Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 8. sierpnia

Skrót wydarzeń - 8. sierpnia

WitekT 8 Sierpnia 2006 21:12

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 8. sierpnia 2006 roku.

TeliaSonera testuje DVB-H w Szwecji na sprzęcie Nokii. Na razie transmituje 5 kanałów w Gothenburgu. We wrześniu testy zostaną rozszerzone na Sztokholm, gdzie 50 wybranych rodzin zostanie wyposażonych w stosowne telefony do odbioru cyfrowej naziemnej telewizji mobilnej. Wcześniej podobne testy TeliaSonera przeprowadziła w Finlandii.

Ericsson ogłosił, że jest pierwszym producentem, który oferuje infrastrukturę 3G (w tym HSDPA) działającą we wszystkich ustandaryzowanych przez 3GPP częstotliwościach – oprócz standardowej 2,1 GHz, także na 1,7 GHz (USA) i 2,5 GHz oraz dotychczasowych częstotliwościach zajętych przez technologie 2G.
Nowy koncern, będący wynikiem niedawnej fuzji dwóch dużych producentów, będzie nosić nazwę Alcatel Lucent. 7. września udziałowcy Lucenta zostaną poproszeni o wyrażenie zgody na fuzję obu firm, o której poinformowano oficjalnie 2. kwietnia. Zgodnie z umową, udziałowcy Lucenta wejdą w posiadanie 40% nowej korporacji, a pozostała część (60%) przypadnie udziałowcom Alcatela. Na czele nowej korporacji, z siedzibą w Paryżu, stanie Patricia Russo, dotychczasowy dyrektor wykonawczy Lucenta. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Region Tierra del Fuego w Argentynie staje się małym, bo małym, ale zagłębiem producentów telefonów. Tylko w tym roku swoje fabryki otworzyło tam 7 producentów inwestując prawie 20 mln dolarów. Telefony z Argentyny będą trafiać głównie na rynek koreański, japoński i chiński. Łączna produkcja powinna wynieść około 4-5 mln sztuk rocznie. Dla porównania – w Polsce w tym roku sprzedanych zostanie około 7 mln telefonów, a na całym świecie około miliarda.

Yamaha opracowała miniaturowy chip wyposażony w trzyosiowy czujnik geomagnetyczny. Nowe rozwiązanie jest obecne najmniejsze w swoim rodzaju (2 x 2 x 1 mm) i może znaleźć zastosowanie m.in. w telefonach komórkowych, wspomagając systemy nawigacji satelitarnej GPS. Zdaniem producenta, chip który znajdzie się w sprzedaży w październiku, miałby korygować ewentualne błędy w prezentowanych mapach satelitarnych, zawsze pokazując właściwy kierunek. Dzięki temu użytkownicy telefonów komórkowych oraz odbiorników GPS mogliby bezbłędnie dotrzeć do wyznaczonego celu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet