Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. kwietnia

Skrót wydarzeń - 4. kwietnia

WitekT 5 Kwietnia 2007 00:22

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. kwietnia 2007 roku.

Z danych firmy analitycznej Point Topic wynika, że na koniec 2006 roku w Polsce było 2,43 mln łączy szerokopasmowych, przez rok ich liczba wzrosła o 53,6%. Daję nam to dziewiąte miejsce w Europie i 18. na świecie. Łącznie na całym świecie w grudniu 2006 roku było 281,5 mln łączy szerokopasmowych.
NFI Midas zadecydował o podwyższeniu kapitału swojej spółki zależnej Centernet do kwoty ponad 12 mln zł. Centernet ma się zająć telefonią komórkową. Przedstawiciele firmy sygnalizowali zainteresowanie uzyskaniem odpowiedniej licencji na częstotliwość radiową GSM. UKE ma niedługo ogłosić przetarg na tę częstotliwość, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

22. marca w wieku 63 lat zmarł Andrzej Smereczyński - człowiek, który podłączył Polskę do Internetu w 1990 roku. Za swe zaangażowanie w rozwój sieci w Polsce i krajach sąsiednich otrzymał w 1992 roku prestiżową nagrodę Pioneer of the Electronic Frontier w Waszyngtonie. Zawodowo przez wiele lat związany był z Uniwersytetem Warszawskim.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2007-04-05 00:25:02  host: aclp171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    22. marca w wieku 63 lat zmarł Andrzej Smereczyński ale news szybki :shock:

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-31-188.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet