Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype, WiFi i telewizory LG

Skype, WiFi i telewizory LG

sirmark 7 Stycznia 2010 19:45

0 0

Firma LG Electronic nawiązała współpracę z nowymi partnerami w zakresie obsługi systemu NetCast Entertainment Access. Wprowadzone rozwiązania to między innymi dostęp do programów Skype, Picasa, portalu AccuWeather oraz nowej wersji Yahoo! Widgets.

LG oferuje dostęp do treści wideo/audio w internecie oraz dostarczanych bezpośrednio do telewizorów HD i odtwarzaczy Blu-ray bez połączenia z komputerem. Ponadto zapewnia ofertę telewizorów i odtwarzaczy dysków Blu-ray z wbudowaną funkcją strumieniowego przesyłania danych.

W roku 2010 ponad 20 modeli telewizorów zostanie wyposażonych w funkcję NetCast Entertainment Access. Oprócz zapewnienia dostępu do zasobów internetu w oparciu o połączenie z siecią Ethernet, większość nowych produktów LG będzie oferować jednocześnie łączność bezprzewodową, zapewniając klientom większą wygodę podczas instalacji i użytkowania*.
W związku z intensywnie rosnącym zainteresowaniem treściami interaktywnymi, firma LG podpisała umowy z firmami Skype (wideokonferencje komunikatora) i Google (na oprogramowanie Picasa), które zmieniają sposób postrzegania domowej rozrywki.

Firma LG Electronics rozszerzyła także system NetCast Entertainment Access o nowe funkcje strumieniowego przesyłania treści, między innymi dostęp do serwisu AccuWeather oraz nową wersję Yahoo! Widgets. Najnowsza oferta funkcji dostępnych za pośrednictwem systemu LG NetCast obejmuje: AccuWeather, Yahoo! Widgets, VUDU, Netflix, YouTube, CinemaNow, Pandora

W odpowiedzi na wymagania klientów w zakresie łatwiejszej instalacji i większej wygody użytkowania ponad połowa telewizorów HD od LG zapewnia możliwość integracji z domową siecią bezprzewodową za pośrednictwem karty sieci WLAN (sprzedawanej oddzielnie). Większość odtwarzaczy Blu-ray i systemów kina domowego obsługuje funkcje WLAN. Ponadto telewizory HD z obsługą sieci bezprzewodowej mogą odbierać sygnał wideo w rozdzielczości Full HD 1080p z odległości do 30 metrów, korzystając z oddzielnego odbiornika bezprzewodowego i urządzenia transmisyjnego (także sprzedawanego oddzielnie).

Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~SHIBBY  2010-01-07 21:15:35  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

  "ponad 20 modele telewizorów" Może jednak modeli ;)? Ciekawe ile za takie coś trzeba będzie zapłacić...

 • 0

  2.  2010-01-07 21:54:06

  rozmowa HD i zdjęcia z Picassy przy szerokopasmowym polskim Internecie 256 kbps?

 • 0

  3.  2010-01-09 12:53:08

  Broń nas Panie Boże od takich wynalazków ... LG, Panasonic ... trzeba będzie kamery zaklejać, wielki brat coraz bliżej. Bardzo nie lubię firm tak agresywnie ingerujących w nasze życie jak skype czy google.

 • 0

  4. ~Jules  2010-01-27 01:19:24  host: aavf210.neoplus.adsl.tpnet.pl

  chyba bardziej czekam na projektory 3D, które zapowiedział ten producent niż na ta powódź TV LED

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet