Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype traci swojego CEO

Skype traci swojego CEO

sirmark 3 Października 2007 17:34

0 0

eBay jest rozczarowany rozwojem zakupionego przed dwoma laty serwisu Skype. Z funkcji CEO komunikatora zrezygnował Niklas Zennstrom, który był jednym z jego założycieli.

Zennstrom, który przez ostatnie miesiące pracował nad swym nowym projektem Joost Internet TV, będzie nadal doradzał w Skype, jednak z pozycji nieoficjalnego zarządzającego.

Kiedy eBay ogłosił dwa lata temu, że ma zamiar kupić Skype’a zapłacił 2,6 mld USD i zobowiązał się do dodatkowych wpłat, które uzależniał od osiąganych wyników. Teraz firma poinformowała, że wpłaciła 530 mln dol, by wypełnić zobowiązania związane z umową z udziałowcami Skype'a. Przedstawiciele eBay uważają, że kwota jest właściwą, biorąc po uwagę stopień rozwoju, jaki komunikator osiągnął do tej pory.




Ponadto puste stanowisko po Zennstromie objął tymczasowo Michael van Swaaij, który do tej pory pracował w eBay, jako dyrektor strategiczny. Z funkcji prezesa Skype odszedł także Henry Gomez, by po dwóch latach powrócić do eBay, jako wiceprezes ds. korporacyjnych.

Już w styczniu br. CEO eBay, Meg Whitman sygnalizował swoje niezadowolenie wynikami Skype. Firma wypracowała 196 mln dol zysku w 2006 r. Choć do tej pory Skype pozyskał ponad 220 mln zarejestrowanych użytkowników i rozwinął swój udział w rynku VoIP, wg szefów eBay nie osiągnął wyznaczonego celu.

Źródło tekstu: 4Press, EETimes     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2007-10-03 17:45:36

    Literowka w pierwszym slowie... bay...

  • 0

    2.  2007-10-03 18:00:11

    "kype pozyskał ponad 220 mln zarejestrowanych użytkowników i rozwinął swój udział w rynku VoIP, wg szefów eBay nie osiągnął wyznaczonego celu" Znaczy sie za slabo wydojono user'ow

  • 0

    3. ~arek  2007-10-03 18:05:45  host: polsl2-65.rybnet.pl

    Jak podnosi się stawki za połączenia Skypeout przy spadku tych że u większości innych operatorów voip to dziwne ze liczba userów wogóle wzrasta...

  • 0

    4.  2007-10-03 18:25:55

    A może to cele były nie do zrealizowania? Chociaż w sumie w Ameryce nie ma rzeczy niemożliwych... Jak ktoś nie zrobi czegoś co założył, to zawsze psychoterapeuta mu może pomóc ;-D

  • 0

    5. ~rudmar  2007-10-03 20:02:48  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

    Co to jest k... CEO ???

  • 0

    6. ~  2007-10-03 20:04:46  host: aaze210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chief Executive Officer

  • 0

    7.  2007-10-03 20:16:58

    "Bay jest rozczarowany" chyba brakuje literki e ;)

  • 0

    8. ~  2007-10-03 20:46:42  host: aaze210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale SirmarK tego jeszcze nie doczytał. :)

  • 0

    9.  2007-10-03 21:16:38

    ...E...Bay a nie Bay taki byk na samym poczatku newsa

  • 0

    10. ~  2007-10-03 21:18:49  host: aaze210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podobno jest OK. To my się czepiamy. :)

  • 0

    11. ~z  2007-10-03 21:20:42  host: edx83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może w zamyśle chodziło o bay, bay ebay (zamiast bye :)

  • 0

    12.  2007-10-03 21:30:14

    z pewnością chodziło o bay bay CEO :)

  • 0

    13.  2007-10-03 22:00:56

    bay bay eBay :)

  • 0

    14.  2007-10-03 23:05:55

    Lepiej idzcie kupowac na Llegro ;)

  • 0

    15.  2007-10-03 23:39:31

    Ja sam również po wprowadzeniu nowych taryf skype ograniczyłem jego używanie tylko do rozmów wewnatrz tej sieci (darmowe) oraz na telefony stacjonarne za granicą. Na telefony w kraju dzwonie tylko i wyłącznie z komórki i tak nie wykorzystuje wszystkich minut w abonamencie. W skype jest bardzo dobra jakość dzwieku i ogólnie jest to fajna sprawa.

  • 0

    16. ~shag  2007-10-04 00:12:22  host: 87-205-44-103.adsl.inetia.pl

    rcicho sprobuj uslug betamax. ja mam w domu bramke i terminuje nią caly ruch stacjonarny, do polski i do wszystkich znajomych znajonych rozsianych na calym swiecie.

  • 0

    17. ~  2007-10-04 10:26:46  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Na Lledrogo to pewnie korekta została sprzedana. Inne błędy z ostatnich dni już poprawione. Został chyba tylko ten jeden.

Dodaj swoją opinię