Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skyfire 1.0 - bezkompromisowy król mobilnych przeglądarek

Skyfire 1.0 - bezkompromisowy król mobilnych przeglądarek

LuiN 28 Maja 2009 19:14

0 0

Ukazała się finalna wersja mobilnej przeglądarki internetowej Skyfire oznaczona symbolem 1.0. Program dostępny jest na telefony pracujące pod kontrolą systemów Windows Mobile oraz Symbiana S60 trzeciej edycji. Nowa przeglądarka oznacza koniec zabawy w Flash Lite i inne półśrodki - teraz Internet wygląda tak jak na komputerze.

Pełna obsługa technologii Flash, Silverlight 2.0, odtwarzanie linków strumieniowych QuickTime, RealPlayer czy Windows Media gwarantują, że zdecydowana większość filmów i nagrań dźwiękowych dostępnych na stronach internetowych będzie prawidłowo odtwarzana w telefonie. Nowa przeglądarka to jednak nie tylko rozrywka, to także większa zgodność z nawet najlepiej zabezpieczonymi stronami banków.

Możemy wprowadzić cały adres internetowy, jak i zasugerować się dynamicznie wyświetlanymi podpowiedziami. Dwukrotne naciśnięcie klawisza OK powoduje szybkie animowane zoomowanie strony internetowej, dodatkowo przycisk "1" - oddalanie, a "3" przybliżanie. Wreszcie przeglądarka korzysta w pełni z rozdzielczości ekranu telefonu - nie działa ona na bazie narzuconych systemowo czcionek z wąskim zakresem rozmiarów, strona internetowa renderowana jest na kształt zdjęcia z pełną swobodą regulacji przybliżeń.

Szybką nawigację ułatwia ramka pojawiająca się wokół kursora, która automatycznie wykrywa kolumnę tekstu. Dwukrotne kliknięcie klawiszem "OK" przybliża dokładnie ten fragment strony, który ograniczała dynamiczna ramka. W każdej chwili możemy podzielić się znalezionym w sieci linkiem ze znajomymi przez SMS, Facebook czy serwis Twitter.




Bez problemu przeglądarka zapamięta też ustawienia innych serwisów jak Yahoo, digg.com, ESPN, Google Nest, Howcast, YouTube czy Hulu prezentując pochodzące z nich nowości w formie konfigurowalnej strony startowej przeglądarki. Bez najmniejszego problemu działają też filmy z serwisu vimeo.com, do tej pory niedostępne dla żadnego telefonu.

Bezpłatna przeglądarka dostępna jest do pobrania pod adresem get.skyfire.com/. Wady obecnej wersji to brak trybu pełnoekranowego w oglądanych filmach i brak pracy na kilku stronach jednocześnie.



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2009-05-28 19:52:01

    Nie wiem czy tylko ja mam problem z tą aplikacją. Po wpisaniu obojętnie jakiego adresu przeglądarka się zawiesza i sama wyłącza. i550w

  • 0

    2. ~  2009-05-28 20:31:06  host: public-gprs57385.centertel.pl

    Wole Opere Mini. Mniej dany bierze i nie laduje durnych wyskakujacych flashy.

  • 0

    3. ~  2009-05-28 20:31:18  host: 94.254.173.241

    QuickTime, RealPlayer Windows Media - to brzmi dumnie - przegladarka bardzo fajna, ale w moim malutkim tescie najlepszy okazuje sie Pocket Internet Explorer, ktory jako jedyny prawidlowo obsluguje skrypt pogody na stronie Wirtualnej Polski. Mobilana Operka nie daje rady, Skyfire takze. IE obsluguje to prawidlowo.

  • 0

    4.  2009-05-28 20:35:41

    Znowu Symbian 9.4 porzucony - lipton.

  • 0

    5.  2009-05-28 20:35:49

    @1 Czy testowałeś przy połączeniu WiFi? Jeśli tak to u mnie są podobne problemy. Gdy sygnał nie jest wystarczająco silny długo wczytuje strony i często się rozłącza. Poza tym, póki co, nie mam Skyfire nic do zarzucenia ;)

  • 0

    6. ~  2009-05-28 20:43:55  host: public-gprs81028.centertel.pl

    No niestety tez mala uwaga na temat jakosci kompresji video ktora jest gorsza niz w becie sprzed miesiaca. Szerzej napisalem pod newsem o gietno-skretnych Amoledach. Jesli ktos mialby w tej sprawie mozliwosc wplyniecia na chlopcow od Skyfire to zachecam. Na stronie startowej sa przemieszane newsy z predefiniowanych kanalow ktore mozna filtrowac i dodawac, np Telepolis :-)

  • 0

    7.  2009-05-28 21:22:46

    Wyglada na to, ze mamy nowego krola. A w odwodzie warto do prostszych zastosowan miec opere mini :)

  • 0

    8. ~eMb  2009-05-28 21:30:07  host: chello089079013235.chello.pl

    Fajna i intuicyjna przegladarka. Szkoda, ze nie E51 youtube przycina wideo. Widocznie procesor za cienki.

  • 0

    9. ~mhm  2009-05-28 21:52:23  host: awc183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    u mnie rzuca bledem zaraz po uruchomieniu jest out of memeory samsung i600 WM6 zero programow w tle.....

  • 0

    10.  2009-05-28 22:20:08

    Z tym "bezkompromisowym królowaniem" to byłbym bardzo ostrożny. Wedle mojego odczucia, na Nokii E71 Skyfire 1.0 działa gorzej niż 0.9. Jest dosyć powolna, każde kliknięcie w jakiekolwiek pole wprowadzania tekstu na stronie powoduje jakiś dziwny lag, bardzo dziwnie renderuje strony i rozstrzeliwuje czcionki, nawigowanie po stronie i zoomowanie działa kiepsko... Może z ekranem dotykowym to lepiej działa, ale jak dla mnie Opera Mini ciągle jednak rulez (pomimo, iż też nie jest najlepsza). Flash? RealPlayer? Windows Media?? To są rzeczy, których świadomie nie chcę w przeglądaniu stron w telefonie, więc to dla mnie żadna różnica. Tyle z moich 0.03 PLN w temacie.

  • 0

    11. ~  2009-05-28 22:28:44  host: chello081018207108.chello.pl

    niestety, próba instalacji i uruchomienia na moim mio p550i okazała się niepowodzeniem :(

  • 0

    12.  2009-05-28 22:43:42

    Wlasnie zainstalowalem ja na mojej N95 8GB i probuje ogarnac. Cos mi nie wychodzi:) od lat uzywam Opery Mini i chyba tak pozostanie.

  • 0

    13.  2009-05-28 22:57:27

    pisze to wlasnie na przegladarce skyfire i powiem, ze bez rewelacji. Opera Mini latwiejsza w obsludze. Moze to kwestia przyzwyczajenia. Lacze sie z domowym internetem przez wifi i dziala ok. Nie wiesza sie, dziala w miare szybko. Tylko to zumowanie, tekst malo czytelny. Napewno nie pozbede sie Opery. Pozdrawiam.

  • 0

    14. ~  2009-05-28 23:15:12  host: f142-057.opera-mini.net

    Jeszcze nie próbowałem, ale wersja 0,9 nie bardzo mi się podobała - nie tak intuicyjna jak opera mini, wolniejsza no i zżera znacznie więcej danych. Tutaj kusi obsługa Flasha, także przyda się - ale Opera nadal będzie podstawową przeglądarką. Łukasz_W

  • 0

    15. ~  2009-05-29 02:08:37  host: 212.118.239.133

    i w dodatku zmienia adres IP na 212.118.239.133

  • 0

    16.  2009-05-29 09:08:25

    Lepszy Skyfire 1.0 czy Opera Mini na Symbian ver.9.1, S60 3rd Ed. w Nokia N73?

  • 0

    17. ~amfi  2009-05-29 13:18:15  host: axd168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    u mnie lepiej sprawuje się Ozone. Finalna wersja Skyfire w końcu uruchamia się na moim i550w ale próba otworzenia jakiejkolwiek strony skutkuje wyłaczniem się aplikacji. Ciekaw jestem czy na innych fonach z Symbianem (ale nie Nokiach) ten problem też wystepuje.

  • 0

    18.  2009-05-29 23:53:52

    U mnie zapanowało bezkrólewie, ponieważ Skyfire nie chce się poprawnie zainstalować [Toshiba g900].

  • 0

    19. ~ed  2009-05-31 13:19:01  host: cjl26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    :) od kilku dni testuje na e51 i powiem szczerze wymiata. Jakoś mi nic nie skacze. Trochę musiałem z zoomem poćwiczyć i wpisywaniem tekstu. Denerwowało mnie domyślnie ustawione włączanie ostatniego połączenia. Korzystam z lana i gsm więc mi ją wywylało przy przełączeniach. Filmiki z youtube wcale na e51 nie tną. (przynajmniej na nowym sofcie). Po przejściu z opery jestem super zadowolony. Fakt żre transfer jak opętana no ale coś za coś. Polecam. Dobra przesiadka

Dodaj swoją opinię