Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Słaba bateria w Androidach? To wina aplikacji

Słaba bateria w Androidach? To wina aplikacji

Q! 20 Maja 2010 18:00

0 0

Według Larry’ego Page’a, jednego z założycieli Google, słaba bateria w urządzeniach z Androidem na pokładzie to wina nie samego systemu, ale aplikacji, które są na nim uruchamiane.

Page uważa, że baterie w urządzeniach z Androidem nie są szczególnie wydajne, zwłaszcza jeśli spojrzymy na możliwości systemu. Jednak na ich żywotność mają wpływ również ilość i jakość uruchomionych w tle aplikacji, widżetów na ekranie głównym czy obecności nakładek systemowych.

Dzieje się tak dlatego, że bardzo często użytkownicy mają na swoich telefonów uruchomionych po klika aplikacji, które przez cały czas pobierają dodatkowe informacje z sieci. To, według Page’a, ma wpływ na zmniejszenie czasu pozostawania telefonu z Androidem w stanie czuwania.




Jeden z dyrektorów Google, Eric Schmidt, dodaje, że powodem krótszego czuwania telefonów z Androidem są również aplikacje, które nie są przystosowane do optymalnego poboru energii.

Część z programistów ma być bowiem skupiona na pisaniu coraz bardziej multimedialnych programów, jednak bez zwracania uwagi na ilość energii potrzebną do ich pełnego działania.

Źródło tekstu: intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    32. ~  2010-05-21 20:06:57  host: apn-95-40-16-253.dynamic.gprs.plus.pl

    A moge wiedziec,ktoz tak twierdzi? :> Z moich obserwacji wy.oka,ze dyskusje na temat androida sa popularniejsze niz na moj temat;)

  • 0

    33. ~  2010-05-21 20:10:26  host: p07-12.opera-mini.net

    Moje obserwacje nie potwierdzają Twoich:-)A twierdzi tak anonim z opery mini;-)Czyli ja.

  • 0

    34. ~  2010-05-21 20:51:15  host: apn-95-40-16-253.dynamic.gprs.plus.pl

    Zaczynam sie niepokoic...Kim jestes?

  • 0

    35.  2010-05-21 20:57:55

    Spokojnie bo się wqm bateryjka zagrzeje; -)

  • 0

    36. ~  2010-05-21 20:58:38  host: p09-05.opera-mini.net

    Kim jestem?Człowiekiem:-)A niepokój Twój nie ma podstaw,uspokój skołatane nerwy;-)

  • 0

    37. ~  2010-05-21 21:06:13  host: apn-95-40-16-253.dynamic.gprs.plus.pl

    Po prostu twierdzisz,ze mnie znasz, a ja nie wiem, kim jestes. Czysta przyzwoitosc wymagalaby ujawnienia;) no i moglabym uspokoic te nerwy. Bose bo nie wiem, o co chodz, a nie lubie takich sytuacji, heh./ewqaewqa

  • 0

    38. ~  2010-05-21 21:50:54  host: p09-05.opera-mini.net

    Ewa bez obaw,podrywam Cie w ten oryginalny sposób;-)

  • 0

    39. ~  2010-05-21 22:05:08  host: apn-95-40-16-253.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo oryginalny,przyznaje;)a nawiazujac do tematu-bateria na moim galaxy pada,hej. No i kolego co dalej z tym zrobimy?;)

  • 0

    40. ~  2010-05-21 22:18:58  host: p09-05.opera-mini.net

    Sugeruję podłączenie do ładowarki:-)

  • 0

    41. ~  2010-05-21 22:23:23  host: apn-77-115-212-72.dynamic.gprs.plus.pl

    Ladowarli nie mam chwilowo,ale podlaczylam sie do netbooka;)i tak nie o to pytalam,ale coz:D

  • 0

    42.  2010-05-21 22:40:57

    :-)

  • 0

    43. ~  2010-05-21 22:44:51  host: p09-05.opera-mini.net

    42 to ja ale nie mogę z opery napisać priva...

  • 0

    44. ~  2010-05-21 22:51:34  host: apn-77-115-212-72.dynamic.gprs.plus.pl

    Dobrze zaczepiaczu,ja musze spadac,moze do jutra dorwiesz kompa, jak nie to pojawie sie tu,jutro kolo trzeciej;)Dobranoc

  • 0

    45. ~gcd  2010-05-22 01:42:55  host: ehb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale bzdura choć oczywiście zasobożerne aplikacje = większe obciążenie = większe zużycie ale to tak jakby oglądanie teleexpressu zżerało mniej prądu niż wiadomości główne tvp1.

  • 0

    46. ~  2010-05-22 16:02:20  host: 92-55-195-62.net.pbthawe.eu

    45@ - No stary, teraz to błyszczysz tak że w oczy pali, skąd porównanie obciążenia różnymi aplikacjami z programem na telewizorze?

  • 0

    47. ~  2010-05-22 18:04:44  host: us1.mysmallplanet.com

    Ewa;-)

  • 0

    48. ~  2010-05-22 19:36:43  host: t06-06.opera-mini.net

    Slucham?:)/ewqaewqa

  • 0

    49. ~  2010-05-22 20:49:51  host: p07-13.opera-mini.net

    Tak,jasne,ktoś się podszywa pod Ewę...

  • 0

    50. ~  2010-05-22 23:44:50  host: f142-079.opera-mini.net

    Ależ nie,to ja:-)/ewqaewqa

  • 0

    51.  2010-05-23 02:51:47

    50 to nie ja,reszta to ja. No coz,na Telepolis widac ludzie lubiacy podszywac sie pod innych. Jesli ktos ma do mnie sprawe prosze o wiadomosc na privie,tyle.w.temacie,kolega zaczepiacz rowniez moze skorzystac,heh. Zmeczona tym jestem,badzcie powazni.

Dodaj swoją opinię