Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sky Sports będzie dostępny przez Internet

Sky Sports będzie dostępny przez Internet

WitekT 20 Sierpnia 2004 15:03

0 0

BSkyB podpisało we wtorek umowę z dostawcą internetu HomeChoice. W ramach umowy dwa kanały - Sky Sports i Sky Movie - trafią do klientów za pośrednictwem łącz szerokopasmowych.

HomeChoice specjalizuje się w przesyłaniu internetu poprzez linie telefoniczne. Aby osiągnąć odpowiednią jakość złącz, potrzebna jest przepustowość rzędu 2 Mb/s. HomeChoice oferuje 3 Mb/s. W ramach pakietu klienci spółki, która dociera do 1,25 mln mieszkańców Londynu, otrzymają dostęp do internetu, radia cyfrowego i 80 kanałów telewizyjnych.
W Polsce to operatorzy kablowi zaczynają wprowadzać coraz szerszy pakiet internetowych usług dostępowych. W Europie na odwrót - dostawcy szerokopasmowego internetu coraz częściej w ramach jednego abonamentu oferują kanały telewizyjne swoim klientom. Korzystają przy tym z tradycyjnych linii telefonicznych. Podobną ofertę ma już niedługo zaoferować francuskie Wanadoo (część France Telecom) i brytyjski BT. Szwedzka spółka B2 Bredband zapowiedziała wprowadzenie telewizji za pośrednictwem linii telefonicznych do wybranych miast. Prędkość transmisji ma sięgać 100 Mb/s.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~WWE  2010-04-18 10:26:37  host: adnq86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kurna kiedy puszczą sky Sport 3 w Polsce

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-27-243.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze