Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype przejmuje Qik

Skype przejmuje Qik

Q! 8 Stycznia 2011 16:16

0 0

Skype poinformował, że przejął firmę Qik, zajmującą się dostarczaniem rozwiązań związanych z mobilnym wideo. Suma transakcji nie została ujawniona.

Rozwiązania oraz usługi dostarczane przez Qik oferują zapisywanie, dzielenie się na bieżąco oraz zapisywanie materiałów wideo w urządzeniach mobilnych. Obecnie są one wykorzystywane w ponad 200 urządzeniach pracujących pod kontrolą takich systemów jak iOS, Android, Symbian, BlackBerry oraz Windows Mobile.
Celem transakcji jest wzmocnienie pozycji Skype’a na rynku usług mobilnych oraz rozszerzenie oferowanych przez niego usług. Jest to kolejny etap w dążeniu do tego celu - wcześniej firma udostępniła m.in. możliwość wykonywania połączeń wideo na iPhone’ach. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Qik to firma mająca swoją siedzibę w Redwood City w Kalifornii oraz biuro w Moskwie. Obecnie zatrudnia ona 60 osób. Finalizacja transakcji przewidziana jest z końcem stycznia 2011 roku.

Źródło tekstu: Skype, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~bzz  2011-01-10 09:52:17  host: korp14.avistamedia.pl

    Korzystałem kiedyś z Qik-a. Naprawdę fajnie działało.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet