Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. października

Skrót wydarzeń - 4. października

Q! 4 Października 2011 23:32

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. października.

Microsoft poinformował, że zaledwie po tygodniu od rozpoczęcia dystrybucji aktualizacji Windows Phone 7 Mango rozszerza liczbę telefonów, w których dostepna będzie ona oficjalnie. Według wcześniejszych informacji, w drugim i trzecim tygodniu aktualizacja systemu miała być dostępna dla 25% ogółu telefonów z wcześniejszą wersją systemu. Teraz jednak Microsoft zwiększył tę pulę do 50%. Wszystko za sprawą bezproblemowych jak do tej pory aktualizacji, jednak proces ten cały czas ma być przez Microsoft wnikliwie analizowany.

Amerykański Sprint poinformował, że podpisał z Apple umowę na dostawy iPhone'ów na kolejne 4 lata. Umowa ma zapewnić operatorowi pierwszeństwo w dostępie do najnowszych wersji smartfonu, a firmie z Cupertino niemały zastrzyk gotówki - wielkość transakcji to 20 mld dolarów, za które Sprint kupił łącznie 30,5 mln sztuk iPhone'ów.
eDataSource, zajmujący się m.in. analizowaniem rynku elektronicznego, poinformował, że tylko w dniu prezentacji tabletu Kindle Fire Amazon zarejestrował 95 tys. zamówień w przedsprzedaży na to urzadzenie. Tymczasem według Strategy Analytics, do końca 2013 roku Amazon ma sprzedać 15 mln sztuk Kindle Fire. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Kindle Fire ma być dostępny w USA od 15. listopada 2011.

HTC poinformowało, że pracuje nad aktualizacją oprogramowania, która zapobiegnie ogromnej luce bezpieczeństwa, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Umożliwiała ona pobieranie z wybranych telefonów HTC dużych ilości wrażliwych danych, do których można było otrzymać zdalny dostęp bez żadnych uprawnień. Jak zapewnia HTC, nowa wersja oprogramowania zostanie wydana jak najszybciej, a do użytkowników zostanie dostarczona poprzez OTA (ang. Over The Air), czyli do pobrania z poziomu telefonu.

Stephen Elop, szef Nokii, poinformował, że pierwsze urządzenia jego firmy z windowsem pojawią się na rynku jeszcze w IV kwartale. Nie wiadomo dokładnie o jakim systemie operacyjnym mówił Elop, jednak najprawdopodobniej będzie to Windows Phone 7 Mango. Nie wspomniał on również o jakie urządzenia chodzi, jednak jednym z nich może być telefon Nokia Sea Ray, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Kiedy dokładnie i na jakich rynkach miałyby się one pojawić? Tego również Elop nie sprecyzował.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Play dotyczącą nielimitowanych połączeń na Ukrainę?

Nielimitowane połączenia na Ukrainę w Play na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet