Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SkyMarket i inne premiery Microsoftu

SkyMarket i inne premiery Microsoftu

Q! 20 Stycznia 2009 09:46

0 0

Na targach Mobile World Congress, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Barcelonie, Microsoft przedstawi pakiet narzędzi on-line, które mają być odpowiedzią na podobne rozwiązania proponowane przez Apple. Wśród nich oficjalnej premiery ma się doczekać SkyMarket - sklep Microsoftu działający na podobnej zasadzie jak App Store czy Android Market. Ale to nie koniec nowości z Redmond.

Według niepotwierdzonych informacji światło dzienne ujrzy również SkyBox. Będzie to usługa pozwalająca na zarządzanie prywatnymi treściami zgromadzonymi w telefonie. Jej funkcjonalność ma umożliwić m.in. tworzenie kopii zapasowej prywatnych danych, a także dzielenie się nimi z innymi użytkownikami telefonów.

Bliższe dane nt. SkyBox nie są znane, jednak mówi się o tym, że będzie to usługa niezależna od posiadanego przez użytkownika telefonu. Wersja biznesowa usługi, nazwana SkyLine, pozwoli firmom m.in. na wykorzystywanie własnej domeny przy korzystaniu z usługi Exchange.
Na targach zadebiutować ma również nowa wersja Windows Mobile oznaczona numerem 6.5. Nowością w tej wersji systemu ma być nowe menu zorganizowane wokół sześciokątów, które mają być znacznie wygodniejsze w obsłudze od tradycyjnego rozwiązania. Również nowy Internet Explorer 6 Mobile ma się doczekać swojej premiery.

Jedną z ciekawszych informacji, na którą będą czekać użytkownicy, będzie informacja odnośnie daty premiery Windows Mobile 7. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Będzie to system nowej generacji, napisany od podstaw, którego obsługa będzie możliwa jedynie za pomocą dotyku, bez konieczności korzystania z rysika.

Źródło tekstu: electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2009-01-20 10:40:23

  Czekamy na bez rysikowi system, coś czuje ze zrobi furorę. Brawo!!!

 • 0

  2.  2009-01-20 14:24:40

  Do wszystkich "antyiphonowców" - myślę, że konkurencja apple wymogła takie kroki na Microsofcie. Poza obsługą bez rysika niech pamiętają, że użytkownicy oczekują stabilności i szybkości!! - Módlmy się żeby WM7 nie był dla smartphone jak Vista dla PC ;-)

 • 0

  3. ~robertnik  2009-01-21 02:05:01  host: 77-253-70-43.adsl.inetia.pl

  Przez lata używania WM mam już dość. Iphone po prostu działa szybko i stabilnie. Do nawigacji kupie dedykowane urządzenie(winCE), do internetu modem. Jestem "zniesmaczony" po debiucie Aple. Okazuje się że jednak się da.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet