Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 9. lutego

Skrót wydarzeń - 9. lutego

WitekT 9 Lutego 2007 21:35

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 9. lutego 2007 roku.

Grzegorz Esz przestał być dyrektorem ds. marketingu u rosyjskiego operatora MTS. Jak 17 stycznia poinformował MTS, Esz zrezygnował z przyczyn rodzinnych ze stanowiska w Rosji i został doradcą prezesa rosyjskiego operatora.

Na krótkiej liście przetargu na obsługę budżetu reklamowego Polkomtela znalazły się agencje BBDO Warszawa, Demo Effective Launching, GPD, Grey Worldwide Warszawa, Gruppa66 Ogilvy, JWT, PZL, TBWAWarszawa i Wunderman. Od 8. lutego trwają negocjacje finansowe z pięcioma z nich. Być może operator zdecyduje się na podpisanie umowy ze wszystkimi, ale mogą to być też cztery lub trzy agencje. Ostateczna decyzja ma zapaść w połowie przyszłego tygodnia.




Czeska Telefónica O2 poinformowała, że ma już 20 tys. użytkowników swojej usługi O2TV, czyli telewizji IP. Usługa komercyjnie wystartowała 1. września 2006 roku. W momencie startu była dostępna dla miliona domostw, teraz ta liczba uległa już podwojeniu.

Minister Edukacji Roman Giertych chce, aby od 1. września we wszystkich szkołach obowiązywały mundurki i zakazano używania komórek. Minister podpisał już stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Zasady używania telefonów komórkowych oraz kwestie związane ze strojem uczniowskim mają uregulować szkoły.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~jojo  2007-02-09 21:39:12  host: efa169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Giertych będzie sponsorował mundurki...?

  • 0

    3.  2007-02-09 21:59:16

    zakaz używania komórek na lekcjach - z tego co zrozumiałem i co popieram - bez dekretu Giertycha nawet nauczyciele powinni tego zakazywać. Bo chyba nie chodzi o przerwę czy pozalekcyjne jakieś zajęcia? Zresztą tak jak z tymi ograniczeniami, że młody kierowca będzie miał dodatowe - do 50 w trenie zabudowanym ;-) A ile można jeździć dzisiaj? 120?

  • 0

    4.  2007-02-09 23:06:06

    pomysł Giertych z komorkami jeszcze ujdzie tylko niech to sie tyczy tez nauczycieli ale mundurki to wiocha totalna dobrze ze mnie juz to nie dotyczy

  • 0

    5. ~  2007-02-09 23:13:06  host: ewr149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja z pewnoscia mundurka bym nie zalozyl. A wymysly pana Giertycha mnie rozsmieszaja.

  • 0

    6.  2007-02-10 00:14:43

    Może nie darze sympatią p. Giertycha, ale uważam, że mundurki to bardzo dobry pomysł, i ten pomysł ma bardzo szerokie poparcie wśród dorosłych jak i młodzieży. Co to komu szkodzi ubrać mundurek? Hańba jakaś, że chodzi do tej szkoły, a nie innej? To jak się jej wstydzi to niech się wypisze z niej!

  • 0

    7. ~sympatyczny  2007-02-10 00:53:13  host: chello081018196007.chello.pl

    sam sobie ubierz mundurek

  • 0

    8.  2007-02-10 00:59:52

    ja tez jestem za mundurkami, ale oczywiscie takimi porzadnymi, z materialu dobrej jakosci :-) pamietam jak kiedys nosilo sie mundurki z materialu a'la sukienka pani sprzataczki :-D ech, to byly czasy ;-)

  • 0

    9.  2007-02-10 01:07:02

    ~wlo 50 w dzień a 60 w nocy :)) dobrze że prawko mam już 2 lata ;D

  • 0

    10.  2007-02-10 01:09:18

    Pracownicy w marketach, na stacjach beznynowych, w restauracjach itp. nosza firmowe "mundurki" a w szkole nagle wielkie halo sie z tego powodu zrobilo. Jakbym dzis mial chodzic do szkoly to bylo by mi bez roznicy czy zaloze jakis mundur czy nie. P.s. Moze Policja i Wojsko tez sie zacznie buntowac ze nosza mundurki? :D

  • 0

    11.  2007-02-10 03:15:18

    Giertych na PREZYDENTA !!!

  • 0

    12. ~sw  2007-02-10 03:16:18  host: aarx146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tyle że wymienieni przez Ciebie nie płacą za swoje mundurki tylko funduje im firma

  • 0

    13. ~j  2007-02-10 07:46:01  host: gprs12.orange.pl

    11. Majk - masz rację, będziemy jak w Chinach za czasów Mao-Tse-Tunga wszyscy chodzić w mundurkach

  • 0

    14. ~issa  2007-02-10 09:42:24  host: abpv52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście , że powinny być mundurki. Wczoraj słyszałem w RMF FM , w nawiązaniu do decyzji ministra Giertycha , jakie wzorce panują choćby w katolickich szkołach we Francji. Mają tam nawet te same spodnie i buty , by nikomu nie przyszło do głowy się wywższać z powodu zamożności swoich rodziców , które może przełożyć się na markowe , modne ubrania. Zakaz używania telefonów , oczywista sprawa , obejmujący TAKŻE NAUCZYCIELI , którzy mają dawać właściwy przykład , a nie tonąć w hipokryzji , bo to bedzie wywoływać bunt. W szkołach amerykańskich (materia w TVP) , nauczyciele mają krotkofalówki , by porozumiewać się ze sobą w sprawach kryzysowych. O kolczykach w przeróżnych , odkrytych miejscach nawet nie wspominam - szczyt złego smaku , bo to powinno być tępione z całą surowością. Zbuntowanym dzieciakom zalecam wziąć się do nauki , a nie do buntów i demnstracji przed MENem.

  • 0

    15. ~Nocz  2007-02-10 10:14:12  host: acpc23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo: duzoe jest takich miejsc gdzie predkosc w terenie zabudowanym jest podwyzszona (za pomoca znaku pionowego) np do 70 km/h :-) pozdrawiam

  • 0

    16. ~Stefan  2007-02-10 10:14:56  host: apn-100-176.gprsbal.plusgsm.pl

    Mundurki jak mundurki;sam musialem nosic taki dosc zgrzebny i jakos to przezylem. Zakaz uzywania komorek w szkole a tym bardziej na lekcjach powinien byc bezwzgledny i dotyczyc tak samo uczniow jak i nauczycieli.

  • 0

    17. ~  2007-02-10 10:49:11  host: p09-09.opera-mini.net

    Chcialem uscislic swoja wypowiedz - uzywanie przez nauczycieli komorek , bedzie rodzic UZASADNIONY bunt i watpliwosci.

  • 0

    18.  2007-02-10 12:21:39

    *** issa (14) - zgadzam sie w calej rozciaglosci :-) gdybym chodzil teraz do szkoly (tej, w ktorej maja byc mundurki) to bym byl jak najbardziej za! :-)

  • 0

    19. ~Longman  2007-02-10 14:32:29  host: evv141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z zupełnie innej beczki - pan Wacław podaje na swoim serwisie http://gsm.biz.pl jakoby: "do końca pierwszego kwartału 2007 r. nastąpi integracja segmentu Sami-Swoi z pozostałą ofertą prepaid i postpaid Polkomtel S.A. Wiele wskazuje więc na to, iż zarówno abonenci, jak i klienci ofert prepaid będą mogli realizować między sobą tańsze połączenia". Hmm, czy już ktoś coś wie? Świadczyłoby to, że Jarosław B. et consortes chyba cos jednak zdecydowali w sprawie SS.

  • 0

    20.  2007-02-10 22:30:49

    ~Nocz - wiem, tylko mogliby dodać - jak już są tacy skrupulatni we wszystkim ;-) Są miejsca gdzie i 90 można jeździć w mieście. ~Longman - może używa i mu brakuje tańszych połączeń do Plusa? ;-D

Dodaj swoją opinię