05-22 09:50:22  host: google-proxy-66-249-81-245.google.com

    Jestem czy tam byłem fanem htc od 5 lat. Od tamtej pory cały czas daje du@#$py bo jest na przegranej pozycji co widać do tej pory. A pójście w ślady pozostałych, nagle cenę zwiększają o tysiąc złotych to potwierdza mnie w dalszym ciągu ze ta firma jest ślepa !!!

  • 0

    17.  2015-05-22 09:55:19

    HTC chciałem mieć z 8 lat temu, od tamtej pory ciągle obniżają loty, dziś już dawno są pod konkurencją.

  • 0

    18. ~KaReS  2015-05-22 10:06:39  host: 212.160.172.83

    Nie jestem zagorzałym fanem hTC ale w mojej opinii wygląd M9, szczególnie w wersji 'Gold on Silver', jest najlepszy spośród aktualnie dostępnych flagowców.

  • 0

    19. ~frshman  2015-05-22 10:15:34  host: 89-70-75-143.dynamic.chello.pl

    na sprzedaż Wiedźmińskie HTC M9 nie pomogą. Za mało innowacji, kiedyś to była marka, a teraz?

  • 0

    20.  2015-05-22 10:58:23

    @13 Od wczoraj wieczorem nie działa net lte w Red Bull Mobile. Do dnia dzisiejszego ciągle kicha.

  • 0

    21. ~brzydula  2015-05-22 11:54:21  host: user-46-113-104-82.play-internet.pl

    Panie LuiN. Po ostatniej wypowiedzi @14 chyba Pan go usunie
    Psuje opinie Telepolis!!!!!!

  • 0

    22.  2015-05-22 12:00:18

    21, brzydula - powtarzające się przypadki rażącego naruszania regulaminu i zasad "netykiety" skutkują zablokowaniem konta. Jeśli do tego dojdzie, wyciągniemy konsekwencje. A na razie, prosimy o powrót do tematu wiadomości.

  • 0

    23. ~brzydula  2015-05-22 12:33:40  host: n13-01-05.opera-mini.net

    @22 mam nadzieje, ze rozwiaze Pan ten problem na Forum. Telepolis powinno sluzyc calemu spoleczenstwu - ze skutkuem ppozytywnym. Tu przychodzi rowniez mlodziez i bierze przyklad!!!

  • 0

    24.  2015-05-22 14:53:27

    @23 - Oczywiście, kilka osób będzie siedziało 24h/dobę i kontrolowało każdy wpis... Po to przy komentarzu jest "przycisk" zgłoś komentarz, by nieodpowiednie treści zgłaszać, nie ma możliwości skontrolowania każdego wpisu.

  • 0

    25. ~  2015-05-22 15:44:09  host: 188.147.96.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Tak tu chodzi prawie wylacznie o wyglad ktory jest prawie identyczny z poprzednia generacja. Poza tym sam smartfon jest godny polecenia i da wiele zadowolenia uzytkownikom, jak to juz jest z flagowcami HTC.

  • 1

    27. ~Tech-nick  2015-05-22 18:10:25  host: n10-08-07.opera-mini.net

    ad 5. : Snapdragon 810 (między innymi w HTC One M9) okazał się wściekłym psem, który może pogryźć (poparzyć) swojego właściela. Qualcomm pewnie najchętniej by go "uśpił", problem w tym, że nie mają jeszcze wdrożonego następcy tego pechowego układu. Stąd też doraźnie zakłada mu się kagańce (np. ograniczając taktowanie rdzeni), no ale wtedy zamiast szybkiego, rasowego charta ze Snapdragona 810 robi się leniwy kundel podwórkowy :-)
    LG dobrze wiedzieło co robi i po modelu "próbnym" G Flex2 ze Snapdragonem 810, swojego flagowca G4 wyposażyli już w teoretycznie słabszy, lecz za to bezproblemowy SoC Snapdragon 808.

  • 0

    28.  2015-05-22 18:13:04

    A czego oni się spodziewali prezentując trzeci rok z rzędu praktycznie to samo? Mnie to absolutnie nie dziwi.

  • 1

    34. ~allan  2015-05-23 19:21:46  host: ip53-2.vtelecom.pl

    HTC kupię, ale musi mieć dobre parametry i ekran z przekątną od 5,7" w górę!

  • 0

    35. ~nickt  2015-05-24 09:41:36  host: user-94-254-133-194.play-internet.pl

    Mnie to nie dziwi. Sprzet HTC jest bardzo przyzwoity ale co raz mniej ludzi wyznaje Androbadziewia....

  • 0

    36. ~ziew  2015-05-26 04:56:17  host: ip-5-172-237-39.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Ja już sobie odpuściłem "flagowe" androidy. Aczkolwiek, zawsze byłem za androidem, bo root, bo można to tamto siamto... Aż kupiłem Lumię 1320 i... Ten telefon mnie nie wkur...a, zwyczajnie wszystko działa, chcę zadzwonić to dzwonię, a nie czekam aż się "smartfon" namyśli. Kolega też androidziarz kupił iPhone 4s, sprzęt słaby ledwie 512 mega ramu, a to samo, chwali sobie. Też się bawiłem, cienki sprzęt a nic nie zamula. Andrzej rośnie w tłuszcz, a nie w siłę.

Dodaj swoją opinię