Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skype blokuje Fringa

Skype blokuje Fringa

WitekT 12 Lipca 2010 21:28

0 0

Skype zażądało od Fringa zaprzestania wspierania jego protokołu i zagroziło skierowaniem sprawy do sądu. Stało się to w momencie, kiedy Fring udostępnił wideopołączenia w swoim kliencie na iPhone’a 4.

Jesteśmy zawiedzeni, że Skype, który był liderem otwartości, teraz próbuje ograniczyć konkurencję, nawet ze szkodą dla swoich własnych użytkowników - powiedział Avi Shechter, twórca i prezes Fringa. Dodał, że wierzy, że klienci zagłosują komórkami i wybiorą Fringa jako innowacyjny, szczery i otwarty komunikator.




Najnowsza wersja Fringa - już bez obsługi Skype, jest do ściągnięcia zarówno ze strony producenta, jak i AppStore’a.

Źródło tekstu: Fring, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2010-07-12 21:59:40

    Skype poczuło się zagrożone? To niech się weźmie do roboty!!!

  • 0

    3.  2010-07-12 22:12:29

    Nie widzę natywnego Skype w Android Market. Mamy tylko port Skype Lite. Dobrze, że sprawa dotyczy iPhone.

  • 0

    4.  2010-07-12 22:13:36

    Niech mi ktoś wytłumaczy, jak to jest że program Fring innych twórców niż Skype, obsługiwał protokół Skype mimo że ten jest szyfrowany i nie rozpracowany?

  • 0

    5. ~  2010-07-12 22:13:37  host: 87-205-182-137.adsl.inetia.pl

    Wzięło się do roboty, zaczęli pobierać opłaty za klienta który umożliwia komunikację po 3g hahahahahahahah

  • 0

    7.  2010-07-12 23:39:33

    Niestety Skype znikł ze wszystkich wersji fringa. Niestety w google talku połączenia wideo nie działają ;(

  • 0

    8. ~  2010-07-12 23:56:32  host: t14-04.opera-mini.net

    W Androidach (rowniez zrootowanych) tez juz Fring jest bez Skype. Nie mozna nawet wiadomosci tekstowej wysłać nie mowiac juz nawet o zwykłych połaczeniach głosowych. Miałem Fringa tylko dla Skype. rcicho

  • 0

    9. ~  2010-07-13 00:23:43  host: pc-77-46-30-98.euro-net.pl

    Na nokii N79 też już fringe nie pobiera kontaktów ze skype:(

  • 0

    10.  2010-07-13 01:05:45

    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze. Kasa debilom uderzyla do glowy i tyle, najpierw modyfikacje cennika VoIPa na PC - wielokrotnie ciche bez informowania uzytkownika (i od tego momentu mozna w tym segmencie na nich smialo polozyc laske i skupic sie na BetaMaxach, np. VoipDiscount'cie), potem wyciecie wersji z WM z zalosnymi tlumaczeniami, potem wprowadzenie jako jedyny VoIP (bo maja wiecej uzytkownikow ? To zaczna ich tracic stopniowo..) platnych polaczen po 3G po odpowiednim okresie "promocyjnym" (jakos inne firmy na iP moga dac je darmowe tak samo od momentu zmiany zapisow AppStore'a), a teraz to - i to na wszystkie platformy, jak widac po komentarzach. No naprawde przeginaja pale, po prostu widac, jak bardzo ida po kancie byle miec wiecej "hajsu". Smutne i zalosne jednoczesnie. || #6: a ty sie dobrze czujesz ? Łudzisz sie, sieci sa zapchane od transmisji danych i rozmow, a akurat VoIPy z tej pierwszej zajmuja BARDZO waskie pasmo, wiec jesli nie masz cos do powiedzenia z sensem, to nie odzywaj sie W OGOLE. Luzne to ty chyba masz pojecie o tym, co piszesz. No tak, anonim znikad.. czego sie spodziewac - zapewne "nielimitowanych" bzdur. Niezly poczatek.

  • 0

    12.  2010-07-13 08:38:23

    Jak skype teraz sam nie udostepni wersji podobnej do Fringa to bedzie zatrzymywanie rozwoju oprogramowania. Widac skype bardzo tracil na Fringu a ten stawal sie coraz bardziej popularny.

  • 0

    13. ~Longman  2010-07-13 08:50:19  host: adcf65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziwi mnie to z jeszcze jednego powodu, który nie padł powyżej - Skype zrezygnował z rozwijania wersji Lite dla J2ME (mam taka na swoim SE). Czyli tłumacząc z polskiego na nasze na "zwykłym" telefonie Skype nie będzie. Dziwny ruch, zwłaszcza że konkurencja SIP udostępnia dostęp wdzwaniany do wykonywania połączeń za granicę - większość umożliwia nawet "jednoklikowe" wybieranie numeru czy dostęp wdzwaniany za granicą (choćby HappyCall ma numer w strefie Londynu).

  • 0

    14.  2010-07-13 08:55:42

    Skype już udostępnił... Tak, jak napisał Planet za dodatkową gotówkę :-( Ja używałem Fringa do rozmów po 3G i EDGE poprzez protokół Skype'a. Teraz odchodzę do Betamax'ów, a Skype niech zapomni o moim comiesięcznym abonamencie.

  • 0

    15. ~  2010-07-13 09:24:48  host: t15-06.opera-mini.net

    Kononowicz powiedzial ze nie bedzie niczego i zmierzamy w tym dobrym kierunku :-) Od 2lat cos bym kupil ale na rynku trwa wyscig na MPx, GHz, GB a pewne oczywiste dotad funkcje przestaja byc oczywiste i znikaja/sa psute jedna po drugiej. Chcialbym byc zlym prorokiem ale jak tak dalej pojdzie oraz osiagna pewna dojrzalosc technologiczna za 2-3lata to chinszczyzna stanie sie wyznacznikiem jakosc i zaufania klienta :-( Poki co obnizylem sobie niepotrzebny juz wyzszy ryczalt internetowy (Skyfire) do najnizszego i z rozbawieniem czytam o ekranach nieczytelnych w sloncu, aparatach bez autofokusa w liniach biznesowych, czy HSPA 10Mb/s ale bez funkcji modemu :-)

  • 0

    16. ~  2010-07-13 10:13:26  host: 91.216.160.25

    Skype dla mnie mógłby w ogóle nie istnieć.

  • 0

    17.  2010-07-13 10:39:37

    Poniewaz chodzi o to aby instalowac oryginalnego klienta, a wlasciwie backdoora/spyware lub co to tam faktycznie jest. Co do protokolu to czesciowo zostal zlamany.

  • 0

    18. ~sen  2010-07-13 13:41:12  host: 193.23.63.144

    A co innego można używać, żeby dzwonić z Androida przez WiFi na komputer stacjonarny? Wyjeżdżam za granicę i pilnie potrzebuję takiej aplikacji...

  • 0

    19. ~sen  2010-07-13 13:42:22  host: 193.23.63.144

    Chodzi mi oczywiście o jakiegoś klienta VoIP, który działa zarówno na Androidzie, jak i na normalnym komputerze z Windowsem.

  • 0

    20. ~Longman  2010-07-13 16:00:37  host: adcf65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @sen(18,19) - sipdroid http://sipdroid.org lub jeśli trochę jesteś oblatany w temacie 3CXPhone http://www.3cx.pl/telefon-voip/index.html A operator w zasadzie dowolny - Freeconet ma na przykład oprogramowanie Freeconet Phone http://www.freeconet.pl/pl/dla-domu/jak-dzwonic/z-programu-kompu terowego - wszystko ładnie gra.

  • 0

    21.  2010-07-13 17:35:25

    Jakoś mnie to nie dziwi. Tym bardziej, ze Fring gra nie fair - chyba, zę ktoś mi powie jak usunąć włąsny profil z serwisu Fring?

  • 0

    22. ~sen  2010-07-13 20:50:59  host: nat-pr4.aster.pl

    @20: dzięki, już sobie poradziłem - na Androidzie używam Fringa (+ dodany GTalk), a na komputerze normalnego Google Talk. Działa ok.

  • 0

    23.  2010-07-14 09:46:46

    @4...a czytałeś to? http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/ciezka-proba-dla-s kype,1505738

Dodaj swoją opinię