Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. maja

Skrót wydarzeń - 4. maja

WitekT 4 Maja 2009 23:18

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. maja 2009 roku.

Wieloletni audytor Grupy TP - Ernst & Young Audit - może ustąpić w tym roku miejsca Deloitte Audyt. Decyzję o zmianie audytora podjął prawdopodobnie strategiczny akcjonariusz TP - France Telecom. Ernst & Young świadczyła usługi dla TP od 2002 roku (a wcześniej Arthur Andersen, przejęty przez E&Y). Tymczasem zgodnie z zasadami dobrych praktyk, spółki giełdowe powinny zmieniać audytora raz na siedem lat. Wynagrodzenie E&Y Audit z tytułu usług dla grupy TP wyniosło w 2008 roku blisko 11 mln zł. Audytor badał m.in. sprawozdania regulacyjne (za 1,57 mln zł) - pisze Rzeczpospolita.

Nokia zapowiedziała zwolnienie 450 pracowników i ograniczenie działalności. Zwolnienia nastąpią m.in. w dziale zajmującym się opracowaniem gier oferowanych w telefonach, a także w dziale IT. Nokia tłumaczy, że redukcja zatrudnienia ma przynieść dalsze ograniczenie kosztów.
KGHM ogłosił konkurs na stanowisko prezesa zależnej Telefonii Dialog. Na kandydatury czeka do 8. maja. KGHM szuka osoby z co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowiskach kierowniczych i znajomością branży telekomunikacyjnej. Oczekuje też zdolności przeprowadzania zmian i budowania kultury organizacyjnej. Poprzedni prezes Dialogu, Piotr Mazurkiewicz, podał się do dymisji na początku marca. Przyczyn nie ujawniono.

Euronet oraz e-Pay organizują promocję doładowań kont telefonów komórkowych Play na stacjach benzynowych Lukoil. Klienci, którzy zakupią w kasie stacji starter Play 5, 9, 30 lub doładowanie elektroniczne Play za minimum 5 zł, otrzymają w prezencie upominek w postaci smyczy do telefonu. Promocja obejmuje doładowania z najnowszej oferty Play Fresh i trwa od 1. do 31. maja.

n86 ability Pierwsza Nokia z aparatem fotograficznym 8 Mpix - model N86 8MP, kryje pewną niespodziankę. Otóż umiejscowiona z tyłu obudowy ruchoma podpórka telefonu (na kształt tej w Nokii N96) jest aktywna. Jej rozłożenie powoduje wyświetlenie się na ekranie telefonu szeregu skrótów, które mogą być przydatne w chwili gdy urządzenie pracuje w trybie poziomego układu ekranu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2009-05-04 23:46:29

    nokia zwalnia info. z gier-moze niech obniza ceny a nikogo nie beda musieli zwalniac(10 euro za gierke ktora znudzi sie po 2 dniach to np.jedna/20 ceny nokii 5800-bez sensu) :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet