Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype dla WP7 nie dla słabszych urządzeń

Skype dla WP7 nie dla słabszych urządzeń

Q! 23 Kwietnia 2012 13:42

0 0

Stabilna wersja komunikatora Skype dla platformy Windows Phone wymaga minimum 512 MB pamięci RAM - wynika z informacji przedstawionej na stronie komunikatora. Oznacza to, że na słabszych telefonach komunikator nawet się nie zainstaluje.



Na stronie Skype przeczytać można, że najnowsza wersja komunikatora wymaga do zainstalowania oraz uruchomienia co najmniej 512 MB pamięci RAM. Oznacza to, że obecnie komunikator nie będzie dostępny m.in. dla Nokii Lumia 610, która posiada jej 256 MB.




Informacja ta znalazła się w części wpisu poświęconego znanym błędom w aplikacji. Obecnie brak jest informacji o tym, czy programiści Skype zamierzają dostosować komunikator do urządzeń z mniejszymi możliwościami.

Bez względu na to jaka decyzja zostanie podjęta, wygląda na to, że powoli rozpoczyna się praktyczna fragmentacja platformy Windows Phone. Tym samym wcześniejsze obietnice Microsoftu o tym, że system będzie dostępny w takim samym kształcie dla wszystkich, nie zostały dotrzymane.

Zresztą to nie pierwsze zawirowania wokół systemu mobilnego Microsoftu. Już od dłuższego czasu gigant z Redmond nie jest w stanie określić swojego stanowiska odnośnie aktualizacji Windows Phone 8 Apollo dla smartfonów z Windows Phone 7 Mango. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Skype, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • -1

    5. ~  2012-04-23 14:19:03  host: abax136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Q zależy, żeby jego negatywne newsy dotyczące WP7 i Nokii nie schodziły z pierwszej strony. Niemniej Skype miał być wbudowany w Apollo. Jak? Tego nie wiadomo. Można natomiast domniemywać, że skoro Microsoft jest właścicielem Skype to zintegruje go z Windows Live i Facebookiem. Przestań więc zmyślać i wymyślać teorie o fragmentaryzacji i zawirowaniach, bo póki co sam je tworzysz na własne potrzeby.

  • 1

    6.  2012-04-23 14:23:49

    @5 - danny93 i Congress & SPA podali Ci odpowiedzi na Twoje teorie, tak więc czuję się zwolniony z tłumaczenia Ci krok po kroku o co w tym wszystkim chodzi. Zresztą rzecz nie w samej fragmentacji (bo ona sama w sobie nie jest zła), ale w tym, że najpierw Microsoft mówi jedno, a później drugie (albo w ogóle nic nie mówi).

  • 0

    7.  2012-04-23 14:27:25

    Dziwie sie ze tak sie dzieje bo maja tak niski udzial na rynku ze powinni robic wszystko zeby go zwiekszyc a nie pograzac..

  • 0

    8. ~  2012-04-23 14:39:43  host: abax136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 Ale ja wcale nie oczekuję żadnego tłumaczenia. Twoje newsy są merytorycznie podobne do tych z brukowca, więc co tu tłumaczyć? Piszesz o czymś co gdzieś czytałeś po czym walisz swoje wywody często nie mające nic wspólnego z samą istotą informacji.

  • 0

    9.  2012-04-23 14:43:31

    @8 - a może tak podasz konkret zamiast ogólników?

  • 0

    10. ~  2012-04-23 14:46:15  host: abax136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 Konkretów to już tu było sporo do których nie raczyłeś się odnieść. Nie widzę konieczności ich powielania.

  • 0

    11.  2012-04-23 14:53:29

    @10 - trudno je znaleźć w Twoich wypowiedziach. Microsoft z WP7 to miał już zrobić tyle dobrego, że na małą powieść by się zebrało. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "nikt tak pięknie nie opowiada o tym co będzie jak Microsoft o WP7". Od siebie dodam, że to trwa już grubo ponad rok. A to zdecydowanie zbyt długo jak na zaplecze, jakim dysponuje MSFT.

  • 0

    12. ~  2012-04-23 14:54:44  host: public-gprs150403.centertel.pl

    @9 Zacznij pisać konkrety to będą konkretne pytania. Proste.

  • 0

    13. ~Lolek  2012-04-23 14:54:49  host: 212.160.172.70

    "Celowa taktyka Skype vel Windows nie chcę się zoptymalizować aplikacji tylko wymusza się posiadanie smartfonów o lepszej specyfikacji." CO TO ZA BZDURA? o ile mi wiadomo to jest taktyka androida.Może ktoś przypomni ci ile już jest wersjii androida od 2.1 (gdzie nawet nie było możliwości instalowania na karcie) albo jaka była roźnica cenowa między telefonami z 2.1 a tymi z 2.2 (oczywiscie chodzi o czasy w których wyższych wersjii nie było) To google ma taka polityke,w której podświadomie zmuszają do kupowania nowych(coraz droższych) telfonów... BTW Dlaczego tak boli fakt ze nie bedzie działać na 256? Przeciez to logiczne ze skype to nie zwykłe gadu gadu i trzeba jednak troche pamięci aby to działało sprawnie.Pozatym jeżeli tak wielki problem stwarza "fragmentacja" przepraszam jaka firma waszym zdaniem jej nie robi? Dla przykładu mamy BB OS w którym nie ma kompatybilności wstecznej,mamy Apple OS który również w zależności od urządzenia pozwala nam bądź nie na uruchamianie danych aplikacji.Więc po co sztuczny hałas? Bo wkońcu coś zapowiada się naprawde dobrze? Poczekajcie na tzw wersje finalną i nie dyskutujcie o pseudo betach,które mają przed sobą przynajmniej dwie poprawki.;) Pozdrawiam

  • 0

    14. ~Lolek  2012-04-23 15:00:59  host: 212.160.172.70

    Q! powiem ci krótko-Podłóż bombe pod siedzibe mcsft i nokii bo ilość twoich hejtów na tym forum jest tak duża że śmiało można pofragmentowac je na telpolis.pl i wywody pana qu...Naprawde chciałbym zeby wkoncu nokia sie pozbierała i przestała inwestować przedewszystkim w smartfony rodziny S60 i meegoo albo skupiła się tylko na meegoo plus wp7/8 bo ludzie źle odbierają starania nokii o ta najliczniejsza i najuboższą część klientów. Uważam że w przeciągu 3miesięcy system będzie ok a pod koniec roku wp8 pokaże się w pełnej krasie...Co będzie zobaczymy...jak narazie się nie myliłem co do skype;) Będzie miazga;)

  • 0

    15. ~XXX  2012-04-23 15:13:14  host: public-gprs271695.centertel.pl

    Ale to android jest zasobożerny :D

  • 0

    16. ~  2012-04-23 15:17:05  host: public-gprs490856.centertel.pl

    Żenada. Na starym symbianie s60v5 (m. in. nokie 433mhz!) hula bez najmniejszego zająknięcia! (sam mam to na SE vivaz, 720mhz, symbian s60v5)

  • 0

    17. ~mkkot  2012-04-23 15:39:23  host: z43-06.opera-mini.net

    Mam latop z 512 RAM-u i tam tez dziala, ale procek nie pozwala na wysoka jakosc dzwieku.

  • 0

    18. ~  2012-04-23 16:47:20  host: z16-11.opera-mini.net

    Niech zrobia taka wersje co wyswietla cwierc ekranu jak ma za malo pamieci. Smiech normalnie, niedlugo nie beda umiec zaprogramowac kalkukatora bez min 1GB RAM. M$ sie dorwal do skype i takie sa skutki.

  • 0

    19. ~Misiek  2012-04-23 21:33:31  host: 89-72-108-255.dynamic.chello.pl

    Widzieliście kiedyś naprawdę dobrze zoptymalizowane oprogramowanie od Microsoftu?

  • 0

    20.  2012-04-23 21:46:38

    @19 Tak Win7 jest debeściak. Znudziła się mi ciągła walka z linuksami i całą tą nieszczęsną konsolą. Co chwile trzeba szukać jakichś sterowników i przekopywać fora... A windowsa instalujesz i można używać.

  • 0

    21. ~  2012-04-24 11:17:29  host: z33-13.opera-mini.net

    Win7 ma gorsze wsparcie dla akceleracji 2D niz XP, wszystko rysuje sie 5-10 razy wolniej. Dopiero wsparcie WDDM 1.1 to troche poprawia.

  • 0

    22.  2012-04-24 11:23:17

    @20, dokładnie te same wrażenia ;).

  • 0

    23. ~Lolek  2012-04-24 14:07:17  host: 212.160.172.70

    O prosze ale strata Wsparcie dla grafiki 2d LOL Ogarnij sie chłopcze. Nie ma kompatybilności wstecznej bo nie potrzeba przeciez.Direct 11 tez nie zadziała na xp w pełni i nikt nie narzeka. Masz starego kompa masz system 32bit a jak cie stac kupujesz 64 bitowy system i wykorzystujesz multicore,dx11 i px4.0 wiec jak chcesz pograc w wormsy to pozostaje tryb zgodności i patche;)

  • 0

    24. ~Misiek  2012-04-24 19:11:19  host: 89-72-108-255.dynamic.chello.pl

    @20 - jeśli uważasz, że Win7 jest dobrze zoptymalizowany to chyba nie masz pojęcia co to znaczy optymalizowane oprogramowanie. Co do tego, że można używać, to należy wstawić gwiazdkę. Instalujesz: oprogramowanie antywirusowe z HIPSem, klienta VPN, narzędzie CDP do backupu...i trudno już na tym pracować...

Dodaj swoją opinię