Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SKW odmawia podania statystyk dotyczących bilingów

SKW odmawia podania statystyk dotyczących bilingów

orson_dzi 23 Grudnia 2016 16:58

8 8

Służba Kontrwywiadu Wojskowego odmówiła fundacji Panoptykon podania statystyk sięgania po bilingi obywateli. Odmowa przyszła po... trzech latach.

W styczniu 2014 roku fundacja Panoptykon zwróciła się do Służby Kontrwywiadu Wojskowego z prośbą o podanie statystyk sięgania po bilingi i dane komunikacyjne w 2013 roku. Odpowiedź przyszła po prawie trzech latach, SKW odmówiło podania tych informacji.




Zanim w ogóle SKW udzieliło odpowiedzi sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego w Warszawie, a następnie Naczelnego Sądu Administracyjnego. Początkowo SKW informowało, że nie jest zobowiązane do udzielania odpowiedzi na złożony wniosek, bo nie posiada środków publicznych i dlatego ustawa o dostępie do informacji publicznej jej nie dotyczy. W przypadku obu spraw sądowych Panoptykon wygrał, więc odpowiedź została w końcu przysłana - odmowna.

Panoptykon zapowiada, że sprawa trafi do sądów administracyjnych, ponieważ społeczeństwo powinno mieć dostęp do informacji statystycznych na temat funkcjonowania służb.

Źródło tekstu: Panoptykon     

w sumie: 23
  • 3

    4. ~no tak  2016-12-23 17:44:05  host: 188.166.87.191

    @1 "wiadomości pokroju Snowdena"

  • 2

    5.  2016-12-23 19:29:11

    W pisowskim państwie policyjnym gdzie każdy jest wrogiem kto się z nimi nie zgadza to normalne. Państwo policyjne musi być szczelne i nawet statystyk nie ujawnia.

  • 0

    7. ~||♥||~  2016-12-23 19:41:02  host: 8.37.225.47

    5). ...i zachowują się w stylu:
    ,,i co nam pan zrobi..?''

    :-(

  • -2

    8. ~  2016-12-23 20:30:10  host: 91-234-8-222.gesanet.net

    5 - zauważ gamoniu, że pytano o dane za 2013 rok, a więc czas w którym rządziło twoje nędzne peło. Dlatego nie wycieraj sobie swojej maski ( masz piękny awatar, adekwatny do osobowości), obecną władzą.

  • 2

    9. ~  2016-12-23 21:36:49  host: ns510622.ip-167-114-102.net

    @8: Ale SKW odmawiało systematycznie nie tylko za kadencji PO, ale także za czasów PiS.
    P.S. PiS, PO - jedno zło. Obie partie proponują państwo socjalno-opresyjne, tylko jedna jest bardziej pobożna, a druga mniej :)

  • 1

    10.  2016-12-23 22:08:42

    według mnie ilości te są kosmiczne. gdyby bylo to mało to by podali liczbę. stawiam minimum 50% bilingów filtrują różne słuzby.

  • 0

    11. ~  2016-12-24 06:35:05  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

    Osz...Co to za sajens fikszyn? Służba kontrwywiadiu? Panoptykon? Kurde, orson nieźle przesadził z kawą...

  • -1

    12.  2016-12-24 08:53:40

    Boją się podać statystyk? Dzisiejsza opozycja ma coś na sumieniu? Przeginała z dostępem do informacjami bilingowych obywateli a może boją się kolejnej afery jak z podsłuchami? Przecież to tylko statystyki a nie dane obywateli. W czym problem?

  • 1

    13. ~  2016-12-24 09:32:43  host: 188.146.92.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @12: A może to nie tylko problem opozycji?

  • -1

    14.  2016-12-24 09:44:59

    13@ Dane statystyczne z 2013 roku. Dlaczego nie chcą ich ujawnić? Odpowiedź odmowna przyszła po prawie trzech latach.

  • 0

    15. ~  2016-12-24 09:46:36  host: 188.146.92.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @14: Gdyby to był problem wyłącznie opozycji, to chyba w 2016r. ujawniono by te dane?

  • 0

    16. ~  2016-12-24 14:27:32  host: host-37-190-150-162.dynamic.mm.pl

    Reżim PiS czegoś się boi?

  • -1

    17.  2016-12-24 14:41:39

    @16 Oni się już boją sami siebie:-), wszędzie są wrogowie,komuniści,Żydzi i inni nie zgadzający się z ich nawiedzoną ideologią.

  • 0

    18. ~  2016-12-24 15:06:14  host: user-94-254-128-167.play-internet.pl

    Za rzadow PO i PSL byla rejordowa ilosc podsluchow i inwigilacji i to zadna tajemnica.
    Teraz obecny rzad powinien faszystow lewckich okupujacych sejm wziąć pod lupe.

  • -1

    19. ~  2016-12-25 06:56:47  host: user-94-254-227-194.play-internet.pl

    SKW niech sie wezmie za podsluch telefonow nierobów blokujących Sejm. Najlepiej jakby ich aresztowali bo nie mozna z przestepcami inaczej nie mozna postępować

  • 1

    20. ~tata  2016-12-25 07:17:00  host: 178235040106.dynamic-ww-05.vectranet.pl

    @ 18,19 czesto bijesz swoja zone i dzieci?

  • 0

    21.  2016-12-25 12:32:53

    @1 - ale jesteś głupi. Rzadko to piszę, ale serio, tego inaczej nie da się nazwać. Chodzi o dane STATYSTYCZNE, często podawane w mediach właśnie dzięki takim NGO, bo pokazują jak bardzo zuchwale państwo nas inwigiluje. Wystarczy informacja z liczbą żądań wobec operatorów i zestawienie rok do roku, no, ale #dobrazmiana, ty podatniku tylko płacz i płać na nasze durne pomysły (np. 500+) i nie żadaj przejrzystości władzy w zamian...

  • 0

    22. ~  2016-12-26 10:45:17  host: mk31.telbeskid.com.pl

    15@ 2016 jeszcze się nie skończył

  • 0

    23.  2016-12-26 10:57:00

    21@ Ala namieszałeś. Tu tylko chodzi o bardzo prostą informację. ile razy władza w 2013 roku sięgała po informacje o nas, obywateli. Dlaczego przez 3 lata się temu opierali a w końcu i tak nie podali.

  • 0

    24. ~mirekb  2016-12-26 23:19:59  host: public-gprs359323.centertel.pl

    ciekawe jak na takie zapytanie odpowiedzieliby propagandysci Kremla na pytanie do blizniaczej slużby

Dodaj swoją opinię