Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SkyCash i Novitus zwiększą dostępność płatności mobilnych

SkyCash i Novitus zwiększą dostępność płatności mobilnych

LuiN 21 Czerwca 2011 14:44

0 0

SkyCash, system płatności przez komórkę, i giełdowa spółka Novitus, największy producent kas fiskalnych w Polsce, wprowadzają rozwiązanie pozwalające na bezpieczne i natychmiastowe płatności telefonem komórkowym w handlu i usługach.

Technologia pozwala na płacenie komórką w punktach handlowo-usługowych wyposażonych w kasy fiskalne Novitus. Na polskim rynku działa ponad 300 tys. takich urządzeń. SkyCash umożliwia płacenie za pośrednictwem komórek wyposażonych w systemy Android, Blackberry OS, iOS, Symbian i Windows, a także z użyciem Java. Wymagany jest przy tym telefon z dostępem do Internetu.

Płatności komórką wyglądają tak samo, jak standardowe zakupy. Sprzedawca wprowadza do kasy fiskalnej informacje o zakupionych towarach lub usługach. Klient zatwierdza kwotę transakcji kodem PIN i wysyła ją na skrócony numer identyfikujący firmę. Kasa drukuje paragon fiskalny, czyli wymagany prawem dokument, zawierający m.in. dane sprzedawcy, informacje o cenie produktu oraz naliczonym podatku od towarów i usług (VAT).
W nadchodzących tygodniach firmy wprowadzoną technologiczną możliwość płatności SkyCash i uruchomią program pilotażowy w wybranych punktach z kasami fiskalnymi Novitus. W kolejnych miesiącach planowane jest wprowadzenie rozwiązania w wielu miejscach na terenie całej Polski.

System pozwala na dokonywanie drobnych płatności, ale też większych niż 50 zł, a pieniądze natychmiast trafiają do właściciela sklepu, czy punktu usług.

Źródło tekstu: SkyCash     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1.  2011-06-21 15:46:18

  Jak to dzia na zasadzie sms premium ??

 • 0

  2. ~Amigo007  2011-06-21 16:30:40  host: z39-15.opera-mini.net

  Nie to tak nie działa. Też kiedyś tak myślałem, że ma to coś wspólnego z sms premium. Ale wtedy nasze rachunki były by ogromnie zawyżone. Przykładowo kupujesz coś za 4zł a system za sms premium skasował by 12,30zł. Są to dokładne wyliczenia na podstawie jednego z serwisów umożliwiających wymianę sms premium na gotówkę (tak jest za wysłanie sms premium na 12,30zł dla nas jest 4zł na konto bankowe). Także ten system absolutnie by się nie sprawdził, zakupy np. 100zł a obciążenie ponad 300zł. Tutaj po prostu mamy połączenie elektroniczne z naszym kontem bankowym, i jak coś na nim mamy to robimy zakupy :-)

 • 0

  3. ~  2011-06-21 16:30:55  host: chy24.neoplus.adsl.tpnet.pl

  pewnie tak jak i w plackomorka.pl gdzie ma sie portmonetke na swoim numerze komorkowym ktora najpierw zasilasz pieniedzmi, a dopiero potem placisz. O ile nie jest to klopotliwe dla mnie przy placeniu za parking [bo parkuje raz czy dwa razy miesiecznie] to nie wyobrazam sobie takich platnosci w sklepach. Platnosci komorka w sklepach wg mnie przyjma sie tylko w stylu, ze dana platnosc dolicza do rachunku za komorke - w innych wersjach bedzie to niszowe rozwiazanie platnosci.

 • 0

  4. ~  2011-06-21 17:23:42  host: 77-255-186-40.adsl.inetia.pl

  ciekawe jak to wygląda w praktyce. Na pierwszy rzut operacja dość czasochłonna. przypuszczam, że 2x dłuższa niż płacenie samą kartą.

 • 0

  5. ~RudyLis  2011-06-21 19:53:52  host: public-gprs169563.centertel.pl

  CallPay chyba lepiej by się sprawdziło... A już najbardziej PayPass za pomocą karty bankowej, po diabła kombinują z tym płaceniem komórkami. To się raczej nie przyjmie.

 • 0

  6.  2011-06-22 00:08:29

  póki nie będzie obciążania bezpośrednio konta bankowego, wszystkie te wysiłki można traktować wyłącznie jako eksperyment dla miłośników ciekawostek.

 • 0

  7. ~  2011-06-22 00:16:02  host: public-gprs102452.centertel.pl

  Ale zawsze to jakaś konkurencja dla kart bankowych, które przesadzają z prowizjami pobieranymi od sprzedawców.

 • 0

  8.  2011-06-22 13:13:51

  Minęło dwa lata jak zapowiadano mobilną kartę płatniczą czyli integrację karty SIM z kartą płatniczą pod nazwą SimEasyPay. To był wspólny projekt wielu banków i miało to być dostępne w ramach usług swojego banku, oczywiście w powiązaniu bezpośrednio z kontem klienta. Nie wiadomo czy byłoby to w ramach 'zera' opłat czy dodatkowo płatne. W każdym bądź razie było to nowatorskie i warte uwagi dla zainteresowanych taką możliwością płatności. Na razie o tym cicho, tymczasem pojawia się kolejna, mało praktyczna mutacja 'portmonetki'.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet