Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 9. lutego

Skrót wydarzeń - 9. lutego

WitekT 9 Lutego 2006 23:45

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 9. lutego 2006 roku.

Firmy Nortel, Qualcomm i Orange poinformowały u zakończeniu prac nad udostępnieniem telefonii UMTS wraz z HSDPA w paśmie 900 MHz. Gotowe rozwiązanie ma być zaprezentowane na kongresie 3GSM w Barcelonie.

Firmy McAfee i Sony Ericsson nawiązały współpracę partnerską, w ramach której mają być oferowane zabezpieczenia do nowych telefonów komórkowych SonyEricsson - P990i i M600i. Z telefonami będzie dostarczane oprogramowanie McAfee VirusScan Mobile i McAfee Firewall Mobile. Roczna subskrypcja McAfee VirusScan Mobile oraz McAfee Firewall Mobile to około 30 dolarów za każdy z nich, natomiast za pakiet łączny kosztuje około 40 dolarów.

Dziś weszła w życie nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, która umożliwi użytkownikom prepaid przenośność numerów. Brak jednak do niej stosownych rozporządzeń określających sposób wykonania procesu. Wszyscy trzej operatorzy zapowiedzieli złożenie wniosków do UKE o czasowe zawieszenie praw użytkowników w tej kwestii.
Motorola jako pierwsza planuje zaoferowanie na szeroką skalę w USA telefonu komórkowego, umożliwiającego dokonywanie płatności. Wbudowany w aparat chip będzie je realizował po zbliżeniu do skanera kasowego. Usługi tego typu są już szeroko dostępne w Azji. W Tokio można w ten sposób płacić m.in. za przejazdy koleją miejską.

TeliaSonera zaprezentuje na kongresie 3GSM w Barcelonie rozwiązanie zapewniające autentykację użytkownika na podstawie karty SIM w hotspotach.

Samsung na Kongresie 3GSM przedstawi jeden z najcieńszych telefonów na świecie – 9,8-milimetrowy model SGH-Z150. Będzie to telefon 3G z wideokonferencjami i Bluetooth.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1.  2006-02-10 10:48:18

  A mnie dzisiaj nad ranem zaatakowała wroga flota :-)

 • 0

  2.  2006-02-10 12:02:40

  Witku,
  a co z tak drobny wydarzeniem jak konferencja prasowa podsumowujące pierwsze dni BenQ Polska i prezentująca ich strategię na przyszłość ??? Jak dla mnie to ciekawe wydarzenie tym czasem cisza...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet