Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 6. listopada

Skrót wydarzeń - 6. listopada

WitekT 6 Listopada 2008 23:57

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 6. listopada 2008 roku.

Telefonia Dialog ma 75% Petrotelu - operatora należącego do tej pory do PKN Orlen. Kwota transakcji to prawie 32,5 mln zł.

Exatel podpisał 3-letni kontrakt z Narodowym Bankiem Polskim na świadczenie kompleksowych usług telekomunikacyjnych, o wartości blisko 8 mln zł brutto. Umowa obejmuje m.in. usługi bezpiecznego dostępu do sieci Internet, kanałów cyfrowych, dzierżawy systemów dostępowych, dzierżawy połączeń światłowodowych, a także usługi głosowe dla 17 oddziałów banku. Usługa będzie świadczona w oparciu o sieciową technologię Frame Relay/ATM.

Pojawiła się nowa wersja Automapy, oznaczona numerkiem 5.2. Obecna aktualizacja zawiera nowe mapy dostarczone przez Navteq, które zostaną wykorzystane w oprogramowaniu AutoMapa Europe obejmującym, oprócz terytorium Polski, również obszar 43 innych krajów Europy. Mapy Polski w AutoMapie nadal oparte są wyłącznie na danych firmy Geosystems Polska.
W nowym wydaniu pojawiło się więcej miast z budynkami 3D, pojawiły się także informacje o słupkach kilometrowych na drogach oraz aktualizacja punktów użyteczności publicznej. Jak twierdzi producent dzieki wprowadzonemu nowemu formatowi map, wizualizacja odbywa się do 30% szybciej.

W październiku serwis BTSY.EU obchodził swoje pierwsze urodziny. Strona tworzona przez hobbystów telefonii komórkowej prezentuje informacje na temat stacji bazowych z terenu Tarnowa, zdjęcia stacji bazowych wraz z informacjami takimi jak CID, LAC, sektory, BTS ID oraz data uruchomienia. Autorzy starają się także w przystępny sposób przedstawiać podstawy działania telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2008-11-07 07:03:00

  Telefonia Dialog 75% Petrotelu - Witek, tu coś jest bez sensu mnie się wydaje, czegoś tu brak ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2008-11-07 08:40:19

  #1. brak bo "ma" zostalo zjedzone na kolacje ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2008-11-07 13:37:10

  Smakowe?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~mimi  2008-11-07 14:34:27  host: 193.120.116.180

  ma sie rozumiec :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet