DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 7. sierpnia

WitekT

Wydarzenia

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. sierpnia 2006 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. sierpnia 2006 roku.

Na koniec lipca w Wielkiej Brytanii było 673 tys. uwolnionych linii (LLU) – o 93 tys. więcej niż miesiąc wcześniej.

Alcatel odkupił brakujące 34% udziałów firmy Evolium od Fujitsu. Evolium zajmuje się rozwiązaniami 3G, powstało w 2000 roku z nadzieją na wykorzystanie wiedzy Fujitsu zdobytej podczas budowy sieci 3G NTT DoCoMo. Alcatel szuka teraz nowego partnera, nieoficjalnie informacje mówią o kanadyjskim Nortelu.

Trwają bardzo zaawansowane prace nad strategią Dialogu. We wrześniu przekażemy na ten temat pełne informacje. Ogłosimy wtedy, czy sprzedajemy, czy też nie sprzedajemy Dialog oraz, jeśli nie sprzedajemy, to jakie mamy plany wobec tej spółki – powiedział Maksymilian Bylicki, wiceprezes KGHM odpowiedzialny za telekomunikację.

Dialog kupił od ATM Grupa 100% spółkę Tele Video Media, której przedmiotem działalności jest m.in. działalność związana z filmem i przemysłem wideo, radio i telewizja oraz telekomunikacja i informatyka. Szczegóły umowy nie są znane.

Mobicom-Kavkaz, którego właścicielem jest trzeci gracz na rosyjskim rynku – MegaFon – otrzymał od władz Inguszetii odszkodowanie w wysokości 450 tys. dolarów za zniszczenie 4 stacji bazowych. Inguszetia, obok Czeczenii, gdzie Mobicom także stracił kilka stacji w tym roku, to dwa najbardziej niestabilne rejony Rosji.

Intel opracował nową linię tanich układów pamięci, przeznaczonych do instalowania w telefonach komórkowych. Firma oferuje układy scalone NOR (pamięć flash) w wersjach o pojemności od 32 do 256 Mb. Dla telefonów multimedialnych Intel przygotował układ o pojemności 1 Gb. Pierwsze partie układów (wytwarzanych przy użyciu technologii 90 i 130 nm) trafiły już do rąk producentów telefonów komórkowych, ale produkcja na szerszą skalę ruszy w III kwartale.

Intel nie jest jedyną firmą, która podejmuje działania zmierzające do obniżki kosztów produkcji telefonów komórkowych. Podobne kroki podjęła wcześniej firma Texas Instruments, która twierdzi, że prosty telefonów komórkowy powinien kosztować nie więcej niż 20 dolarów. Można to osiągnąć produkując jeden układ scalony, który realizuje szereg zadań wykonywanych normalnie przez kilka układów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł