Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. października

Skrót wydarzeń - 4. października

sirmark 4 Października 2007 23:55

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. października 2007 roku.

Heyah przedłużyła do konca roku pakiety minut - Dużą Sielankę i Małą Sielankę - z tanimi minutami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Więcej o pakietach pisaliśmy w tej wiadomości.

W Erze w promocjach dla klientów indywidualnych pojawił sie telefon Samsung SGH-J600.
Jak podała Gazeta Wyborcza, nowe spory opóźniają budowę europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Przygotowany przez Komisję Europejską awaryjny plan finansowania Galileo zablokowały Niemcy zabiegające o kontrakty dla swoich firm na budowę systemu. Berlin kolejny już raz opóźnia prace nad Galileo, domagając się dla swoich firm jak najwięcej kontraktów na budowę systemu. Chodzi nie tylko o gigantycznej wartości zlecenia, ale przede wszystkim o możliwość tworzenia własnego przemysłu kosmicznego. Dwa lata temu Berlin blokował prace, domagając się rozszerzenia listy firm wybranych do budowy Galileo o dodatkowe przedsiębiorstwa z Niemiec. Ale spełnienie tych żądań nie wyczerpało oczekiwań Niemiec, jak pokazały późniejsze spory w konsorcjum. O finansowaniu Galileo pisaliśmy w tej wiadomości.

Sąd Krajowy w Monachium ukarał zamieszany w aferę korupcyjną niemiecki koncern Siemens grzywną wysokości 201 milionów euro - podał Puls Biznesu. Śledztwo przeciwko Siemensowi toczy się od początku roku w związku z podejrzeniami o korupcję i nielegalny przepływ pieniędzy, przede wszystkim w branży telekomunikacyjnej koncernu. Z ustaleń prokuratury wynika, że władze firmy dysponowały nielegalnymi funduszami, które służyły do wypłacania łapówek zagranicznym kontrahentom. W branży telekomunikacyjnej zakwestionowano sumę 450 mln euro. Zdaniem mediów środki na łapówki były kilkakrotnie większe.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet