Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype'm połączysz się z telewizorami Panasonic

Skype'm połączysz się z telewizorami Panasonic

sirmark 7 Stycznia 2010 18:13

0 0

Firmy Panasonic i Skype poinformowały o podjętej współpracy, która pozwoli konsumentom na prowadzenie rozmów wideo bezpośrednio z poziomu telewizorów HD Viera, które pojawią się w ofercie wiosną 2010 roku.

Dzięki współpracy, komunikator Skype zyskuje kolejną, po komputerach oraz telefonach komórkowych platformę, która jest centrum domowej rozrywki - telewizję. Za pośrednictwem systemu Viera, Skype dostarczy szeregu znanych z komunikatora funkcji:
- bezpłatne rozmowy wideo pomiędzy użytkownikami komunikatora Skype
- połączenia z numerami telefonów stacjonarnych lub komórkowych według niskich stawek komunikatora Skype
- opcja odbierania połączeń telefonicznych przez numer internetowy użytkownika Skype
- Skype Voicemail, jeśli użytkownik posiada już skonfigurowaną usługę
- możliwość prowadzenia rozmów konferencyjnych pomiędzy 24 rozmówcami

Oferta Viera Cast została stworzona, aby dostarczyć użytkownikom telewizorów Panasonic nowego poziomu rozrywki poprzez udostępnienie najbardziej popularnych portali internetowych. Od teraz posiadacze telewizorów Panasonic Viera mogą nie tylko dzielić się filmami oraz zdjęciami. Dzięki usłudze Skype zyskują również możliwość prowadzenia rozmów z rodziną oraz przyjaciółmi w komfortowych warunkach własnych pokojów dziennych - powiedział Bob Perry, V-ce Prezes Panasonic Consumer Electronics Company.
W celu zapewnienia jak najwyższej jakości komunikacji za pośrednictwem telewizorów Viera oraz komunikatora, Panasonic stworzył wydajną kamerę wizyjną, która będzie dostępna jako oddzielne akcesorium. Urządzenie wyposażono w specjalny system mikrofonów, które zapewniają doskonałą transmisję dźwięków. Dodatkowo, kamera będzie dostarczać obraz wysokiej jakości - do 720p (w zależności od łącza internetowego).

Funkcja VIERA CAST jest powszechnie znana jako interaktywna aplikacja, która pozwala użytkownikom przeglądać treści internetowe na dużych ekranach telewizorów HD. Dodatkowo, ta dostępna za pośrednictwem jednego przycisku pilota telewizyjnego funkcja, nie wymaga podłączenia do komputera oraz nie wymaga żadnych opłat (niektóre aplikacje jak VOD posiadają indywidualne struktury opłat).

Źródło tekstu: Panasonic     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2010-01-09 18:08:57

  Broń nas Panie Boże od takich wynalazków ... LG, Panasonic ... trzeba będzie kamery zaklejać, wielki brat coraz bliżej. Bardzo nie lubię firm tak agresywnie ingerujących w nasze życie jak skype czy google.

 • 0

  2. ~moe  2010-01-10 01:31:58  host: 87-205-129-85.adsl.inetia.pl

  Taaa, jasne. Raczej bron boziu tepse biedna, bo dzieki temu po paru latach okaze sie, ze 50% polskich domow ma always-on, DARMOWEGO, video-voipa. I nagle okaze sie, ze po co placic abonament na stacjonarke, skoro zupelnie darmowy voip z zasiegiem na 50%+ obywateli juz stoi w pokoju? Jesli to zacznie byc montowane w standardzie, przez wieksza liczbe producentow, i bedzie moglo odbierac polaczenia w trybie standby, to uuuuh, dni telefonii stacjonarnej bedzie mozna odliczac na palcach.

 • 0

  3. ~e  2010-01-10 02:10:07  host: 77-253-119-145.adsl.inetia.pl

  zapewne wielu spodoba się ten podglądzik - już mamy tyle wspaniałych portek społecznościowych, gdzie wydaje się własną (a czasem i cudzą!) prywatność, zatem i ta usługa znajdzie swoj TARGjET;) Spryciarze od przechwytywania łączy zacierają ręce. Plusem jest peryferyjność kamery p.Słonika.

 • 0

  4.  2010-01-10 12:42:37

  #2: Osobiście uważam video-rozmowy za zbędne, jak już ktoś bardzo tego potrzebuje, to sobie uruchomi jakiś komunikator, generalnie ani to wygodne (zwłaszcza w komórce), ani potrzebne, a w pewnych sytuacjach wręcz niewskazane. Co do voipa to korzystam (ale nie polskie drożyzny, nie jedynie słuszny skype w wybranych urządzeniach, bez protokołu sip, tylko Betamax) i dzięki temu moje koszty spadły kilkukrotnie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet