Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 8. stycznia

Skrót wydarzeń - 8. stycznia

WitekT 8 Stycznia 2007 22:49

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 8. stycznia 2007 roku.

Duńska sieć TDC zaczęła oferować mobilną telewizję, a dokładniej 6 najpopularniejszych w tym kraju kanałów, za stałą, miesięczną opłatą. Wynosi ona 5 dolarów za jeden dzień, 8,5 dolara za tydzień oraz niespełna 12 dolarów za miesiąc.

Wietnamskie sieci komórkowe podwoiły w 2006 roku liczbę swoich klientów do 22 mln. W tym roku też im się to najprawdopodobniej uda. W kraju tym działają trzy sieci GSM, obsługujące 19,7 mln abonentów (95% rynku) i dwóch operatorów CDMA, mających 2,2 mln klientów. W przyszłym miesiącu wystartuje trzecia sieć CDMA.
Trzęsienie ziemi, które 26. grudnia nawiedziło Tajwan, okazało się prawdziwą klęską dla azjatyckiego Internetu. Z sieci zniknęło 10 tys. domen utrzymywanych na terenie Chin. Mieszkańcy Państwa Środka z powodu awarii łączy nie byli w stanie aktualizować lub ponownie zarejestrować tych domen, dlatego też stracili do nich prawa.

British Telecom uruchomił nową wersję swojej telefonii UMA (ang. Unlicensed Mobile Access), działającej pod marką Fusion. Do tej pory do wykonywania tańszych połączeń wykorzystywany był Bluetooth między telefonem a routerem bezprzewodowym dostarczanym przez operatora. Teraz BT planuje wykorzystać WiFi, co sprawi, że taniej będzie można dzwonić z większej ilości miejsc. Zwiększy się także wygoda - średnio nadajnik Bluetooth pracował na odległości do 10 metrów, WiFi zwiększa to kilkunastokrotnie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet