Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słaba dynamika przychodów PTC

Słaba dynamika przychodów PTC

WitekT 1 Marca 2007 12:31

0 0

Z opublikowanego dziś raportu Deutsche Telekom wynika, że PTC miała w 2006 roku przychody na poziomie 1,822 mld euro, czyli 7,1 mld zł. W 2005 roku było to 6,719 mld zł.

Polkomtel narastająco po czterech kwartałach 2006 roku miał 7,36 mld zł przychodów (6,5 mld zł w 2005 roku), a Centertel - 7,532 mld zł (6,42 mld zł w 2005 roku).




Pod względem liczby abonentów po 2006 roku prowadzi Centertel (12,522 mln), za nim jest PTC (12,228 mln) i Polkomtel (12,008 mln). Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Operator

Przyrost bazy klientów 05/06

Przyrost przychodów 05/06

Centertel

26,24%

17,32%

PTC

19,87%

5,67%

Polkomtel

32,69%

13,23%

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2007-03-01 13:19:08

    Takie dobre ceny choćby w TT a przychody małe? :-(

  • 0

    11.  2007-03-01 13:21:15

    Wytłumaczenie niskiej dynamiki przychodów moze byc dwojakie. Era ma najnizsze ceny swoich uslug albo najmniej klientow. Mysle ze to pierwsze, Era najmniej doi swych abonenetów i klientow.

  • 0

    12.  2007-03-01 13:21:28

    Kto zapłacił za te statystyki?? ;-D

  • 0

    13.  2007-03-01 13:22:55

    rcicho - tak Ci się wydaje? Mi się inaczej zdaje...

  • 0

    14. ~trib  2007-03-01 13:38:00  host: in-hades.wci.univ.szczecin.pl

    zal mi Ery...

  • 0

    15. ~dt  2007-03-01 13:39:08  host: wap.plusgsm.pl

    Z tego wychodzi ze maja raczej najmniej klientow a do tego z najcenniejszymi biznesowymi tez jest chyba kiepsko. Obnizka cen z reguly powoduje zwiekszenie liczby klientow i przychody ida w gore. Tutaj mimo podwojnego doladowania (a to przeciez zrodlo przychodow) gdzie zasilano na zapas, przychody niskie.

  • 0

    16. ~dt  2007-03-01 13:41:50  host: wap.plusgsm.pl

    Ale sekunde. Moze to jest tylko ta czesc wynikow za ktore odpowiada ten zarzad a poprzedni dorzuci te ze swojej czesci roku i nie bedzie tak najgorzej? ;-)))

  • 0

    17. ~dt  2007-03-01 13:44:19  host: wap.plusgsm.pl

    Zarty zartami ale te wyniki plus niedawne oslabienie sieci sprzedazy wskazuja ze niebieskich a niedoszlych rozowych czeka ciezki rok.

  • 0

    18. ~omega  2007-03-01 13:46:21  host: proxy-gw.crc-polska.com

    im właśnie kończy się umowa z ERĄ - mam już telefon testowy w P4 i bardzo się cieszę, że nie będę w sieci trójki złodzieji - nawet jeśli w PLAYu będzie słabo :) Oferta w stylu: "teraz masz niepowtarzalną okazję otrzymać SonyEricsson J220i za 1 PLN!" Mnie już nie bawią.

  • 0

    19. ~jojo  2007-03-01 14:48:13  host: egs43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "omega", tak, teraz będzie Cię doił czwarty złodziej. ;-D

  • 0

    20. ~zb  2007-03-01 15:24:27  host: doz153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no to dziwne, bo Tak-Tak się dobrze sprzedaje i coraz więcej ludzików dołącza do rodziny tak-taka. Abonamenty też niezłe.

  • 0

    21.  2007-03-01 15:28:55

    omega - nie nazywaj złodziejami tych którym dobrowolnie oddajesz swoje pieniądze za konkretne usługi czyli czynienie ci heppy. Złodziejstwo byłoby wtedy gdy bez twojej zgody lub wiedzy ktoś pozbawiał cię twoich pieniędzy czy innego majątku. Powyższe nie dotyczy państwa bo ono krasc może.

  • 0

    22.  2007-03-01 15:50:25

    zb: A ile te ludziki płacą? 50 zł/3miechy? Nie bądź śmieszny. Mogli postawić na duże firmy to wynik byłby inny

  • 0

    23. ~nigel  2007-03-01 16:07:33  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    trudno wydrzeć klientów innemu operatorowi, nawet przez ceny. z tak-taka wielu przychodów nie ma. to nie są dobre informacje i dla Ery i dla jej klientów. moze być drożej.

  • 0

    24.  2007-03-01 16:58:25

    Za 2miesiące będą mieli kolejnego klienta mniej jeśli nie dadzą przedłużenia o 12mc bez tela.

  • 0

    25. ~  2007-03-01 19:26:16  host: oo7.ipartners.pl

    Panie witkuT W 2006 r. PTC mialo 1830M ojro przychodow, czyli po pomnozeniu przez kurs przyjjety w rachunkach DT 7015M PLN ;-) EBITDA byla na poziomie 570M ojro czyli 2185M PLN

  • 0

    26. ~  2007-03-01 19:28:51  host: oo7.ipartners.pl

    No i jeszcze ARPU w 2006 r. 13 ojro (prepaid - 6 ojro, postpaid - 27 ojro). Non-voice ARPU 16 proc. Inwestycje 224M ojro. SAC, czyli koszt pozyskania klienta - 28 ojro (prepaid 3 ojro, post paid 112 ojro)

  • 0

    27. ~  2007-03-01 19:30:16  host: oo7.ipartners.pl

    @7, czyli Zosia ;-P Widze, ze przenioslas sie juz do Play i pewnie jeszcze sprzedajesz uslugi tego mawajowego operatora fix, co to oferuje uslugi Netii. Krzyz na droge

  • 0

    28. ~Michał  2007-03-02 13:48:20  host: acum91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy liczba klientów to liczba aktywnych kart SIM wg ichniej metodologii ? Jeżeli dane wzrostu bazy klientów i dynamiki przychodów są prawdziwe i porównywalne, to zarówno Era jak i PTC dostały w tyłek.. albo Centek zaczął przejmowac im biznesowych- co na jedno wychodzi.

  • 0

    29. ~krzysiek  2007-03-03 22:48:21  host: ejf73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era odwala ostatnio tandete, bylem w niej od 2000 roku i wlasnie przesiadlem sie na plusa i do ery nie wroce dopoóki nie przestaną doić np zwiekszenie doladowania tak tak z 20 do 25 zl to cios ponizej pasa konkurencja rośnie a ci ceny zwiekszają!! juz nie wspomnę o "darmowych minutach" za 7,44 zl mam 25 minut a w plusie za 5zł godzinę!

Dodaj swoją opinię