Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. marca

Skrót wydarzeń - 4. marca

sirmark 4 Marca 2009 23:32

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. marca 2009 roku.

Motorola poinformowała, że od momentu premiery w marcu 2007 roku sprzedaż profesjonalnych urządzeń radiowych MOTOTRBO przekroczyła 200 tys. sztuk. Wynik ten odzwierciedla rosnącą liczbę profesjonalnych klientów, którzy decydują się przejść z systemów analogowych na cyfrowe. Produkty MOTOTRBO mogą działać w trybach analogowym i cyfrowym, co ułatwia migrację na technologię cyfrową. Ponadto radiotelefony MOTOTRBO pracują z tymi samymi odstępami kanałowymi, tj. 12,5, 20 i 25 kHz, co systemy analogowe, dopasowując się do istniejącego układu kanałów bez potrzeby wyznaczania nowych częstotliwości.

Bajtel zyskał status wyłącznego importera i dystrybutora smartfonów marki Palm w Polsce oraz na Łotwie, Litwie i w Estonii. Na początku do sprzedaży trafią 4 modele. Seria Treo (modele: 500, 750 i Pro) jest oparta o system Windows Mobile. Palm Centro korzysta natomiast z własnego systemu PalmOS.
Spółka myPhone wprowadziła do oferty drugi zestaw Dwufon. Tym razem zawiera on telefon myPhone 6691 oraz dwie karty startowe: Heyah 5 i Simplus 5. O pierwszym wprowadzonym zestawie z kartami Heyah i Orange pisaliśmy w tej wiadomości.

Operator telefonii internetowej IPcall.pl obniżył ceny za połączenia do sieci komórkowych Plus, Orange, Era. Nowa cena za minutę połączenia z identyfikacją numeru to 35 groszy, połączenia do sieci Play dostępne są w cenie 60 groszy. Koszt jednej minuty do sieci stacjonarnych wynosi 5 groszy.

apple iphone 3g Amazon od dłuższego czasu widzi potencjał w elektronicznych publikacjach. Na ich potrzeby przygotowano nawet dedykowany elektroniczny czytnik książek o nazwie Kindle. W tym roku do sprzedaży weszła kolejna edycja czytnika (poprzedni sprzedał się w ilości ponad 0,5 mln sztuk) i do tego Amazon rozpoczyna ekspansję na inne rynki. Do oferty sklepu Apple App Store weszła pozycja o znajomej nazwie Kindle, będąca aplikacją do zakupu elektronicznych książek z oferty Amazonu (ponad 240 tys. pozycji) oraz funkcjonująca jako ich czytnik na telefonach i wybranych iPod'ach Apple.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet