Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype zaczął mówić dzięki Expressivo

Skype zaczął mówić dzięki Expressivo

sirmark 4 Sierpnia 2008 17:19

0 0
IVO Software zaprezentowało najnowszą wersję Expressivo 1.4.2 - programu, który potrafi czytać dowolny tekst ludzkim głosem. Nowe Expressivo zostało zintegrowane z komunikatorem Skype.Integracja Expressivo i Skype'a jest automatyczna. Wystarczy kilka chwil, a Skype zacznie mówić. Teraz można wstać od komputera, a jeżeli zechcemy, program poinformuje, który ze znajomych pojawił się na Skype, lub odczyta wszystkie przesłane do nas wiadomości tekstowe bez konieczności ciągłego śledzenia monitora. Nowe funkcjonalności Skype'a ułatwiają pracę z programem i dają większą swobodę. Szczególne znaczenie mogą mieć dla osób starszych i niedowidzących. Do tej pory korzystanie z komunikatora było dla nich trudne lub wręcz niemożliwe.

Źródło tekstu: IVO     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Tomekk  2008-08-04 17:30:32  host: ili14.internetdsl.tpnet.pl

  Ok będzie czytał informację, a kto za nich napiszę tekst? skoro niedowidzą;]

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~Templariusz  2008-08-04 17:32:28  host: staticline23090.toya.net.pl

  Eee tam... Zbyt komputerowy ten głos :D

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2008-08-04 17:36:54

  a jak czyta w szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie ;-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~nietoperz  2008-08-05 09:09:19  host: schenk01.schenk-institute.com.pl

  No no - osoby niewidome i słabowidzące korzystają z komputerów już od wielu lat i nie muszą mieć do tego programu expressIvo - owszem głos syntezatora jest najbardziej naturalny ze znanych polskich syntezatorów. Nie rozumiem jednak polityki firmy puszczającej takie newsy - expressIvo jest dla osób niewidomych stosunkowo mało przydatny, owszem inny produkt firmy Ivo Software jak najbardziej - mówię o syntezatorze mowy w wersji rehabilitacyjnej ten ntews wprowadza ludzi w błąd bo mogą oni myśleć, że expressIvo to screen reader a to nie prawda.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~Sylwek  2008-08-05 14:36:18  host: 193.0.117.242

  Dobrze że napisali dla niedowidzących, a nie niewidomych, bo tym może rzeczywiście pomoże, zaś dla niewidomych to rozwiązanie jest zbędne. Oni kożystają tylko z ich syntezatora mowy i programów odczytu ekranu, których jeszcze wpolsce nikt pod Windows nie stworzył.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-190-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet