Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skyfire - rewolucja wśród mobilnych przeglądarek

Skyfire - rewolucja wśród mobilnych przeglądarek

LuiN 29 Stycznia 2008 17:30

0 0

Na rynku mobilnych przeglądarek pojawił się nowy zawodnik. Skyfire łączy zalety Opery Mobile i Safari, dokładając do tego pełną obsługę Flash-a i AJAX-ów.

skyfireProgramiści chwalą swój produkt przede wszystkim ze względu na sposób wyświetlania stron, zgodny z układem znanym z komputerów. Wstępnie wyświetloną stronę można następnie powiększać, dla wygodniejszego czytania tekstu. W odwzorowywaniu stron nie pominięto obsługi ani pełnego Flash-a, ani AJAX-ów i tym bardziej skryptów JAVA. Jest to pierwsza przeglądarka internetowa, dla urządzeń z mobilnym Windowsem, która integruje w sobie wszystkie te standardy.

Korzystanie z Google Maps, YouTube i wielu innych zaawansowanych stron nie będzie już wymagało instalowania oddzielnych aplikacji do ich obsługi. Poniższy film najlepiej prezentuje możliwości nowej przeglądarki:






Aplikacja w wersji Beta zgodna jest z Windows Mobile w wersjach 5.0 i 6.0, działa na obu wariantach Windowsa - z dotykowym ekranem, jak i tradycyjnym. Aby uzyskać bezpłatną aplikację należy zarejestrować się pod tym adresem.

Patrząc globalnie na rynek mobilnych przeglądarek, podobną funkcjonalnością może pochwalić się jedynie przeglądarka tabletu internetowego Nokia N810, opartego o Linux. Więcej o tabletach Nokii pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2008-01-29 19:13:36

    Mialem opere mini w noki 6120 po wgraniu nowszego oprogramowania telefonu znowu sciagnalem opere mini i nie chce ruszyc - pisze, ze jakas niezgodnosc czasuserwera i telefonu - co robic? Mam opere mobile, ale to nie to, bo za pare dni trza zaplacic 24$, a poza tym duzo ciagnie danych.

  • 0

    15.  2008-01-29 19:46:16

    ***Asteroid - upewnij sie czy masz poprawnie wpisana date w telefonie , z tego wynika ow problem.

  • 0

    16. ~M. G.  2008-01-29 19:49:37  host: aath212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do Symbianów to każdy potrafi stworzyć aplikację. Żadną konkurencją dla mini opery nie jest przeglądarką która nie działa w telefonach z javą (midp 1, midp 2).

  • 0

    17. ~tataśc  2008-01-29 20:22:06  host: apn-240-104.gprsbal.plusgsm.pl

    Opera 9 mobile kiedy w końcu wyjdzie ? Już prawie rok temu było info że wkrótce i nic !!! Na mojej E51 Opera mobile 8.65 Wogóle nie działa :/ Uprzedzając zwolenników opery mini ja wolę natywna mobile :)

  • 0

    19.  2008-01-29 21:01:21

    Abstrahujac od tego, ze rzeczywiscie ciezko sie zarejestrowac, to radze poczytac chocby "Personally Identifiable Information" w sekcji "Privacy & Security". Nic fajnego, co juz napisal zreszta @blaha w komentsie #13 :>

  • 0

    20. ~  2008-01-29 22:11:14  host: aaoa163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to moze cos o mobilnym firefoksie? http://wiki.mozilla.org/Mobile/UI/Designs/TouchScreen

  • 0

    21. ~splacnack  2008-01-29 22:21:56  host: abkg110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam opere w nokii 6300 i wystarcza. wyświetla całą stronę i da się powiększyć kazdy fragment. amen

  • 0

    22.  2008-01-29 22:32:32

    splacnack: Nikt nie śmie krytykować OperyMini. My tu tylko o nowej rewolucji dyskutujemy, podobną była właśnie OperaMini, która otworzyła wielu osobom wrota do świata mobilnego Internetu. Sprawiła to przede wszystkim wielką kompatybilnością względem dostępnych na rynku telefonów, a nie tych, które mają się dopiero ukazać, czy też spopularyzować. Poza tym jest bezpłatna, a o Skyfire krążą w sieci głosy, że będzie niestety płatny.

  • 0

    23. ~TWDonald  2008-01-29 22:50:03  host: ip-157-25-239-78.multimo.gtsenergis.pl

    Płatny? To kto będzie z niego korzystał? Może niech jeszcze podpiszą umowy tylko z niektórymi operatorami, jak Apple ;) :P

  • 0

    24. ~blah  2008-01-29 23:11:59  host: ip-89-174-125-178.multimo.gtsenergis.pl

    autorowi tego newsa chyba się Opera Mobile pomyliła z Operą Mini. Opera Mobile to potężna przeglądarka, która potrafi to co ten skyfire, czykli obsługuje flash, javę, ajaxy i inne bzdety.

  • 0

    26. ~tf  2008-01-30 12:40:22  host: afg164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aby uzyskać bezpłatną aplikację należy zarejestrować - hmmm... tam jest tylko opcja zeby mnie powiadomili jak bedzie dostepna w Polsce, cos zle wybralem czy poprostu nie idzie pobrac ?

  • 0

    27. ~jarekt  2008-01-30 14:12:02  host: edm208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    AFAIK to jest przegladarka, ktora podobnie jak Opera mini najpierw sciaga stronke na serwer a dopiero potem wysyla przeformatowana na telefon. Takie uslugi prawie zawsze byly platne.

  • 0

    28. ~papszmir  2008-01-30 17:12:20  host: bostoaca.love.blondita.radzionkow.net

    A jest przegladarka na komorke w Javie z Java? Bo Opera Mini nie ma Javy??

  • 0

    29. ~XYZ  2008-02-08 17:52:59  host: inet20909nh-2.eranet.pl

    Powinno być skryptów JavaScript. JavaScript nie ma z Javą nic wspólnego, dwie różne rzeczy o podobnej nazwie.

  • 0

    30. ~N95  2008-02-09 22:54:59  host: 82.139.146.65

    Jak myslicie pojdzie to na N95.

  • 0

    31. ~asd  2008-02-20 11:37:20  host: chello089078239096.chello.pl

    no niestety nic nie będzie z bety skyfirera, po ściągnięciu programu z innej stronki i zainstalowaniu na moim hermesie następuje autoryzacja numeru telefonu... czyli czekamy na full :)

  • 0

    32. ~an  2008-10-26 19:02:51  host: eni74.internetdsl.tpnet.pl

    http://rapidshare.com/files/157782482/Skyfire_Symbian_6746-S60.s isx.html link do skyfire na symbiana download

  • 0

    33. ~Qu3st  2008-11-09 22:17:26  host: b14.idd.net.pl

    Podaję link do strony z programem jeśli kogoś interesuje : http://www.skyfire.com/pub/tmp/Skyfire_Symbian_6746-S60.sisx

  • 0

    34. ~yom  2010-02-03 23:12:17  host: brm100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mnie opera mini 4.2 odtwarza youtube przez realplayera - nokia e61. Skyfire ni przypadł mi do gustu - jest wolniejszy od opery i ma gorszą jakość obrazu. takie jest moje zdanie. poza tym w operze mam swoje zakładki i skróty z dużej opery online aktualizowane. najnowsza opera 5 beta też nie przypadła mi do gustu. pozdrawiam.

  • 0

    35. ~BOLTton  2010-08-15 11:46:03  host: us11.boltbrowser.com

    A próbował ktoś przeglądarki BOLT?Ja jej właśnie używam.Jest w javie i działa na moim muzealnym sprzęcie bez pudła,nie zawiesza się wogóle co się niestety często zdarza przy użyciu opery mini-"czwórki".Bolt pokazuje wszystkie strony tak jak na monitorze komputera,w formacie na komórkę też.Minus to brak polskich czcionek i czasem niewygodnie jest odczytać tekst jeśli jest w nim dużo ś,ą,ć,ę.No i nie mogę ustawić prawidłowego czasu,nie ma tam tej opcji więc to jest drugi minus.Poza tym rewelacja!

Dodaj swoją opinię