Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. stycznia

Skrót wydarzeń - 4. stycznia

WitekT 4 Stycznia 2007 21:32

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. stycznia 2007 roku.

Prokuratura oskarżyła czternaście osób o wyprowadzenie ponad 9 mln zł z Radomskiej Wytwórni Telefonów (RWT). W tym gronie znajdują się były prezes i trzej członkowie zarządu. Jak ustalili śledczy, w latach 1999-2003 zarząd RWT zawarł wiele fikcyjnych umów na wykonanie różnych usług z warszawskimi spółkami, które istniały w rejestrach, ale nie prowadziły żadnej działalności. Prezes, członkowie zarządu i jeden z dyrektorów nie przyznali się do winy, pozostali oskarżeni — przeciwnie. Grozi im od roku do 10 lat więzienia.
Inwestorzy przejęli się ryzykiem nałożenia przez UKE na Telekomunikację Polską rekordowo wysokich kar. Kurs akcji Telekomunikacji Polskiej przez całą sesję 3. stycznia zachowywał się gorzej niż indeks WIG20. Stosunkowo niewielki spadek ceny akcji TP SA może być efektem uspokajających komentarzy analityków, którzy zwracają uwagę, że jak do tej pory TP nie tworzyła rezerw na nałożone przez UKE kary.

Emax zawarł umowy na dostawy rozwiązań informatycznych dla Telekomunikacji Polskiej o łącznej wartości 8,28 mln zł netto. Emax rozbuduje system do obsługi (m.in. kopertowania) korespondencji masowej. W marcu 2006 roku firma zawarła z TP kontrakt (warty 13,7 mln zł) na obsługę i utrzymanie systemów opracowania korespondencji masowej. Kilka lat temu Emax dostarczył operatorowi rozwiązania automatyzujące druk faktur i ich kopertowanie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2007-01-05 07:46:43  host: chello062179095034.chello.pl

    4 stycznia i brak jakiejkolwiek informacji o zmianie planu taryfowego Pakiet Biznes w Erze. Od 2 stycznia została obniżona cena Rozmów porannych i Darmowej sieci firmowej z 40 zł (netto) do 25 zł (netto).

  • 0

    2. ~Chris  2007-01-05 11:30:43  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    Witek! Czy wiadomo coś o nowych promocjach dla obecnych użytkowników iDSL-a, w miejsce tych, które zakończyły się 31.12.2006? Bo przedłużona została tylko Promocja Jesienna, natomiast pozostałe (DSL TP 24 Bis itp.) wygasły z końcem roku.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet