Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skycash zagrozi Western Union w UK?

Skycash zagrozi Western Union w UK?

LuiN 27 Maja 2014 10:35

4 2

Skycash we współpracy z Euronetem uruchomi w Wielkiej Brytanii przelewy międzynarodowe na numer telefonu - czytamy w Pulsie Biznesu. Odbiorcy przelewów w Polsce będą mogli wybrać pieniądze z dowolnego bankomatu Euronetu.

Nadawca pieniędzy w Wielkiej Brytanii będzie musiał być posiadaczem lokalnej karty Visa, wydanej przez brytyjski bank. Przelew będzie można wykonać za pomocą strony internetowej Skycasha - podając jako odbiorcę polski numer telefonu. Bank przewalutuje przelew na złote, odbiorca w Polsce wprowadzi w bankomacie wygenerowany przez aplikację w telefonie kod i odbierze przelew już w złotówkach.
Puls Biznesu nie dotarł do oficjalnych informacji o kosztach przelewu. Standardowa wypłata przelewu komórką kosztuje w Skycashu 4 zł i zdaniem Pulsu Biznesu prawdopodobnie nie zmieni się w przypadku transferów z Wielkiej Brytanii. Według nieoficjalnych informacji, bank nie będzie też dodatkowo zarabiał na przewalutowaniu funtów na złotówki - kurs wymiany odpowiadać ma temu w kantorach. Jako największe źródła przychodu wskazywane są wpływy z interchange'u za transakcję kartową, które są wyższe na Wyspach niż w Polsce.

O ile Skycash rzeczywiście nie naliczy dodatkowych prowizji, może okazać się poważnym konkurentem dla dominującego w tego typu przelewach Western Union. Ten ostatni nalicza od każdej transakcji prowizje rzędu kilku czy nawet kilkunastu procent. W zeszłym roku Polacy przesłali do Polski z Wielkiej Brytanii 886 mln euro.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:

Tagi: euronet | skycash | western union

w sumie: 2
  • 0

    2. ~ilek  2014-05-27 11:13:34  host: 92.40.248.26.threembb.co.uk

    Haha: to norma

  • 0

    4. ~xxx  2014-05-27 19:20:23  host: e42095.upc-e.chello.nl

    powodzenia jak sobie licza przelicznik przy wyplacie z kary w euro po 3,7pln za 1 euro.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet