Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype w wersji na komórkę

Skype w wersji na komórkę

sirmark 25 Kwietnia 2008 10:41

0 0

Skype udostępnił testową aplikację na telefon komórkowy - Skype For Your Mobile. Oprogramowanie w Javie współpracuje z ponad 50 popularnymi modelami telefonów Nokia, Sony Ericsson, Motorola i Samsung.

Skype dla telefonów komórkowych obsługuje następujące funkcje: lista kontaktów, zmiana statusu oraz podgląd statusu innych użytkowników, czat i czat grupowy, ustawienia konta oraz odbieranie połączeń od innych użytkowników Skype oraz połączeń z tradycyjnych telefonów za pomocą numeru internetowego. Skype For Your Mobile oferujący także wykonywanie połączeń głosowych do użytkowników Skype oraz za pośrednictwem Skype Out, początkowo dostępny jest w Polsce oraz sześciu innych krajach: Brazylii, Danii, Estonii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Ciągle pracujemy nad umożliwieniem naszym użytkownikom rozmów z telefonów komórkowych i zrobiliśmy duży postęp w tym zakresie - powiedział Gareth O'Loughlin, Dyrektor Generalny ds. Produktów Mobilnych w Skype. - Warto wspomnieć między innymi o naszej współpracy z operatorem komórkowym 3, która zaowocowała wprowadzeniem w ośmiu krajach 3 Skypephone - telefonu komórkowego z możliwością połączeń przez Skype. Skype For Your Mobile oferuje jeszcze więcej.




Poprzez udostępnienie wersji beta, Skype rozpoczyna publiczne testy oprogramowania, w trakcie których szczególnie liczy na odpowiedź zaawansowanych użytkowników, którzy pomogą rozwinąć i poprawić aplikację. Potrwa to kilka miesięcy, po czym zostanie zaprezentowana wersja oficjalna dla milionów użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie.

Aplikacje można pobrać z tej strony. Jest tam także dostępna lista współpracujących modeli telefonów.

Źródło tekstu: Skype     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    30. ~Dwunoga Stonoga  2008-04-25 23:28:41  host: publiczny110.sysnet.pl

    Płacę abonament standardowy w TPSA, mam neostradę 6 Mbit/s, płace abonament RTV (za używanie radia i telewizora), płacę abonament za posiadanie psa (ten aluminiowy trójkącik - wiadomo pies wszędzie bywa, może zardzwieć), nie płacę abonamentu za kota, ponieważ nie wiem czy muszę ale się dowiem i jeżeli muszę to ureguluję wraz z odsetkami zaległości, oczywiście płacę co nie miara trzem platformom funkcjonującym na PL rynku za programy free to air, ale to są tylko grosze - nie ma dla mnie żadnego znaczenia, że płacę abonament za możliwość oglądania programu, który jest do obejrzenia za darmo via satellite, to są tylko grosze i na koniec płacę 35PLN (brutto) za możliwość oglądania w Orange PL w roamingu TV (streaming) - atrakcja niesamowita, polecam...

  • 0

    31. ~marcinek  2008-04-26 09:11:07  host: 193-34-3-23.chelmnet.pl

    Lipa ten skype. Wole fringa, na mojej E60 neta mam za darmo przez wifi.

  • 0

    32. ~Olaf  2008-04-26 09:51:40  host: ctv-miechowice-91-4-nat.streamnet.pl

    Jeżeli chcesz to pobrać bezpośrednio na telefon to muszisz wpisać 48 przed numerem bez "+"

  • 0

    33. ~chetny ale laik  2008-04-26 20:05:07  host: host-89-229-22-207.torun.mm.pl

    proszę napiszcie jak najprostrzym językiem - czy maja np. N95 z WiFi bede mógł tam gdzie jest darmowy Hot spot np na rynku w Krakowie lub w MacDonald's polaczyc sie z netem i przez Skypa za 8 groszy pogadac ze stacjonarnym w Polsce lub za darmo z innym skypem??

  • 0

    34.  2008-04-26 22:27:09

    Na SE K800i działa idealnie! Jeśli ktoś nie ma symbiana to mobilny skype super sie sprawdza na javie.

  • 0

    35. ~znawca  2008-04-27 01:49:34  host: 193-34-3-23.chelmnet.pl

    chetny ale laik bedziesz mogl sie laczyc przez wifi

  • 0

    36. ~chetny ale laik  2008-04-27 10:26:23  host: host-89-229-22-207.torun.mm.pl

    nieco oszczednie ale konkretnie odpowiedziales zatem warto w to wejsc tym bardziej że ponoc skype za kilkanascie zl proponuje jakis pakiet na cala europę a nawet swiat http://www.skype.com/intl/pl/allfeatures/subscriptions/#european SubscriptionTab dzieki

  • 0

    37. ~wlo  2008-04-27 12:48:03  host: ase142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie mogę się zalogować... phpBB by Przemo : Critical Error Error creating new session DEBUG MODE SQL Error : 1194 Table 'phpbb_sessions' is marked as crashed and should be repaired Co do Skype'a komórkowego - znowu żenujące wypowiedzi.

  • 0

    38. ~xyz  2008-04-27 23:21:19  host: 87-205-237-116.adsl.inetia.pl

    Działa bardzo dobrze, jakość rozmów niczym nie odbiega od zwykłej rozmowy telefonicznej, szkoda tylko, że dzwoniąc na kontakty ze skype też jest pobierana opłata z konta skype a nie płaci się tylko za połączenie z tym stacjonarnym numerem dostępowym. Testowałem na Sony Ericsson K530I to, że niema wersji na ten fon to nic wystarczy ściągnąć na komputer wersje z Sony Ericsson W610 bo to są prawie te same telefony kabelkiem usb przegrać na telefon i zainstalować, potem login hasło i działa bez problemu. Oczywiście to wersja beta kilka rzeczy muszą jeszcze pozmieniać żeby była bardziej wygodna, np. chociaż minimalizowanie aplikacji do ikonki tak jak jest to w przypadku radia. :)

  • 0

    39. ~mad  2008-04-28 09:55:27  host: 212.160.172.70

    wrzuciłem soft na N80 i na mojej E61 nei chodzi :((((( ktoś probował na E61 - czy moze czekać .....

  • 0

    40. ~karek  2008-04-28 23:59:20  host: ehd1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To już lepiej korzystać ze Skype na Windows Mobile. To samo a nawet lepsze i bezpłatnie:) Dlaczego w javie zrobili płatne?

  • 0

    41. ~kara  2008-04-29 00:03:21  host: ehd1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś sprawdzał czy jakość rozmów jest lepsza na Windows Mobile czy na komórce z zainstalowanym Skype?

  • 0

    42.  2008-04-29 09:33:17

    ~karek - no rzeczywiście - wystarczy usunąć dupny system z komórki i zainstalować mobilne windowsy... Dziwne, ze nikt nie pomyślał.

  • 0

    43.  2008-04-29 09:37:12

    A co do opłat... Ty za darmo świadczysz usługi czy wykonujesz swoją pracę dla satysfakcji tylko, że ktoś ma z tego pożytek?

  • 0

    44. ~karek  2008-04-29 21:25:09  host: aeil209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo: a czy ty chciałbyś, aby sąsiadowi który ma mercedesa lali zawsze paliwo za free na stacji benzynowej, a ty przykładowo posiadając malucha musiałbyś normalnie płacić? Mam na myśli to, że jeśli jest coś darmowe to niech będzie dla wszystkich. Nie mam nic do pobierania opłat jeśli dzwoni się na stacjonarne czy na komórki. Jeszcze raz podkreślam że chodziło mi o opłaty za dzwonienie do kontaktów z listy.

  • 0

    45. ~  2008-05-02 09:19:51  host: p09-05.opera-mini.net

    Lipa, strasznie drogo na komórki, chyba że źle odczytałem(95gr) a stacjonarne to sam mam po 8gr bez skype.

  • 0

    46.  2008-05-05 11:34:13

    ~karek - zupełnie nie rozumiem... To nie jest to samo co korzystanie z połączenia IP przecież - wiec komuś trzeba za to zapłacić. Dlatego to co masz "darmowe" z komputera nie będzie darmowe przy takiej technice łączenia. I tyle. Bo ma do rzeczy lanie za darmo do mercedesa a za pieniądze do malucha? Możesz złożyć skargę na Skype'a, że nie jest za darmo przecież... Tylko do kogo? Może do jakiejś organizacji konsumenckiej? Może do Szeryfa? No ale to tylko jeśli debila chcesz z siebie zrobić ;-D

  • 0

    47. ~Skype4M  2008-05-06 01:03:19  host: chello084010128161.chello.pl

    Dla mnie lipa z tym skype. Myślałem, że będzie tak jak na komputer, a tu jakieś opłaty za rozmowy przychodzące? jakieś nieporozumienie... będzie można korzystać i co najwyżej tyle co za transmisje danych się zapłaci, a nie jeszcze niedość, że za połączenie kom to jeszcze skype???

  • 0

    48. ~  2008-05-06 23:42:51  host: p09-05.opera-mini.net

    Tak, lipa do kwadratu :-) skype dał ciała, czekam na lepszą aplikację i pewnie się nie doczekam. Pozostają karty typu telegrosik. :-)

  • 0

    49. ~Mihau  2008-05-24 20:05:05  host: dpu142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A dlaczego ja nie moge dzwonić, jak próbuję wykonać połaczenie do kontaktu Skype, wyskakuje mi jakiś numer +48222446002 i zaraz jest komunikat, że nie ma takiego numeru, na koncie mam 4.20 i nie wiem ska sie wzięło, chyba dostałem w ramach testu.

Dodaj swoją opinię