Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype przez WiFi

Skype przez WiFi

sirmark 24 Lipca 2006 20:51

0 0

Wkrótce będzie można korzystać ze Skype przez telefony obsługujące bezprzewodowe sieci WiFi. Firma rozpoczęła współpracę z czterema producentami aparatów, którzy podjęli się wyprodukowania urządzeń dla potentata w dziedzinie komunikacji VoIP.

Nowe telefony marki Belkin (F1PP000GN-SK), Edge-Core (WM4201), Netgear (SPH101) oraz SMC (WSKP100) zostaną wyposażone w moduł WiFi oraz program Skype. Interfejs aparatu oraz funkcjonalność ma być maksymalnie zbliżona do wersji komputerowej. Telefony będzie można zsynchronizować z kontem Skype w sieci oraz własną skrzynką kontaktów. Urządzenia będą działać ze wszystkimi punktami dostępowymi WiFi, które nie wymagają autoryzacji poprzez stronę internetową.




Telefony obsługują popularne standardy zabezpieczeń, WEP, WPA, WPA2 i PSK. Pierwsze aparaty powinny być dostępne w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło tekstu: 4Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~p  2006-07-24 20:55:59  host: aws170.internetdsl.tpnet.pl

    "belkin" nie belki :P

  • 0

    2. ~Wojtas  2006-07-24 21:01:56  host: fp58.internetdsl.tpnet.pl

    Na pewno se kupie - tylko jeszcze cena... Mam Access Pointa w domu do laptopa, to nie ma problemu z takim fonem :) I wtedy to juz bedzie koniec tepsy. Dzieki za pocieszajace info...

  • 0

    3.  2006-07-24 22:06:40

    Fajnie -tylko ile beda kosztowaly te telewififony?:)

  • 0

    4.  2006-07-24 22:06:50

    Fajnie -tylko ile beda kosztowaly te telewififony?:)

  • 0

    5.  2006-07-24 22:09:45

    Miałem przez rok karte wi-fi Belkina i muszę powiedziec ze świetnie sie spisała. Czekam na telefon z wi-fi, wbudownym Skype,m oraz zwyklym GSMem bo jak wyjdzie się z zasiegu wi-fi to automtycznie przejdzie sie na GSM/UMTS. Jeszcze gdyby mozna było łączyć się z internetem poprzez wi-fi i przegladac siec na dość dobrym ekraniku to byłoby super. Za taki telefon dalbym sporo grosza.

  • 0

    6. ~  2006-07-24 22:30:11  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    ***rcicho - czy takim telefonem nie jest Nokia E61? Fantastyczny ekran , edge/UMTS/wlan , wbudowany telefon internetowy (przez wlan wlasnie).

  • 0

    7.  2006-07-24 22:36:34

    No własnie - tylko ze nie ma wbudowanego Skype. Ale kto wie może mozna zainstalować samodzielnie (gdyby mozna było to pewnie Skype by o tym trąbiło).

  • 0

    8.  2006-07-24 22:39:31

    Nokia e61 oraz e60 to jedne z kilku telefonów które zrobiły na mnie ostatnio największe wrażenie. E61 na Allegro do dostania już za 1150-1200 zł.

  • 0

    9.  2006-07-25 00:07:04

    operatorzy raczej niechetnie beda je sprzedawali:)

  • 0

    10. ~  2006-07-25 02:06:54  host: dvw198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zależy którzy :)
    P4 stawia "na innowacyność" i lody w Polkomtelu :P Gdyby się skusili mogłoby być ciekawie, tylko kto kupiłby takie telefony? Gdy mam 1,5 tyś, to wolę rozbudować komputer lub kupić zajebisty rower lub pojechać z dziewczyną na wycieczkę.

  • 0

    11. ~Karol  2006-07-25 12:18:28  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    do komentarza nr 10: na dziewczynę wydawać tyle kasy? Cholera...drogi biznes...:D:D

  • 0

    12.  2006-07-25 12:46:12

    Turin - operatorzy nie chca to nie - Media Markty bedą sprzedawały - operatorzy nie maja monopolu na sprzedawanie telefonów:)

  • 0

    13. ~  2006-07-25 12:47:15  host: dvi177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Karol: A myślisz, że tak łatwo znaleźć fajną dziewczynę? :D

  • 0

    14.  2006-07-25 14:13:10

    Fajny facet zawsze znajdzie fajną dziewczynę ;)

  • 0

    15. ~iNtEnSe  2006-08-02 10:16:59  host: atel.atel.com.pl

    telefon Edge-corE jest już na www.edge-core.pl -> tam jest też aktualna cena!

Dodaj swoją opinię